Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Multumesc pt raspuns!
Anaemi,imi pare bine ca situatia s-a imbunatatit si ai laptic pt Petru, si eu vreau din tot sufletul sa aman cat de mult posibil introducerea de LP.

Adra, nu pot sa spun ca a disparut peste noapte, peste 2 nopti nu de tot, dar nu mai am cum aveam. la san direct nu il pot pune pentru ca nu am sfarcurile bine pronuntate,iesite in afara dar papa la san cu ajutorul unei protectii din alea din silicon care se pune pe mamelon. Am fost super fericita ca s-a putut si asa, decat deloc dar in ultimele 2 zile nu l-am mai pus pentru ca acum laptele vine greu, el e rau de foame si se enerveaza urland cat il tine gura. Plus ca statea putin la san, vreo 5 min si aveam impresia ca nu manca suficient. Ne mai chinuim asa, o sa mai incerc sa il mi pun la san cand inca nu i se face foarte foame, sa vad daca va fi vreo diferenta.

Multumescpt sfaturi, va puup
E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Krissy ce mai faci?

Roxybarbu, am vazut pe FB ca ati crestinat-o pe alexia, sa ii fie de bine si sa o tina Doamne Doamne in grija Sa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:


Bine v-am gasit in casuta noua

Normal ca am citit ultimele postari din odisee si am plans mai tare de cat plangea Alexia la colici
Nu pot sa cred ca suntem toate mamici,parca acum cateva zile postam la aspirante de unde din fericire am plecat repejor pentru a intra in odiseea strumfilor si iata-ma acum intrand in primele 365 zile din viata unei comori
A trecut foarte repede timpul dar ma bucur foarte mult ca parcurgem si urmatoarea etapa din viata noastra impreuna

Ilida versurile scrise de tine sunt magnifice! Multumim!

Noi suntem bine,duminica am facut 2 luni,60 cm si 5,320 kg
Tot duminica am avut si botezul urmat de o petrecere f.f.f.f. foarte frumoasa.
Alexia gangureste toata ziua,zambeste foarte des si cel mai important doarme noaptea ,papa pe la 22:30 -23 si doarme pana pe la 5:30 -6 dupa care mai dormim pana pe la 8:30 deci suntem mult mai bine si mai linistite amandoua.

P.S. am pus si noi cateva poze in album.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Aseara am avut prima incercare esuata de a incepe sa fac abdomene. Nu m-am putut ridica de la sol cand scap eu de burta asta urata? Se vede prin orice tricou ce il iau pe mine Nici linia aia nu s-a dus de tot, chiar daca mi-a aparut pe finalul sarcinii si era deschisa la culoare.

Voi cum stati fetelor? Eu nu ma mai plac deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Am facut si noi vaccinul azi, sper sa nu facem febra. Am pus jumatate de paracetamol acum si mai punem diseara jumate. A durucit si am plans, dar mi-a dat mamai putina tzitzi si a trecut. In rest am ras si am gangurit.
Si avem 5,5 kg la doua luni, la o luna aveam 4,2 de la 3,2 la nastere, asa ca stam bine.
Si mi.-a trecut si sanul. Doamne ajuta, c ce am mai tras!

De descretit frunti:
Cic#259; un tip viziteaz#259; o fabric#259; de diverse produse din latex. Prima dat#259; a remarcat ma#351;ina de produs biberoane, datorit#259; zgomotului de "fssss-pac" pe care îl f#259;cea. Ghidul explic#259;: - Acel fîsîit este cauciucul pe care-l injecteaz#259;, iar "pac"-ul este dat de în#355;ep#259;tura care i se face în vîrf. Ceva mai incolo intr#259; în sec#355;ia de produs prezervative. Un zgomot infernal #351;i aici: "fsss-fsss-fsss-pac". Intrigat, omul nostru întreab#259;: - Bine-bine, am în#355;eles de ce face "fsss", dar de ce se mai aude #351;i "pac"? - Normal, aparatul func#355;ioneaz#259; ca #351;i cel de produs biberoane, la al patrulea prezervativ îi trage o gaur#259;. - Asta-i bun#259;! Da#355;i g#259;uri la prezervative? - Da! Face bine la afacerea cu biberoane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Anamaria sanatate puiutului. Citesc si eu din urma si pe urma fug la facut papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Dya si eu vreau sa fac ceva exercitii. Ma pot ridica dar am o senzatie destul de aiurea. Parca nu as avea muschi

Cat despre placut...eu la mare am stat in pantaloni scurti si cu maieu pe mine! Abi astept sa-mi revin la normal si sa scap de 5 kg pe care inca le am in plus.

Parca Aly intreba daca revin sanii la dim. de dinainte. Mie inainte imi revenisera partial. E bun si "parialul " asta, ca tare disproportionata mai aratam

Roxy felicitari pt micuta crestina! Am vazut si poze pe FB...o printesa !!!

Petru al meu la 60 cm are 6.5 kg....un umflat

Adra te-ai descurcat pana la urma cu sling-ul ?

Crispy am vazut pozele cu voi s cu micuta Andra!!! Sunteti ff frumosi!

Kriiiiissssyyyy!!!!

De Rammy mai stie cineva ceva ???





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ruxiii nici Petru nu statea pe burtica dar de cand isi ridica caputul e chiar incantat si a inceput sa se intoarca singur. Si eram convinsa ca se intorc pe burta mult mai tarziu. Bine s-a intors doar de vreo doua ori si a ramas cu o manuta sub el.
MihaH de ras a ras de la nastere, mai ales in somn, DAR LA NOI de pe la 5 saptamani, acum rade si gangureste. Imi pare rau ca plange Imi, se face ea mare. Noi am avut noroc ca nu este deloc plangacios.
E incantat de tot ce e luminos, stralucitor asa ca ne plimbam prin casa, tinut la verticala si e ff incantat, intoarce caputul in toate partile si face ochii mari si rade.
Si ii place tare la plimbare, in carut, in scoica, in masina, in parc, oriunde, plimbare sa fie. Si acum ne-am indragostit de o broscuta cantatoare pe care o caram peste tot. Rade la ea mai mult ca la noi. Nu stiu ce vede la ea atat de incantator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mamutz


Ceva simpatic tare !!!




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mai fetelor, numai al meu urla in masina ????

Petru nu prea pare incantat de jucarii. El prefera vietatile , adica pe noi. Sa-i cantam , sa-l plimbam. Daca o sa fie ca Filip,pe care mult mai mult il incanta un pet umplut cu creioane, o lingura, un castron decat toate jucariile din lume...or sa dea jucariile faliment (si avem vreo 4 cutii maari )

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput