MENSTRUATIE PESTE SARCINA?

MENSTRUATIE PESTE SARCINA? | Autor: angel22

Link direct la acest mesaj

buna ziua tuturor!
sunt noua pe acest forum, dar am o nelamurire si sper sa ma ajutati voi.
m-am mutat cu prietenul meu de 2 ani jumate, si in tot acest timp am avut contacte sexuale neprotejate, dar luna asta simt ca este ceva in neregula cu mine, adica am de vreo 2 saptamani stari de voma, ameteli, somnolenta, nu mai pot sa mai suport mirosul de tigara. tin sa precizez ca ultima menstruatie am avut-o pe 3 august si s-a terminat pe 9 august. acum mi-a venit pe data de 2 septembrie, dar a inceput cu o scurgere maronie, cateva picaturi, prima zi, iar azi e rosu, dar inspre roz cu cateva cheaguri, si e la fel de putin imi curge numai cand merg la toaleta, si am dureri in jurul buricului si stari de voma,ma simt si balonata iar dureri de sani nu am deloc,ii simt doar umflati si grei voi credeti ca poate fi vorba de o sarcina si sa imi fi venit ciclul peste sarcina. v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta cu o parere celor care a-ti trecut prin asta. va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Da, eu am trecut prin asta. Ia un test de sarcina - Barza e ieftin si bun, pe mine nu m-a inselat vreodata si fa-l cu prima urina de dimineata.

Dar mai degraba nu cred ca e, greturile si somnolenta nu apar asa epede cum ai descris tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

buna, da poate fi si o sarcina ....un test de sarcina poate sa te mai linisteasca un pic...asa ca fugutza repede la farmacie...sau poti sa faci si analize de sange pt.determinarea hormonul betahcg. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_sofia spune:

eu cred ca este o sarcina!! ai aceleasi simptome ca si mine pe la 3 sapt de sarcina,au inceput in cazul meu.sa vedem daca am si dreptate.sa ne spui si noua ce a iesit la test!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Exact acelasi simptome le-am avut si eu luna aceasta, puteam sa jur ca-s insarcinata...dar nu eram. La mine starile de greata si accentuarea mirosurilor apar in jurul datei menstruatiei.Am fost de multe ori insarcinata chiar daca nu am reusit sa duc sarcina la sfarsit. Uneori simptomele premenstruale se pot confunda cu simptomele unei sarcini,cel putin eu asa am observat in cazul meu.

Mergi la inceput