Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliciDbr spune:

Buna gani,

Deocamdata nu iau decat Goldenseal,Parafree si catclaw..Dr Ion a spus o luna sa merg pe forma aceasta de medicatie.Dupa...mai vedem.Daca tratamentul intravenos as sti sigur ca da rezultate as incerca,dar sa ne spuna cine a facut asa ceva daca merita sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Eu am facut perfuziile (cam o ora pe zi, 4 zile din 7) la ecoparadiagnostic, se pot face la orice clinica. Sincer nu am observat vreo imbunatatire, cand i-am spus asta lui Boszik a spus ca ceftriaxona nu e buna la afzelii. Si doaman dr. Cretu sub supravegherea careia am fost mi-a spus sa mai astept, sa fac analize ceva mai tarziu (asta s-a intamplat in martie) si apoi eventual un tratament oral cu antibiotice.
Eu m-am hotarat sa fac insa un tratament naturist antibiotic. Inca nu am inceput, vreau intai sa fac microscopia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliciDbr spune:

Citat:
citat din mesajul lui Techno

Eu am facut perfuziile (cam o ora pe zi, 4 zile din 7) la ecoparadiagnostic, se pot face la orice clinica. Sincer nu am observat vreo imbunatatire, cand i-am spus asta lui Boszik a spus ca ceftriaxona nu e buna la afzelii. Si doaman dr. Cretu sub supravegherea careia am fost mi-a spus sa mai astept, sa fac analize ceva mai tarziu (asta s-a intamplat in martie) si apoi eventual un tratament oral cu antibiotice.
Eu m-am hotarat sa fac insa un tratament naturist antibiotic. Inca nu am inceput, vreau intai sa fac microscopia.



Tu ce analiza ai facut de stii ca ai afzelli ? Western Blot ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Da, la Ecoparadiagnostic. Se fac pentru specii diferite (3) cel putin asa era cam acum un an. Am iesit pozitiv la afzelii si stricto, negativ la garini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=678120&st=54&start=54

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creanga66 spune:

Doctorul Boszik a fost in tara si a prezentat o lucrare la Sinaia :
http://forum-veterinar.e-reducere.ro/viewtopic.php?f=25&t=56
A fost si in cabinetul doctorului Moscu :
http://forum-veterinar.e-reducere.ro/viewtopic.php?f=25&t=38&p=200#p200

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Buna tuturor!
Noi suntem in pauza de antibiotice dupa tura de minociclina care a fost fff dura si luam para free, cats claw, silimarina, tinizol, vessel, supradyn, redoxon, etc. Eu iau si laptisor de matca si ma simt mult mai bine.
Am dus sange la microscopie si pentru copii si pentru noi.
Voi cum sunteti, mai scrieti pe aici ce mai faceti, doar asa pot afla si cei care nu cunosc boala.

Sanatate tuturor si va dam de stire cand avem rezultatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Pe doamna doctor Rosca unde o putem gasi? Este la vreo clinica privata?
Voi ati fost pentru recomandare tratament la dansa dupa ce au iesit analize pozitive la microscopie? Tratamentul prescris a functionat, adica la microscopie a fost rezultat negativ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1972 spune:

De dr. Rosca o gasesti la MedAS http://www.med-as.ro/medic-rosca-tatiana-61.html sau in spitalul Pantelimon.

Am auzit ca la pacineti tratati de dansa nu au mai aparut spirochete la analiza microscopica, dar nu stiu istoricul pacientilor. Si eu sunt mai nou pacientul dansei, sunt pe tratament cu cefort de 2g la 12 ore intravenos timp de 28 de zile. Mai am 9 zile si termin. Eu mi-am facut analize la Ecoparadiagnostic si mi-a iesit Garini, in Fundeni nu a iesit o specie anume mi-a zis Sensu lato.
La microscop au iesit spiroche, babesia si alte coinfectii.

Eu pana acum al luat o luna amoxicilia, o luna doxiciclina, si 21 de zile klacid. Dar dupa aceasta terapie spirochetele misunau prin sangele meu. Poate le vine de hac cefort (cefriaxon).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Buna tuturor!
Sa va spun ce am facut: avem de toate soiurile in continuare, se vad la microscopie si spirochete moarte. Din pacate si copii au borelie si diverse coinfectii. Am mers la Dr. Ion si ne-a facut in continuare o noua schema de tratament. Pentru copii nu ne-a dat antibiotic ci plante timp de o luna.
Techno - pe Dr. Rosca o gasesti la Medas in fiecare zi de marti cu programare in prealabil. Pot sa te intreb de ce vrei sa mergi la dansa, ca tu il ai in oras la tine pe Dr. Ion.

Mergi la inceput