Strugurasi S-O11- BV Theea ,BV Zubi!! (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Nu stiu daca ati vazut clipul asta.
E foarte funny http://www.youtube.com/watch?v=n8c0M5Bc19I

Sper sa binedispuna burticile si mamicile si sa le scoata pe cele din butoi


Lena - 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

feteleeeee. ieri am fost toata ziua plecata,si acuma o sa recuprez,dar mai intai,vreau sa va spun ca m-am trezit de dim si am vazut un pic de sange pe hartie, si pe chilot....si un pic de dureri am,dar prea putine si usoare, ce inseamna sangerarea asta? sa ma duc la spital?

Zubi, mami39+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Bine ai venit bebe Lenard Sebastien!! Theea sa-ti traiasca grasunicul, sa fie sanatos si sa aibe mult noroc in viata!!

mikka nu te mai stresa si tu mami(aici ori ne plangem ca-s prea mari, ori ca-s prea mici) tre sa luam lucrurile asa cum ni le trimite Dzeu. din cate am googalit, fructele interzise ar fi bananele, strugurii si pepenele galben.

Eu sincer, imi doresc sa ma vada endocrinul cat mai repede si daca trebe imi v-oi injecta insulina, prefer sa ma intep de 3 ori pe zi decat sa aibe bebita alteratii in sange.

may numai de 3 ori¿ tu nu mananci seara, dar bei multa apa¿ eu vazui ca daca nu mai beau dupa 9(si adorm pe la 1...)nu ma trezesc pana la 7 la pisu, in schimb ma cheama fiimiu, si ne impreunam in pat pe la 3 dimineata...asa ca tot ma trezesc. insa de cand s-a mai racorit dorm muuult mai bine.

contractii Braxton hiks aveti¿ ca eu avand deranjuri am googalit, si-am cautat diferente intre contractii false (BraxtonH) si contractii de nastere. cele Braxton Hicks inceteaza cu schimbarea pozitiei corpului, o plimbarica le scade din intensitate. cele de nastere nu;din contra, merg din ce in ce mai dense...am mai citit ca de multe ori contractiile Braxton sunt date de lipsa apei. Beau o cana mare de apa si ma linistesc...

azi noapte a dansat fiicamea pana pe la 1..voi numarati oi, eu invat pasi de dans, sa fie din cauza glucozei baute de dimineata pt test¿ cu atata zahar, nu ma mir c-a fost asa agitata, insa ce m-a pus pe ganduri e ca se misca in toate partile, culcata stand, o simteam atat de jos, de parca as fi putut s-o pipai prin parul pubian. si daca-i cu capul in jos, ce era asa de jos miscandu-se¿¿¿

lenac fain link-ul

32+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

contractii Braxton hiks aveti¿ ca eu avand deranjuri am googalit, si-am cautat diferente intre contractii false (BraxtonH) si contractii de nastere. cele Braxton Hicks inceteaza cu schimbarea pozitiei corpului, o plimbarica le scade din intensitate. cele de nastere nu;din contra, merg din ce in ce mai dense...am mai citit ca de multe ori contractiile Braxton sunt date de lipsa apei. Beau o cana mare de apa si ma linistesc...

azi noapte a dansat fiicamea pana pe la 1..voi numarati oi, eu invat pasi de dans, sa fie din cauza glucozei baute de dimineata pt test¿ cu atata zahar, nu ma mir c-a fost asa agitata, insa ce m-a pus pe ganduri e ca se misca in toate partile, culcata stand, o simteam atat de jos, de parca as fi putut s-o pipai prin parul pubian. si daca-i cu capul in jos, ce era asa de jos miscandu-se¿¿¿

lenac fain link-ul

32+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...


Eu am contractii Braxton Hicks din sapt a 20-a .
Eu am observat k trec atunci cand vor ele, nu prea ajuta schimbarea pozitiei... cel putin la mine.

Pitica mea pe la 22.30 era super fresh... cand eu incercam sa adorm. Pana la urma s-a cumintit si am adormit, dar la 5:50 era deja in priza


Lena - 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi .. nu e gelatinos? un maroniu rosiatic e dopul..daca e gelatinos.. pt asta nu e cazul de spital, inca ..
Daca e sange sange mergi la spital..

Si Hai ZUBI

Rach si eu am invatat cantecele.. preferatul ei e in Padurea cu Alune...

Oana.. te rog fii zen .. bebita e bine sanatoasa ... si are nevoie de o mami linistita..

Bunny.., imi pare rau pt daibet, dar cu dieta totul va fi bine ...

Kora.., sa iesi din butoi...

EU una imi cer scuze burticilor , ca pun atatea intrebari despre bebe, insa voi sunteti prietenele mele si stiu ca primesc mereu un sfat bun

Mamici... ce dati bebeilor pt colici? ce evitati a manca? lactatele sunt contraindicate?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

neata si de la noi

THEEA felcitari mamico pentru bebe Sebastian un nume frumos, sa ti fie bebe sanatos, papacios si tie refacere rapida

lore ai dreptate ca nu tebuie sa ne vaicaram...dar uite ca asa cum ai spus si tu suntem oameni si avem nevoie de intelegere din partea celor apropiati si a consortilor..eu sunt certata cu sotu ca mereu sa vaicara ca e obosit si ii este somn si sa i dau pace sa doarme un pik sunt suparata pe el si am zis ca nu am sa i raspund la fel am sa fiu calma pentru printesa mea ca sa nu simta supararea din inima.....

