aparat de vidat pungi cu haine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Eu vorbeam despre pungi,nu m-am uitat sa vad de imi esti draguta sau nu,ori de ne-am mai intalnit si la alte subiecte.Lasa interpretarile cu privire la persoane pe care nu le cunosti si incearca sa ramai la subiect.Tot nu mi-ai spus de ce pungile nu ar fi fost potrivite pentru pastrare pe termen lung,insa deja nici nu mai am pretentia sa imi raspunzi,pentru ca e evident cu cine m-am gasit sa stau de vorba.

Sunt de acord sa te ignor ca persoana,lucru pe care l-am facut de altfel si pana acum.Faptul ca imi voi lua libertatea de a comenta LA SUBIECT la topicuri unde participi si tu consider ca nu e de competenta ta de a fi aprobat sau interzis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

vezi, e mai bine sa n-ai pretentii
'te rog' nu este acelasi lucru cu 'a aproba, a interzice'

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Hai ma fetelor...nu faceti "terci" subiectul!Mi se pare unul destul de bun..mai ales ca am o sumedenie de haine si jucarii de plus pe care nu stiu unde sa le mai pun!!..sa incapa, ma refer!

JuliaSM...a spus ca exista astfel de pungi!Pt.ca exista!Sunt firme si firme care fabrica!Tehnic penntru asta sunt folosite si isi fac treaba ok..da

Emanouela a spus ca nu le recomanda pentru ca obiectele depozitate astfel capata miros!E si normal...orice obiect care e lipsit de oxigen capata un iz de "statut"!asta nu inseamna ca se deterioreaza ca doar nu le uiti 10 ani pe undeva!

Ema imi poti explica cum e treaba cu husele?Care e procedeul de depozitare cu ajutorul lor?Tot prin vidare?Ma intereseaza acest aspect pentru ca prin vidare mai micsorezi volumul!

Julia!



*Blackmoon Lady 17+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Si revenind la intrebarea lui monis5...ce marca de aparat si ce model ati folosit pentru a vida in conditii optime?Si-a facut treaba?Costa mult?



*Blackmoon Lady 17+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Hai ma fetelor...nu faceti "terci" subiectul!Mi se pare unul destul de bun..mai ales ca am o sumedenie de haine si jucarii de plus pe care nu stiu unde sa le mai pun!!..sa incapa, ma refer!

JuliaSM...a spus ca exista astfel de pungi!Pt.ca exista!Sunt firme si firme care fabrica!Tehnic penntru asta sunt folosite si isi fac treaba ok..da

Emanouela a spus ca nu le recomanda pentru ca obiectele depozitate astfel capata miros!E si normal...orice obiect care e lipsit de oxigen capata un iz de "statut"!asta nu inseamna ca se deterioreaza ca doar nu le uiti 10 ani pe undeva!

Ema imi poti explica cum e treaba cu husele?Care e procedeul de depozitare cu ajutorul lor?Tot prin vidare?Ma intereseaza acest aspect pentru ca prin vidare mai micsorezi volumul!

Julia!



*Blackmoon Lady 17+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



e acelasi principiu, vidare cu aspiratorul, eu asta am folosit, aspiratorul. sunt si pt pilote, perne, etc. mai multe dimensiuni si marimi....cele pt hainele de iarna arata exact ca husele in care stau pe umeras in dulap, prin vidare dimens lor se modifica considerabil, cele pt pilote, etc sunt derptungiulare, patrate.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

trishca..si spui ca, cu aspiratorul s-a vidat ok?Cum anume ai procedat..pas cu pas ma refer?!

Monis5..scuze ca ti-am acaparat subiectul, nu e cu rea intentie, insa chiar ma intereseaza mult aspectul prezentat de tine!



*Blackmoon Lady 17+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si eu tot cu pungi speciale si aspiratorul,deci fara aparat special!

eu sunt de acord cu emanouela(n-am citit disputa voastra ,zau ca nu-tzeleg inversunarea asta si citate,citate,citate...))cind le scotzi de acolo au un miros nepülacut!

My lady,se gasesc periodic in marketuri gen Aldi,Lidl,Penny!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mey,pungile astea pt. asta sunt concepute.Adica pt. a depozita de pe un sezon pe altul perne,plapumi,paturi ,haine etc voluminoase ajutind astfel gospodina casei sa pastreze ordine in dulapuri ,si pt. mai mult spatiu.
Ca s-a gindit cineva sa "inventeze" doar pt. calatorie ,adica sa pretinda ca el a inventat roata...well,cred ca e aceasi mancare de peste dar conceputa doar ca sa mai iasa un ban in plus.La fel si cu aparatul "special" de vidat.

Pungile sunt prevazute cu un orificiu pe care intra teava de la aspirator .Atit orificul cit si punga au un "fermoar" si un dipozitiv pt. a-l inchide.Exact ca pungile Ziploc pt. congelat diverse.

Eu sunt curioasa cum arata husele?Eu am huse dar nu-s pt. vidat pt. ca sunt din material si normal ca iese aerul din ele.Asadar eu banuiesc ca si husele astea au pe o parte sau alta (sau intre fete) o folie de plastic ceva.altfel cum ar putea fi vidate?

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Emanouela buna,
Zi mi si mie de unde le ai luat cite sunt si citi malai ca mi trimit mesagerul spre tine.
Pupici si ramin pe receptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

carmaw le am de la blokker, luate de multisor si chiar nu mai stiu cat am dat pe ele dar in nici un caz ft mult. parca erau 2 la set. nici nu mai sunt in Be ca sa merg sa vad si sa-ti zic.
hannen husele sunt din material textil cauciucat, ceva de genul pelerinelor de ploaie dar mai grosute. au o 'fereastra' din folie de plastic doar ca sa stii ce ai in acea husa

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput