Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mie mi se duce laptopul
de aia nu stau la povesti,la pc nu imi place,are soata un monitor maaare care ma adoarme si imi da dureri de cap si ochi.
se pare ca nu mai raceste ceva acolo,naiba stie ce are,o sa-l programez in service sapt asta.

Edu e bine,creste vazand cu ochii,papa foarte bine orice aliment nou introdus,se trezeste noaptea la 3-4 ore..a dormit de multe ori si 12 ore,apoi a luat-o de la capat cu trezirile. avem doi dintisori jos,ii asteptam pe cei de sus.
se ridica in picioare si merge la greu prin patut,ii place plimbat prin casa tinut de manute,exploreaza tot. sta in patru labe dar nu merge,se ridica direct sus si face pasi.
striga mama atat de frumos..spune papa,baba si bau.
numai cand are el chef vb, de obicei la masa il apuca povestitul.


mai revin,
nbuna



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Despre noi (pana nu moare iar dracia).suntem ok toti,am facut pregatirile pentru scoala,inscriere,cumparaturi si tot ce trebuie pentru Cami,mai avem uniforma. urasc uniformele apropo. puteau sa mai schimbe si ei modelul asta urat cu sortulet si guler din ala.

Sunt cu ei ziua in parcuri,mall si pe unde e cate ceva de facut sau nou de vazut.
Cami e duracell,trebuie sa vada ceva nou zilnic altfel se plictiseste.
Edu adora parcurile,masinile,copacii,animalele..e foarte incantat si zambeste mereu afara.

M-am hotarat sa le iau catel stiu ca voi regreta,voi bombanii si voi urla toata ziua cand voi vedea par si mizerie...dar as da orice sa le vad zambetul ala frumos,sa ii vad incantati si fericiti.
Cami e innebunita dupa animale,iar Edu rade si intinde manutele cand vede cate un catel. sunt santajisti mici,deci nu am incotro.

Noi am platit avansul pentru casuta,suntem in planuri si pregatiri..dar mai ales strangem bani la greu pentru ca nu o sa ne ajunga ce ne da banca..si va fi cam greu.
Casa va fi gata in martie,este pe doua nivele,4 dormitoare,un living,doua bai si bucataria.teren de vreo 200 mp..ne mutam in aprilie.
am luat la stadiu de proiect si am facut modificarile pe care le-am dorit,in decembrie mergem sa alegem finisaje,culori,materiale si ce mai trebuie. trebuia sa se apuce de casa in oct,dar s-au apucat deja de ea.
e casa pe care am visat-o,zona e frumoasa (departe de oras si nebunie,dar departe si de serviciu,vom vedea cum facem atunci).

Cam atat,acu chiar plec ca deja scoate fum





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

neata!!!
din episodul frecus la maxim si zile de cacao:ilinca este cat se poate de constipata,nu merge cu nimic:supozitoarele sunt un chin,pediatrul mi-a dat sufar(sa-i fac micro clisma)dar mi-e frica;de mancat nu mananca altceva decat supa+carne,rar,fructe,niciodata cereale sau iaurt.
am zis c-o sa-mi calc pe inima si o sa iau la borcanele si o sa-i adaug incetul cu incetul si cele pregatite acasa.
m-a capiat maraiala ei,isi mananca buza intr-o parte de zici ca-i popeye:))))haioasa ipoastaza
eu tb. sa ajung musai la ginecolog...nu stiu daca voua vi s-a intamplat ,dar eu,nu prea mai am menstruatie! cand ar. tb sa-mi vina sunt cateva picaturi si gata,eu care aveam,nene, de ma saturam...
ahhh,si legat de cojite...ilinca are niste chestii ca niste solzisori pe crestet si in jurul fontanelei.dr mi-a dat de la avene pediatrial ptr.cruste de lapte,dar le iau cu tot cu par.alte solutii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

neatzaaaaaaaaaaaaaaaaa o cisterna de !!!!
cafeaua mea e acompaniata de muzica lui Toto Cutugno care ma binedispune teribil dimineata, ziua asta de luni pare usoara!!!!!, asa ca va invit la binedispunere!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata,
pufoasalaura, la mine e invers: nu prea aveam si acum...am cat pt doua!

eu astept sa vina femeia la curatenie si intre timp fac mizerie cu niste semninte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Si pt Simo o cafea speciala asa cum ii place ei!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata! Lavinia Si eu vreau cafea!
Razvan s-a trezit de 5 ori plangand. Ma tot duceam, bagam suzi, mangaiam pe cap ... adormea apoi o lua de la inceput. A 5a oara am cedat si l-am luat cu mine in pat. A dormit fara probleme. Aseara am mutat patul pe ultima pozitie si e vai de cocoasa mea cand il iau de acolo.

Simo felicitari pt casuta!!!
Eu va ziceam mai demult ca ne-am hotarat sa ne luam 4 camere. Intre timp am renuntat pt ca ceea ce ne-am oarecum permite noi sunt foarte mici si nu merita efortul. Plus ca am murit de nervi cu agentii astia imobiliari care sunt niste nesimtiti. Suna sotul la unul in urma unui anunt fara pret si ii zice cat costa. Sotul intreaba daca e negociabil la care el: pai ce domnule, nu ai banii astia? Atunci de ce suni? (v-am zis, nu era specificat pretul in anunt). Intre timp am reusit cumva sa mergem pe cont propriu sa vedem apartamentul si sa vorbim direct cu proprietarul si pretul cerut de el era cu 6000 euro mai mic decat cel dat de agent. Atunci mi-am bagat picioarele ca mi s-a parut prea mare nesimtirea. Si nici nu imi placuse apartamentul. Acum ca sa ne putem llua ceea ce ne dorim noi asteptam sa castigam la loto (doar ca nu jucam) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Madalina, stii vorba aia... "Joaca Itzic, joaca"

rmbbc - nu merge asa cum vrei tu Prietenii buburuzelor sunt altceva. Singura ta varianta e sa subscrii la "Buburuze".

Pentru a doua seara la rand, Darius, in loc sa doarma, se aseaza intr-un colt si se jeleste. Ieri-noapte am dormit doar 2 ore. Azinoapte l-am luat de la inceput cu noi in pat si am dormit toti trei pana dimineata. O singura data s-a foit, s-a invartit ca o sarmaluta pana la tati, apoi pana la mami si s-a culcat la loc. Nu l-am strivit, nu l-am zdrobit, nu l-am axfisiat. S-a culcusit intre pernele noastre si... somn.
Acum nu stiu daca s-a trezit in el frica de abandon sau niste dinti se pregatesc sa ne faca noptile albe, dar de doua zile si-a dat programul peste cap. Ziua abia mai apuca sa doarma jumatate de ora. Se impleticeste de somn, dar nu adoarme nici sa-l pici.
Azi dimineata a avut chiar si chef de tzitzi...

Ca sa ma inscriu si eu in randul velor care au patit cate ceva... Noi n-am cazut inca din pat. Dar... Acum cateva zile, in timp ce eu eram cu al meu la bucatarie, copilul si-a bagat capul intre patut si etaj si a ramas intepenit acolo. Sunt de material textil, e adevarat, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla daca isi sprijinea greutatea pe gat... Trebuie sa gasesc o solutie sa le prind intre ele. Sa le cos cumva, sa nu-i mai incapa capul. Pana atunci l-am baricadat cu fotoliile (dar fotoliile se misca, nu poate fi o solutie permanenta).


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Carmen eu nu cred in faza ca daca e pus la somn mai devreme doarme mai mult. Finutul meu e bagat la somn la 7 seara si la 1 an juma se trezeste la 3-4 cu chef de joaca. Cu chiu cu vai il mai adoarme pana la 6 maxim. Stef papa cam 160-170ml lp, numai ca eu il dau cu cereale.
Madalina_m bine aia revenit.
Simo felicitari pt casuta, sa fie asa cum ati visat.

Stef a dormit binisor asta noapte. Sunt relativ fresh.

O zi minunata.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

neata mamici!
va anunt ca e tastatura varza la cat s-ajucat sophic cu ea, asa e posibil ca mesajul asta sa fie greu lizibil.

roxx-imi pare rau ca nu am reusit sa ne vedem ieri; ma imbracasem cand a inceput sophiotul un concert...s-a oferit buni sa o faca pe mesagerul, ca sa calmez eu sophicul;
a ramas cu mucisori si o tuse urata dupa raceala; vreau sa o duc la medic azi; mi-a recomandat si sor-mea un homeopat...

gabiv -gata cu diareea la noi; am uitat deja cum era acum sophic e ok, nu mai are probl digestive...sanatate ilincutei!

simo -sa fie cu noroc noua casa; felicitari!!!

de miercuri ne schimbam cuibusorul; o luam inspre dulcele targ al iesilor.


Mergi la inceput