racheel bravo mamico si eu miam copiat cutiuta muzicala 6 volume si invat cintecele de acolo mi se par fr frumoase si interpretate fr frumos

mikki asa este suntem prinse acum in scutece, hranit, adormit etc...dar ne straduim sa fim cu voi ca stim cit de emotionanta este perioada de asteptare

Kora nu te streda mamico ca si la mie au fost erori la eco ca aveam pre amulta apa si era infectata si copilul estimat la 4kg si ceva si m,ulte alte eu nu dau detalii insa pe mine ma stresat acest lucru enorm de mult si nu dormeam noapte si dupa ce am nascut nu am dormit inca nici acum nu prea domr ca stau de veghe si sa stii ca oboseala isi spune cuvintul, incearca sa te increzi in dumnezeu ca totul va fi bine si copilasul tau este sanatos, incearca sai redau optimism fiind inca in burtica, vb numai de bine ca este mare, creste frumos la mami in burtica si e sanatos, si mami il iubeste enorm de mult sa stii ca ei inteelg fr bine, spre ex printesa mea acum numai la mine vbrea, nici la taicu su nu sta, ea doarme cu mine, ride cu mine, vb impreuna, privim si acultam musica impreuna, e fr frumos, simt ca traiesc o alta viata pe care am asteptato mult timp.

Numai sunt atit de stresata acum, mai bine ma cunosc pe mine si ne am acomodat fr bine impreuna, numai am stari de panica si frica, si de rua cind plinge, Dumnezeu ma intarit pentru aurasul meu...

acum ne pregatim de botez, cineva care a nascut face pregatiri?
noi am gasit local, si o sa avem in jur de 20 perechi. Voi dati cadouri pe colaci nustiu daca aveti aceleasi obicei ca la noi, daca da atunci ce cadouri dati la nasi?


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Sei, nu e gelatinos,e sange sange, asa mai incolor..si de vreo 2-3 zile,sunt tot timpul uda intre picioare ( scuzati detaliile ), de un lichid incolor, adik chilotii a trebuit sa ii schimb de 15000000 de ori pe zi din cauza asta

Zubi, mami39+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

EU una imi cer scuze burticilor , ca pun atatea intrebari despre bebe, insa voi sunteti prietenele mele si stiu ca primesc mereu un sfat bun

Mamici... ce dati bebeilor pt colici? ce evitati a manca? lactatele sunt contraindicate?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


Sei sunt foarte utile intrebarile voastre... ca asa mai avem idee despre ce ne asteapta si nu e chiar pe o ureche intra pe una iese... tot imi mai ramane ceva


Lena - 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

acum ne pregatim de botez, cineva care a nascut face pregatiri?
noi am gasit local, si o sa avem in jur de 20 perechi. Voi dati cadouri pe colaci nustiu daca aveti aceleasi obicei ca la noi, daca da atunci ce cadouri dati la nasi?


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"


Legat de asta as putea sa iti spun eu cateva lucruri, stiind cum e in MD si cum e in Ro.

Din ce am vazut eu in Iasi:
- nu se dau cadouri la nasi
- nu se dau nici colaci
- copilul are o singura pereche de nani (care pot fi nasii de cununie sau alta pereche)
- eu am fost la o prietena la botez: s-a botezat fetita apoi am mers toti intr-un restaurant. Noi i-am dat un plic cu bani cand am plecat. Dar nu e ca la noi in MD cand se merge cu cosul la fiecare pereche si pune banii...

Mie imi place mai mult sa fie nasii si atat, decat ca la noi cu foarte multi cumatri, pe care copilul nici nu ii stie (in cazul meu au fost 30 perechi ). Acum se obishnuieste cu 3-6 perechi de cumatri, din cate stiu eu.


Lena - 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui marryan

acum ne pregatim de botez, cineva care a nascut face pregatiri?
noi am gasit local, si o sa avem in jur de 20 perechi. Voi dati cadouri pe colaci nustiu daca aveti aceleasi obicei ca la noi, daca da atunci ce cadouri dati la nasi?


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"


Legat de asta as putea sa iti spun eu cateva lucruri, stiind cum e in MD si cum e in Ro.

Din ce am vazut eu in Iasi:
- nu se dau cadouri la nasi
- nu se dau nici colaci
- copilul are o singura pereche de nani (care pot fi nasii de cununie sau alta pereche)
- eu am fost la o prietena la botez: s-a botezat fetita apoi am mers toti intr-un restaurant. Noi i-am dat un plic cu bani cand am plecat. Dar nu e ca la noi in MD cand se merge cu cosul la fiecare pereche si pune banii...

Mie imi place mai mult sa fie nasii si atat, decat ca la noi cu foarte multi cumatri, pe care copilul nici nu ii stie (in cazul meu au fost 30 perechi ). Acum se obishnuieste cu 3-6 perechi de cumatri, din cate stiu eu.


Lena - 34+


LenaC vasa zica esti din RM ma bucur enorm de mult ca esti paminteana da legat de obicei nici eu nu inteleg dece se face atita tam-tam din asta... noi avem nasii de cununie, o pereche de americani care nici ei nu sunt cu obiceiurile moldovenesti si inca 2 perechi locali, deci 4 in total si trebuie sa ma gindesc ce cadouri as pute sa le oferim ca sa le fie pe plac....si noi o sa facem cu plicul si nu cu masa mare ca nui nunta. si nici nu avem scopul sa stringem bani ci doar sa sarbatorim botezul printesei noasre

scuze de intrebare lena dar din ce regiune din RM vii?

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput