Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Neatza!!!
Off am o viteza asa mica la internet aici la socrii imi vine sa arunc calculatorul pe geam..as vrea sa mai vad si eu poze noi cu voi da' pana se incarca ma apuca toate alea
Felicitari Mady pt lunita implinita !!La multi ani!
Felicitari Pufi pt micul crestin!! Sa iti traiasca!
Si noi facem balonase si ne curge din gura
Mai pun odata intrebarea cu vaccinul ca iar ati sarit peste mine!
A mai patit cineva sa ii apara nodul unde a fost bagat acul ??
Pupici la toate!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Voi cum curatati fata la bebe?
Eu de cand am venit in Ro mi se pare ca are pielea mai uscata si nu stiu ce sa ii fac..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Miha bine ati revenit!

Lissa

Cristelle

Petru nu are nici o galma de la vaccin. Nu stiu ce sa-ti zic.Poate o sa se retraga.

Pe Petru il curat pe fata cu comprese sterile si apa distilata sau ser fiziologic.

Pufi, felicitari pt botez ! Abia astept sa pui poze

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Petru este un cuminte.

Seara pe la 7.30-8 are niste crize de plans, dar se linisteste cand dau drumul la uscatorul de par

Azi noapte, a dormit de la 12 la 6, s-a trezit de a papat si s-a culcat la loc pana pe la 9.30 Nu credeam vreodata sa am si eu un copil care sa doarma noaptea asa bine. Sper sa-si tina obiceiul.

Eu sunt treaza de la 7 si am facut o gramada de treaba. Copiii sunt la gradinita pana la 4 si imi este super usor.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Neatza!!!
Off am o viteza asa mica la internet aici la socrii imi vine sa arunc calculatorul pe geam..as vrea sa mai vad si eu poze noi cu voi da' pana se incarca ma apuca toate alea
Felicitari Mady pt lunita implinita !!La multi ani!
Felicitari Pufi pt micul crestin!! Sa iti traiasca!
Si noi facem balonase si ne curge din gura
Mai pun odata intrebarea cu vaccinul ca iar ati sarit peste mine!
A mai patit cineva sa ii apara nodul unde a fost bagat acul ??
Pupici la toate!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)



ambii baieti au avut galma in picior de la vaccin, am pus comprese cu apa rece si lamaie de la frigi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Am uitat tsa va spun ca Petru a invatat "cuvinte" noi

Ieri a venit cineva pe la noi si cand l-a auzit bebe, a inceput sa scoata tot felul de sunete. A fost super haios .


Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Bine v-am regasit, fetele!In ptimul rand, felicitari tuturor!!!!! Sa ne traiasca ingerasii, sa ne bucuram de ei si sa fim sanatoase (sanatosi si taticii)ca sa putem sa ii crestem bine!!!!
Dupa opt luni de zile fara net aproape ca am uitat si pe unde sunt tastele. Eu sunt mamica Sofiei Elena care s-a nascut pe 23 iunie. A fost o sarcina cu peripetii si va spun sincer ca mi-ati lipsit si am convingerea ca as fi trecut mult mai usor peste toate problemele daca v-as fi avut aproape. Dar asta e deja trecut. O sa-mi ia vreo doua zile pana apuc sa va citesc si sa ma pun la punct cu subiectele pe care le dezbateti dar drept sa zic tare mi-era dor!!!Va pupacesc si ...sa ne citim cu bine!!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

avem bb crestin!!!!!!!!

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Laura, felicitari!!! Aseara am visat ca am venit in Iasi si ne am intalnit! Sa vezi ce visez eu la oboseala! Mi ar placea totusi!!!



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Buna fetelor!

Am intrat si eu putin sa va salut, sa va zicem ca suntem bine. Maine facem 2 luni, deci facem si vaccin. Sper sa fie bine.
Diseara mergem pt eco de sold.

Va pupam pe toate!

Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Mamici , Gabriel de cateva zile face balonase la gurita , are mai multa saliva ca pana acum si e numai bulbuci la gurita. DIN CATE AM CITIT ASTA E SIMPTOM CAND APAR DINTII , DAR NU PREA REPEDE?... mamici cu experienta ce stiti despre asta? e normal sa faca asa bulbuci?

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Sofia face bulbuci de la 3 saptamani. Am intrebat pediatrul de aici si spunea ca unii bebelusi produc mai multa saliva dar ca nu am de ce sa-mi fac griji.

Mergi la inceput