BB de Sept-Oct'10! LMA Ioan,Nicklas!!(75)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

[quote]citat din mesajul lui camisv

Buna dimineata,
Just_me, acelasi program avem si noi ... si de somn si de papa.

Apropos de incaltaminte, Cameluska ai ajuns la Ortisoara? Noi avem incaltaminte de toamna, deci nu ne ducem prea curand, dar eram curioasa de preturi. Cate bunatati faci tu pentru Ioana. Cu ce vei umple rosiile pentru ziua ei? Noi o sa avem doar 2 bebelusi (gemenii nasilor) care sunt mai mici decat Tudor, asa ca nu fac nimic pentru copii, eventual o sa am niste iaurtele pregatite. Oricum mai mult de 2-3 ore nu o sa stea.

Vad ca s-a trezit pitic ... ca il aud tropaind (doarme in patul mare si se da jos singur cand se trezeste)

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)
[/quot]

Cami, deocamdata nu vom mere, are incaltaminte primita si i le voi da pe alea. Dar is curioasa cand merg prin oras cum is astea de la melania, am fost in Daichmann dar nu am vazut nici o pereche cu umflatura aia impotriva platfusului, asa cum ne-a recomandat doctorita. Astea primite toate au umflatura, dar nici nu au fost cumparate din tara. Om vedea ce vom face, las ca va zic daca cumva ajungem la Ortisoara.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua este gata.
Ieri a fost frumos, ne-am jucat cu Vlad toata ziua, seara au venit socrii mei, o cumnata si al ei sot si gata petrecerea. Am mancat tort, am cinstit si apoi la ora 22.30 nani petrecerea de mot speram sa fie cu adevarat petrecere, chiar daca vom fi putine persoane si acolo.
Sa imi laud copilul: in ultima saptamana am invatat cate ceva nou de la el, mai bine spus cuvinte noi: batia, uchi, ati, tu, ena, dai, babrui,vavu, si mai sunt cateva. traducerea o descoperiti voi, ca eu inca nu am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Buna dimineata !
MARI - mutumim de
CAMEKUSKA - daca ai sa mai intrebi catva doctori chiar si ortopezi ai sa vezi ca au pareri diferite in ceea ce priveste incaltamintea (cu/fara taloneta , glezna ).D are acum sandale cu taloneta si pe glezna dar eu la toamna am sa-i cumpar de la elefanten (deich), am probat si ieri dar al meu copil e mic la picior nu era nimic bun (cei mai mici erau 18 ).....apropo ce marimi au bebelacii la papuci ?? sau...masurati in cm talpa
ANAaaa...lasa jocurile si hai la povesti (apropo , nu eu ma joc pe fb , ci o prietena de-a mea , ea e sefa pe jocuri )
no bine...o duminica frumoasa , eu astept sa se trezeasca D si mergem la mama ca a venit sora-mea de la shoping din Austria


https://picasaweb.google.com/105220478688509068791?authkey=Gv1sRgCLjfi4i_qJTWOw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna fetelor,

Just_me si Tudor e mic la picior, dar i-am luat sandalute 18 la inceputul verii (era cea mai mica marime) si acum ii sunt fixe. Eu am citit ca trebuie sa fie un pic mai mari ca sa nu-l jeneze la mers(adica sa iti intre tie degetul la spate). Oricum in parc suntem desculti, caci se aseaza in fund si se descalta singur, in carut asemenea, in casa nu il tin incaltat ... oare ce facem cand se strica vremea?. Despre talonet, parerile sunt impartite...eu m-am uitat sa aiba talpa flexibila, sa fie din piele macar pe interior, sa fie usori.

Vad ca multa lume este fan FB ... numai eu sunt pe langa

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Eu am cumparat de la ortisoara sandalute pt Julia cu 65-70 de lei (in loc de 130 cat costau in galeria 1). Eram curioasa cat vin pantofiorii acolo. In schimb am vazut pantofiori super comozi la Deichman dar mai greu gasesc numarul. Ea poarta acum 18 si m-am gandit sa-i iau 19 sa-i fie cat de cat ok la toamna, mai ales ca sta in picioruse si parca vad ca imediat o ia la goana.



Tünde, mami de Julia (13.10.10)

http://picasaweb.google.com/lantostunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Haideti fetelor la cafea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

Tare buna,buna cafeaua!
Am avut un week-end tare incarcat cu venirea viitorilor fini la Tulcea. Poate cu fetele din Bucuresti fac o intalneala pe 2 octombrie.
O saptamana minunata!

Mami Anca cu Andrei Ionut
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui tutz

Eu am cumparat de la ortisoara sandalute pt Julia cu 65-70 de lei (in loc de 130 cat costau in galeria 1). Eram curioasa cat vin pantofiorii acolo. In schimb am vazut pantofiori super comozi la Deichman dar mai greu gasesc numarul. Ea poarta acum 18 si m-am gandit sa-i iau 19 sa-i fie cat de cat ok la toamna, mai ales ca sta in picioruse si parca vad ca imediat o ia la goana.


In primavara la Galeria1 ghetute inalte cu siret erau 150ron, deci ma astept la Ortisoara sa fie 70-80ron.

Am vazut poze cu frumoasa Julia si cat de bine sta in picioare singura ... e pregatita sa fuga de baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
cum a fost weekendul? Noi ne-am plimbarit prin centru, acum ca merge de manuta putem sa fugim in voie dupa porumbei. Bine el ar mai vrea in 4 labe, caci are viteza si se duce unde vrea el ... dar acolo nu se poate, asa ca s-a conformat si a alergat frumos

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Buna ziua tuturor!va salutam de la mare!
Anca, te asteptam in B !

Mergi la inceput