De la ce varsta au mancat fast food ?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Edith445 spune:

dar ce faci atunci cand esti invitat la o aniversare? am incercat varianta cu betisoare de morcovi, din pacate atunci cand toti striga ca ei vor Fanta si hamburger nu prea poti sa-i interzici, chiar astazi am fost la o aniversare la Mc si 'norocul' meu este ca fimiu nu este mancacios, a preferat jucaria (a papat mama).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

De la ce varsta au mancat Fast-food ?

Niciodata. Probabil avem noroc de prieteni si cunostinte preocupati de hrana sanatoasa si implicit nu serbeaza zilele copiilor la McDonalds.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut83 spune:

Mancarea de tip fast food este destul de periculoasa pana la varsta de 3 ani cred. Pe urma poti sa le mia dai cartofiori prajiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

mancarea fast-food din restaurantele de gen,este periculoasa in general, consumata la orice varsta.Mie nu imi e frica neaparat de grasimile nesanatoase, de sarea si zaharul in exces,ci de acele substante dubioase care se baga in mancare ca sa-i dea un gust anume,o culoare,o rezistenta in timp,acel amoniac extrem de toxic,etc..


Pe primul copil l-am dus la'' mc'',pt prima oara la varsta de 4 ani si ceva.A scuipat tot ce a gustat.Nu i-a placut .Nu e un copil mofturos.
Am mai mers un an mai tarziu.A avut aceeasi reactie.
De atunci eu nu am mai fost cu nici unul din copii mei la acest tip de restaurant.
Acasa eu mai fac cartofi prajiti.Cam de 4-5 ori /an.Nu prea au succes.Eu eram innebunita dupa cartofi prajiti.Acum nu mai imi plac nici mie.
Am ajuns la concluzia ca gustul se educa.

Din feicire,si noi avem prieteni,anturaje care nu merg si nu consuma fast food.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

noi am fost invitati la ziua unui coleg la gradi, asa ca am inceput sa mancam la mc de la 3 ani; cum nu este mancacios, nu-mi fac probleme - cel mai atractiv lucru de acolo este ca va primi o jucarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

Cat mai tarziu posibil. Fast-food-ul contine numai mizerii: pe langa calitatea materiilor de baza se mai adauga si diverse chimicale, uleiuri, samd care sunt foarte nocive si pentru adulti. Aici sunt cateva sfaturi care mi se par de bun simt: http://bebster.ro/articole/petrecere-la-fast-food-ce-sa-faci. Eu ii spun de mic ce alimente sunt bune si care nu. Mai tarziu desigur ca va gusta, dar nu vom face o regula din asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

Mancarea fast food nu mi se pare deloc sanatoasa.prefer sa ii prepar eu acasa un burger cand se poate.poate fi chiar Mai gustos si cu siguranta mult mai sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

la noi e mai greu ca copilul nu consuma carne decat nu stiu poate 200g pe luna si asta obligat asa ca daca trecand pe langa mc zice vreau sanwich cu pui instinctul spune fugi si cumpara pana nu se razgandeste dar asta e poate o data la 2-3 luni de ceva vreme sunt mai smechera il fac eu din chifla si snitel de pui acasa si cand vine de la scoala ii spun ca am trecut si i-am cumparat si e bun chiar daca nu e de acolo

Mergi la inceput