Cat costa nasterea la o clinica privata Romania

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Arcadia Iasi 2500 lei naturala si 4200 lei cezariana.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Freedelia, din cate stiu eu nasterea la stat e gratuita si pentru neasigurati. (probabil trebuie sa fii cetatean roman? asta nu stiu)

Unele maternitati private au terapie intensiva pt nou nascuti dar costa foarte mult pe zi, si sunt copilasi care stau 1-2 luni in TI. Trebuie sa te interesezi la fiecare maternitate cat este acest cost.

In majoritatea cazurilor, situatiile care necesita terapie intensiva la nou nascuti se trimit la stat in primul rand pentru ca nu isi permit parintii sa plateasca, si apoi personalul neo-nato ATI de la stat are mai multa experienta, cei de la privat neavand cum sa-si faca experienta daca nu au cazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

freedelia : dupa cum ai vazut, preturile sunt mult mai mici in provincie decat in Bucuresti, asa ca daca ai posibilitatea, poatet iei in considerare si Brasov, Constanta, etc.

Prerurile de mai jos sunt din Bucuresti, pentru cezariana si NU includ decontarea la CASMB (de vreme ce nu platesti asigurari de sanatate in RO). Evident, fara "complicatii" (terapie intensiva etc)

Regina Maria : 9700+3000=12700 RON
(cand am nascut eu, am vazut o unitate mobila de terapie intensiva de la IOMC. Nu stiu daca nu se pricepeau - desi din ce am vazut, personalul lucreaza si la Giulesti, deci au experienta la stat - sau parintii nu isi permiteau costurile suplimentare).

www.reginamaria.ro/ro/maternitate/preturi/pachetele-de-nastere-la-maternitatea-regina-maria#nastere-cezariana" target="_blank">http://www.reginamaria.ro/ro/maternitate/preturi/pachetele-de-nastere-la-maternitatea-regina-maria#nastere-cezariana


Medlife : de la 7000 la 11000 RON, depinde ce pachet alegi :

https://www.medlife.ro/maternitati-medlife/maternitatea-medlife-bucuresti/pachete-nasteri/2/7/

Nu mi-e clar daca sunt inclusi cei 3000 RON, banuiesc ca nu.


Sanador : intre 8200 si 9700 RON + cazarea (!!!)

www.sanador.ro/ro/pachete-nastere" target="_blank">http://www.sanador.ro/ro/pachete-nastere

(aici e specificat limpede cu sau fara decontare)


Eu zic sa te interesezi la ei de "worst case scenario", adica in caz de complicatii, care e pretul/ziua de spitalizare (pt tine si bebe). De preferat in scris, sa nu aiba loc de intors...

Nastere usoara !

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Va multumesc mult, nu stiu cum de nu am reusot sa gasesc informatiile astea, desi am cautat la ei pe site uri. Am trimis emailuri la regina maria, euroclinic si sanador, sa vedem daca vor catadicsi sa raspunda.

Eu am multe intrebari sa le pun, dar dupa cum e experienta mea cu customer service in Romania inca nu imi fac sperante prea mari sa imi raspunda. Eu una nu vreau sa stau in spital decat 2 zile, nu vreau la twrapie intensiva, vreau copilul cu mine, nu vreaunnici un strop de formula, asa ca nu stiu daca voi gasinundeva in Romania acest tip de servicii.

M as duce si la Brasov, cred ca ar fi frumos sa nasti la munte vara, dar ma gandesc ca nici in Bucuresti nu stiu daca gasesc nivelul de servicii cu care sunt obisnuita, in Brasov chiar nu ma astept... dar nu se stie, am cateva luni sa ma hotarasc, asa ca am sa incep investigatiile...

Va multumesc!

Delia, 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Tine cont c-ar trebui sa stai in Brasov in preajma datei nasterii, altfel drumul Bucuresti-Brasov... mai bine inchiriezi elicopter

M-a batut si pe mine gandul, dar am renuntat rapid.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

In Pitesti la clinica privata Muntenia normal : 6000 ron, cezariana 7500 ron cu recoltare celule stem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

iar in pretul asta intra tot : cazare, mancare, analize, vaccin, hainute, pampersi ... nu-ti trebuie nimic sa duci acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

La Brasov poti naste si la clinica Eva..au conditii ff bune si pretul este ok..In Bucuresti eu am nascut la Medlife si a fost ff bine.Au un pret rezonabil pentru un spital privat..Le poti scrie si lor un mail pt mai multe detalii..Am vazut pe site-ul lor ca au si o promotie...
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaEM spune:

Buna fetelor..sunt o gravidutza noua cu sete de informatii si in cautare de feedback-uri cu privire la preturi..Sunt din Constanta si am auzit de Spitalul Euromaterna cezariana costa 5500 de ron si nasterea naturala 5000 de ron si cu toate cele incluse. Daca a nascut cineva acolo v-as ruga sa-mi dati si mie detalii sa stiu si eu care sunt conditiile. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Buna Cristina, te asteptam si pe pagina''Bebelusul din burtica-primele batai de inima - 2 '' pentru mai multe informatii despre bebelus

Mergi la inceput