Pronuntare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

asta e clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Da nina b sa intamplat asa nu stramutare ci exceptia de necompetenta teritoriala.Acum sa vedem ce face avocatala termenul din 20 septembrie.Emanoela greseala a fost ca trebuia sa se judece din judetul paratului si nu a minorului. Da stiu ca copilul are nevoie de mine de aceia si vreau sa vina mai repede sa formam o familie cu adevarat.Si cand am plecat din tara nam plecat de bine am plecat ca nu aveam cu ce imi intretine copilul nu aveam nici un venit si doar din alocatia copilului nu era de trait ca tatal nu ia platit pensie alimentara doar 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

draga mea, nu te judeca nimeni pt ce ai facut si cum ai facut, n-am eu acest drept, eu ti-am spus o parere personala, strict, e ceva ce eu nu as face niciodata pt ca nu concep ca al meu copil sa creasca departe de mama lui.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Nina b exceptia de necompetentaa fost ceruta in termen de 15 zile de la pronuntare deci noi asteptam hotararea definitiva si irevocabila si a venit citatie .Cand sa vorbit cu avocata nu stia nimic de citatie a mers copilul la avocata si ia explicat ca lea venit de la tribunalul Olt necopetenta de locatie dar totusi pe 20 septembrie dosarul se judeca tot in Tulcea si avocata a pus copilul sa faca o cerere catre presedintele din Tulcea .Sa se judece in Olt in lipsa si pronuntarea sa fie trimisa in Tulcea acum asteptam sa vedem ce se rezolva nu scrie nicaeri ca ar fi cerut tatal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

deci a invocat-o in apel. in Olt????
daca nu a prezentat-o la primul termen nu se poate invoca decat in apel sau recurs temeiul... devine motiv de apel pt ca trebuia sa se sesizeze macar instanta ...dar poti insista pe competenta alternativa pt ca e cauza cu minor (cu putine sanse)


in primul rand trebuia facuta plangere pt abandon de familie... si povestea era gata

irevocabila nu obtii de la judecatorie decat daca nu exercita cale de atac...cu apel si recurs te poata purta un an prin tribunale... exact anul care-ti trebuie

Mergi la inceput