Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bb- yasmi, da, Maria sta f bine in funduletz, dar sta de vreo 3 sapt. Acum din pozitia funduletz se apleaca in fatzape manutze ca si cand ar pleca in 4 labutze, dar io zic ca mai are. Una alta, de pe burtica se ridica in manute si isi ridica si burtica si funduletul si se da in spate. e belea cu ea. Racusorul meu scump.
De ce intrebi de stat in funduletz?

Am vazut si un Edutz scump si dulce, fericit in jumper. ii trimitem un


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Yasmi, ce rapid ati ridicat casa. Bravo voua! In curand va mutati in ea, parca vad!



Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

da mai fetelor
azi e taierea capului sf ioan botezatorul
sarbatpoare mareeeeeeeeeeee
si se tine post
asa ca mai usor cu treaba
de maine puteti sa faceti
azi relaxare

ioanna baga mult ser sau apa de mare
apoi sspiri cu batista bebelusului
si picaturi sinupret sau vibrocil pt copii
la ultimul se da cate o picatura in fiecare nara de 2-3 ori pe zi 3 zile
sa nu devina dependenti
daca nu scapati RECOMAND COLARGOL
care ii usuca pe muci
dar stai calma
ca pe noi ne-au tinut 3 saptamani
asa o tinueau si pe antonia
doar ca sa ai grija
sa bagi ser si sa aspiri permanent sa nu se suprainfecteze
ca mucii dau f multe alte boli


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

noi am fost la biserica
ne-am impartasit
acu fetele dorm
si eu ma dau putin [pe net
tre sa ma uit de jucarii pt antonia
vreau sa ii cumpar cate ceva
ca vine toamna
si vom sta mai mult in casa
si ne trebe jucarii noi
sa ne ocupam timpul
offfffffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, cumparaturile de papa nu se pun, nu?si nici scotocitul dupa facturi prin sertare, nu?
azi i-am dat Andrei piure de cartof cu lapte formula, i-a placut...se bateau turcii la guritza ei... si am gustat de cald, dar nu se pune , nu? ca mi-am dat seama dupa...in rest am papat doar strugure, paine, miere si paste integrale goale....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

cami - multumesc mult pentru raspuns...stiam ca si voi ati tras cu mucii... eu ii pun ser micutei, o aspir cu batista bebelusului si ii pun picaturi pivalone, trei pufuri*3ori/zi

colargol il gasesc in farmaciile cu laborator propriu? am inteles ca e o solutie care se prepara?

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, intru in pripa, acum de chiar ne mutam si nu mai am net.Sunt la lucru dar nu stau ca am toata trupa dupa mine in masina. Dau vreo doua semnaturi , o indicatie si plec. De citit va citesc de pe telefon. Dar de scris n-am vreme sa ma macai cu telefonul.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

bb yasmi nu veniti duminica la Ghioroc?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

cami - multumesc mult pentru raspuns...stiam ca si voi ati tras cu mucii... eu ii pun ser micutei, o aspir cu batista bebelusului si ii pun picaturi pivalone, trei pufuri*3ori/zi

colargol il gasesc in farmaciile cu laborator propriu? am inteles ca e o solutie care se prepara?

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


ioana, trebuie sa ai rabdare ca trec ei dar in timp..important e sa pui ser caldut din abundenta si sa aspiri, sa nu se infecteze..
colargolul e o solutie preparata in farmacii, e indicata si pt copilasi f f micuti spre deosebire de alte solutii nazale care sunt cam contraindicate toate, de aceea se si spune sa nu abuzam de ele..de aceea e de preferat colargolul in detrimentul oricarei alte solutii cand bebeii sunt mici. in plus dezinfecteaza si usuca mucii..pivalone este tot pt muci curgatori, adica tot usuca.

in schimb, daca nu sunt curgatori si sunt densi si bb nu poate respira se foloseste vibrocil, care desfunda. la fel e si olynth pt bebe, dar peste 2 ani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

fetele am ramas masca sa descopar ca fiu'miu are 3 dinti iesiti (eu stiam de 2!!) plus al 4 lea care sta sa sparga gingiuta ..si ciudat este ca toti 4 sunt jos

happy, lucas nu sta grazav de bine singur in fundulet. fetita a stat singurica ff bine pe la 8 luni.. si am observat ca Lucas prefera direct in picioare. daca il pun in fundulet el se burica de fundulet in sus sa se ridice..

somleac...cati km sunt de la arad la ghioroc?? noi ne gandeam sa venim la strand la arad in wk. ai ceva poze sa imi arati cum e la ghioroc?? ce frumos ar fi sa ne vedem in wk!!!

mada ati inceput cu iaurtelul??? lucas e fan iaurt simplu!! papa cam 200 de iaurt!! peste de care se da?? pastrav?

cami upss eu am spalat azi cu masina


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput