Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(72)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

loutzy vazut pozele...tare dragut e Stef !
zumzu eu renuntasem la cadita lui, il puneam pe un prosop in cada mare si cu dusul pe el...dar de cateva zile ii umplu cadita lui ca ii place cu apa mai multa...sa vezi ce da din maini sa stropeasca. covoras antiderapant pt baie? pune-i maica un prosop ca s anu alunece !
tunde imi pare rau pt matusica ta

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Loutzy;moama ce sofer..conduce deja..faine poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

i-as pune prosop daca ar fi asa simplu, dar el nu sta deloc locului, vrea sa se ridice, se intoarce, apuca toate alea,dusul, furtunul de la dus..
M-as baga cu el in baie, dar parca nu as vrea ca spalatul asta e treaba lui tati mai mult, eu doar supraveghez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;fata mea fiind varsator..nu prea le are cu balacitul..o pun in covatica,o spal..ii place dar nu se zbate..fata de Mario..
La el era potop in casa dupa baie..pestisor..nici acum nu-l scoti din apa,decat daca e inghetat de frig.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Mai povestea o colega de baiatul ei de vreo 5 ani cred, care insista sa faca baie cu tati si apoi i a spus mamei ca tata are o puta asa urata, sa nu se uite vreodata la puta tatei.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Eu il spal tot in cadita, pe care o pun in cada mare. Am vrut sa-i cumpar suport, dar am renuntat la idee. Merge s-asa. Sta in fundulet, se mai ridica, da din maini, dar ne descurcam.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Mai povestea o colega de baiatul ei de vreo 5 ani cred, care insista sa faca baie cu tati si apoi i a spus mamei ca tata are o puta asa urata, sa nu se uite vreodata la puta tatei.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Ce haios!

Zumzu, exista covorase antiderapante pt cada de baie. Nu avem noi, dar nasa noastra are. Trebuie sa o intreb de unde l-a achizitionat.


Am si eu o intrebare: daca fifi mananca in jur de 150 - 200 g la o masa e suficient ca bea laptic doar dimineata si seara?

Sa nu credeti ca e asa in fiecare zi, mai ales la masa de legume care si acum i le amestec cu fructe ca sa pape si ea, mai nimeresc si eu

Si vreau sa va mai cer un sfat: cum sa o fac sa bea lapte praf? Lucrurile stau cam asa: gustul cred ca ii place sau cel putin nu-i displace dar din biberon nu stie, il trage in gurita si il scapa prin laterale; cu lingurita nu vrea, ea nici supici nu papa; din cana cu cioc se intampla la fel ca si cu biberonul iar din canita normala bea dar foarte putin ca restul il da pe ea. Apa ii dau cu cana normala dupa fiecare masa dar bea f putina. Idei fetelor?

Multumiri de dinainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mirela, pozele alea 2 sunt pe contul 2.

RSZ de Zumzu - prosop in cada, copilul culcat pe prosop. Cu dusul. Pe spade cat il spal pe burta, pe urma il intorc pe burta si il spal si pe spate.
Mai rar cadita mica in cada mare, ca se zbate rau. Ca sa nu mai vorbim de gustat apa si spuma...
Sau cada mare plina cu apa+colac. In timp ce el inoata, ii scot cate o mana, cate un picior si le sapunesc.

Azi a avut prima criza de personalitate. S-a jelit de mama focului ca nu i-am dat lui telefonul. A supravietuit si fara.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii
Si vreau sa va mai cer un sfat: cum sa o fac sa bea lapte praf? Lucrurile stau cam asa: gustul cred ca ii place sau cel putin nu-i displace dar din biberon nu stie, il trage in gurita si il scapa prin laterale; cu lingurita nu vrea, ea nici supici nu papa; din cana cu cioc se intampla la fel ca si cu biberonul iar din canita normala bea dar foarte putin ca restul il da pe ea. Apa ii dau cu cana normala dupa fiecare masa dar bea f putina. Idei fetelor?

Multumiri de dinainte.

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Nu stiu daca mai ai variante. Ca sa parafrazez un celebru citat, exersati, exersati si iar exersati!
Al meu bea de mic dn biberon, dar i-l tineam eu. Acum, de cand e independent, vrea sa-l tina singur si cu biberonul e mai greu. Asa ca bea din canita cu cioc. Avantajul la biberon e ca are tetina mai lunga, dezavantajul e ca e greu de tinut. Avantajul la canita e ca e usor de tinut, dezavantajul e ca ciocul e mai scurt, si daca il apuca (des!) rasul in timp ce mananca, i se scurge laptele in urechi


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput