Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Ziua buna fetelor!

Noi am venit la casa, maine o petrecem pe mara. Jumatate din invitati au venit deja :)
Anca, la cta se respira? Aici e cald de mori si u mi-am uitat costumul de baie acasa.

Distractie placuta fetelor la MI. Sa faceti poze multe.
Ochidut la multi ani ca nu stiu ce net mai prind! Va pup

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+



Petrecere frumoasa!!!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Alice, aici e foarte bine, aproape pot sa zic ca e racoare (ei, exagerez ). Inchipuieste-ti ca stau copii acum in piscinuta, in soare, ca altfel la umbra nu e prea bine. La ora asta de regula nu puteam sa-i tin afara de cald.
Sa tot fie vreme ca asta.

Nu pot sa cred ca ti-ai uitat costumul...Poate ti-l aduce cineva??
Distractie placuta.

Ilinca, sa treaca repede si sa iasa dintisorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Anca, ce tare a fost Sasha cu dansul pe ritmul plansului copilasului

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Imi beau si eu a 2-a cafea cu voi, acum am culcat puiul mic. Am avut o noapte tare grea, cu plansete si nurofen, cred ca se pregatesc sa apara caninii.

Aelita tu ai perfecta dreptate, chiar o sa mai scriu si chestia asta DAR nu ma astept la un raspuns favorabil. Amaratii de ei sunt bugetari cu salarii de mizerie (v-am zis ca aveau adresa de email pe yahoo ) si program pana pe la 15-16. Ce telefon de urgenta? Cine sa raspunda la 8 seara? E foarte trist, dar asta e tara in care traim Inclusiv chestia cu numele si adresa e aberanta, pentru ca eu daca sunt martora unui astfel de incident tb sa fac pe detectivul

Fetele care mergeti la MI drum bun si distractie faina, sa faceti multe poze sa participam si noi macar virtual!

Paula, Oana s-aveti parte de o vreme superba si apa calda la mare. Paula, lasa ca-i bine cu bunica, mai are grija de copii si puteti iesi si voi seara

BTz, bravo lui Paulica! Sper ca te-ai mai linistiut un pic acum.

Rodi, ce domnisoara e Maria, mai aveti un an-doi de liniste si gata. Iar Isa incoronata e asa de scumpa

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


Ilinca si celelalte fete, poate mai e o sansa cu telefonul copilului, dati un search pe google. Eu o sa-l testez cu prima ocazie...dar as vrea sa nu am niciodata ocazia asta...Mi-am amintit acum ca am vazut o data o reclama sau ceva cu ei, nu stiu sigur cum functioneaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Rody, mercic mult pt link! O sa ma inspir de acolo ca nu am gasit cartea...

Fetelor, eu nu am vazut pana acum batai aplicate copiilor in parc dar am auzit la greu amenintari " las' ca ajungem noi acasa", " o sa vorbesc io cu tac'tu, sa vezi ce-ti face", " vad ca nu ti-a ajuns bataia de ieri" ceva de genul asta..... Nici nu vreau sa ma gandesc....



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Rody, cred ca e un sentiment minunat sa ai doua fete dintre care una e adolescenta, aproape domnisoara, iar cealalta este la minunata varsta de 1 an si 4 luni! Te invidiez cu drag!


m-ai facut sa socotesc pe degete cate luni are Isa peste 1 an. numai 2 . dar e intr-adevar minunat sentimentul, e si motivul principal pentru care ne-am hotarat brusc la bb2: sa ne mai bucuram de perioada minunata de bebelushenie , ca adolescenta e frumoasa pentru adolescenti, dar pentru parinti, hm

giorgia rochita aia neagra cu dantela, dar si urmatoarele 2 din poze au fost ale mele, mi-ar mai fi bune si-acum dar ei ii sta super fain!

lalala, ptr link

puiutz, mi se pare ca OANA SI PAULA se petrec impreuna la Jupiter. daca vrei, am eu numerele lor de tel

crissy, e perfecta prima pagina!! ce mai fac fetele? profita de o vara tarzie?

ainotna, ilinca, m-am uitat eu la "Telefonul Copilului", e 116 111, gratuit in reteaua Romtelecom si Cosmote, intre orele 8-20

palomina, mai e un link la mamici pe fb si in grupul yahoo mai sunt retete


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

Sitractie placuta la MI!!Azi am un baietel tare marait..si azinopate au fost probleme.se pare ca au iesit coltisori la 2 maselutze si evident ca puiul e nervos tare.asa mi-e mila de el..nici nu mai stiu cum sa-l impac.Va pup ca sunt probleme mari aci la noi!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

btz, pt progrese. Beatrice stie sa bage cercul, dar doar daca se nimereste ca gaura sa fie la vedere, altfel baga la romb

Rodica, Bea doarme si Elise e la bunica-sa, profita de vara tarzie din plin ca stau in casa...

michelle, azi am culcat-o pe B. cum faci tu cu Bianca. Am pus-o in pat, i-am dat suzeta si am iesit ca am treaba garla. Nu a zis nici pas, a adormit f repede. Sa vad cat o tine minunea.

crissteo, am vazut pozele, sunteti f frumosi, Berti seamana cu tine. Ati fost si prin GH? Eu ti-am lasat nr de tel. pe PM.

Aseara l-am luat pe al meu de-o aripa si am iesit la o terasa, la o bere, simteam nevoia. Pe mica am lasat-o cu soacra-mea, afara, sa o plimbe. Cand ne-am intors era vanata de plans, venise si bunica si o vecina dar tot nu au reusit sa o potoleasca. Cica a plimbat-o pe soacra pana a adus-o in casa, iar in casa se plimba dintr-o camera in alta, ne cauta. Dupa inca 2-3 min. de miorlaieli de alint la mine in brate, s-a potolit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


btzzzzzzz, mi-am schimbat tel, nu mai am nr tau. Il aveam mem. pe tel., nu pe cartela. Lasa-mi te rog pe mess nr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fetele, oare pot trece nr. din memoria tel. pe cartela? Am pierdut o gramada de nr

Mergi la inceput