Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

krissy eu am citit mes tau, vroiam sa te intreb de chiropractician ... ma innebunesc nasii mei sa merg si eu (hernii de disc, la vreo 4 discuri, 2 mai grave, 2 mai spre agravare ), dar mi-e frica de mor. zi si mie ce iti face, daca te doare ori ba. pe privat daca e cazul, sa nu le innebunim pe fete cu durerile noastre
vaccinurile noi vom face schema obligatorie si in plus prevenarul mi-e groaza de problemele respiratorii, pe dani era sa il pierdem la 2 ani si un pic la o pneumonie lombara nedetectata, fara ascultatie ... ma rog, a fost cumplit, imi statea puiul in pat si delira la febra 40.7 si doctorii imi dadeau vit C . dupa ce am facut prevenarul le-a dus ceva mai usor, desi tot raceste des, totul la el se duce pe partea respiratorie, e pasibil de astm, i-am facut analizele sapt trecuta si au iesit rele rau de tot . deci, incerc sa il protejez cat pot pe alex, ca stiu ce imi va "aduce" dani de la gradi ...

ma duc sa ma asez in pat, desi azi noapte a fost boierie (somn pana la 5 doar cu vreo 2 treziri, apoi m-au lasat socrii sa dormn pana la 9!!!!!). dar ma doare capul ... apropo de tensiunea mica , am o migrena cumplita. ma duc sa stau un pic cuminte cat mai dorm baietii
dupa amiaza la film , ma duc la strumfi cu dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Krissy

Si eu as fi interesata de ce ai aflat despre vaccinuri...cand ai tu timp

Noi am ales sa nu mai facem ROR-ul Anastasiei si lui Petru, dupa ce am tras cu Filip dupa vaccinul asta.

F , la 2 sapt dupa vaccin a facut o reactie alergica la vaccin si s-a umplut de bubite, la 2 luni dupa vaccin a facut rubeola, iar la 2 luni dupa rubeola a facut rujeola .

Toate astea pe langa faptul ca a reactionat urat si imediat dupa vaccin (febra f mare, aproape 40,dureri de piciorus de ii era frica sa mai mearga,etc) si cand eu eram insarcinata cu Anastasia (rujeola cu 2 sapt inainte sa nasc).

Anastasia a facut rubeola cand avea 9 luni.

crisspy f frumoase pozele !!!

La fel si ale Laurei !!! Mi se pare ca Dani seamana f bine cu tine; la Alex nu-mi dau seama

Felicitari fetelor pt bebei grasunei si mancasiosi

Noi suntem bine. Azi noapte, Petru a dormit de la 10.30-11 pana la 3.15, a papat apoi a dormit pana la 6 cand iar a papat si s-a culcat inapoi pana la 8.30. Sper s-o tina tot asa




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Laura ce spui tu acolo !!! Multa sanatate copiilor!!!

Lissa ff frumos tortul !!! Eh,eu mai am de invatat !

Ariana sunt superbe marturiile si invitatia e deosebita !

Ariana a crescut f mult si este o frumoasa!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Ariana sunt superbe marturiile si invitatia e deosebita !

Ariana a crescut f mult si este o frumoasa!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...







Merci frumos




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ilida, imi pare rau ca te doare mana. Faci ceva pentru a imbunatati durerea? Uite ca sa treaca.

Crisspy, imi pare rau ca si pe tine inca te doare operatia. O sa treaca in timp. Uite si tie niste sa treaca mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Poze noi cu Andra


Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria


Ce scumpica e!!! Si am senzatia ca intr o pozica parca fluiera sau vrea sa dea up!! Adica isi face buzele ca si cum ar fluiera sau sa dea pup. Asa e si a mea, imi vine sa i mananc ce dulci sunt atunci.

Eu m am invatat s o alaptez pe a mea si in acelasi timp sa scriu si mesaje pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Neata mamicute si puiuti

Laurace baietei frumosi aiii!!!!
Roberta ne rugam pt tine

Miercuri suntem programati pt vaccin ...am niste emotii

Laura cat costa o consultatie la med tau pediatru?

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Alymih bafta la vaccinuri. I le faci pe toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

repede pe fuga ca merg la doctor.


cu Ana am mers dupa schema dr. Sears, o gasiti:
www.askdrsears.com/topics/vaccines/alternative-vaccine-schedule" target="_blank">http://www.askdrsears.com/topics/vaccines/alternative-vaccine-schedule




Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Miha, heh, 20 de ani am avut acum aproape...20 de ani:)
MMr-ul vostru e ROR-ul nostru. Eu am fost foarte stresata de vaccinul asta la Eva si inclinam sa nu-l fac. Pana la urma oreionul nu-i o boala asa grea, rubeola nici pe departe, desi fetele e musai sa se vaccineze, rujeola ar fo fost mai problematica. Pana la urma am discutat cu o doctorita epidemiolog, care mi-a explicat treaba cu timerosalul si autismul http://en.wikipedia.org/wiki/Thiomersal_controversy. Gasesti multe resurse la o cautare pe net, a fost o controversa indelungata pe aceasta tema. Inteleg ca acest conservant nu se mai foloseste la ora actuala.

Exista un tratament zilnic pentru buricel?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


E na, ce sa facem..... Si eu pot spune ca aveam 20 ani, acu 13 ani!!

Da, exista un tratament zilnic, ceva numit nitrat, sau asa am inteles. E ca un betisor in varful caruia se afla o solutie negricioasa pe care o aplica pe buric. Are ca o crescatura in buric, care nu i s a vindecat total. Dar cica se va vindeca, nu mi fac eu probleme din cauza asta!

Deci ROR e pentru oreion, rubeola, rujeola? Eu nici macar nu stiu ce insemna, stiu doar ca ar fi periculos. Mai e pana sa l facem, asa ca am timp sa ma documentez. Multumesc de sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Aici la noi e superb afara! E un soare cum rar am vazut, cred ca o sa mai iesim la vreo 2-3 ore de plimbareala, caci nu pot rata o veme ca asta. Si matza e cam agitata, nu mai stiu ce sa i fac, de aia m am gandit s o scot afara!! Ne vedem mai pe seara!!

Mergi la inceput