Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Pufi asa e si Gabriel, plange in fiecare seara de la 7 la 12 de mi se rupe inima si nu am ce ii face ii dau si debridad si colief si tot asa plange, i-am schimbat si laptele a fost mai bine cateva zile si pe urma a revenit la programul de plans...plange pana adoarme de oboseala doarme 10 min se trezeste si plange iar asa o tine in fiecare seara :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...is obosita...rares de doua zile are niste dureri de burtica...el nu plange mititelul ore intregi,dar cand doarme se frichine,se trezeste,si apoi plange putin k lui ii este somn si se chinuie sa adoarma la loc,sta cu tata in gura da doar asa sa o simta...si ar vrea in brate,sau sa suga,dar concluzia mea...cu cat suge mai mult cu atat vomita si cred ca ii face rau...deci de 2 zile nu l-am vazut sa doarma si el linistit o ora....si razvi deja a vazut ca am stat mai mult cu bb...colieful ala ce contine???astea pe aici din farmacii nu au auzit de el...

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Madi, contine o enzima, lactaza. Uite aici, la pret super bun, poti comanda online http://www.farmaciastejara.ro/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=colief



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Anaemi asta e www.farmaciastejara.ro/colief-infant-drops-p-2702.html" target="_blank">COLIEF ???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Astazi Ianis face 2 luni

Laura sa ne dai de stire dupa vaccinparca azi trebuia sa mergi cu Alex nu?

Eu am renuntat sa i mai dau ceva pt colici si e la fel ca inainte..i am dat si eu Infacol, espumisan si tot nu simteam nici o ameliorare

Vroiam sa va intreb despre suzeta...voi dati suzeta la bebei?ca al meu pare ca sa indragstit de ea si nu stiu cat e de bine asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

www.flickr.com/photos/31922353@N04/6115038841/" target="_blank">pozitie de somn de data asta a fost tati, ca i l-am pasat azi de dimineata, dar imaginati-va ca eu asa adorm seara de seara. Probabil spatele meu nu va scapa intact din incercarea asta

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alymih, eu nu-i dau suzeta, dar nu cred ca ai de ce sa fii ingrijorata, nu-i face niciun rau. Felicitari puiului pentru cele doua lunite!

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Alexia cum a functionat Bonisannul la mititica ta azi?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Miha , bonisanul nu a functionat deloc...am trecut pe espumisan , sa vedem . oricum dupa-amiaza mergem la controlul de 1 luna si o bombardez pe dr cu intrebari .
revin...

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Astazi Ianis face 2 luni

Laura sa ne dai de stire dupa vaccinparca azi trebuia sa mergi cu Alex nu?

Eu am renuntat sa i mai dau ceva pt colici si e la fel ca inainte..i am dat si eu Infacol, espumisan si tot nu simteam nici o ameliorare

Vroiam sa va intreb despre suzeta...voi dati suzeta la bebei?ca al meu pare ca sa indragstit de ea si nu stiu cat e de bine asta

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)

IANIS, multe lunite inainte.
Eu Nataliei i-am dat suzeta dar nu prea o tine, doar cand e fff obosita o tine in gura. Nu cred ca e ceva rau, Stefi a mea a tinut suzeta de pe la o luna si a fost foarte bine, cand era agitata se calma foarte bine cu ea, pt mine a fost de mare ajutor.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Deci bb vrea numai in brate...dar nu pot,sincer va spun...mai am unul de care treb sa ma ocup plus casa...am o tona de rufe de calcat,acum am mai spalat o masina,iar eu nu pot sa fac nimic,soacra mea draga si scumpa cik ma ajuta e plecata la tara de vineri...ieri am facut mancare intr-o fuga si era si sotul acasa,deci eu nu stiu cum va descurcati cele cu 2 sau mai multi copiii....Anaemi inca o data jos palaria!!!!....is cam plangacioasa zilele astea.....

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput