M-am hotarat.............adoptie(75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Myhma bucur din suflet pt tine si pt familia ta pt ca v-ati reintregit familia. Sa fie intr-un ceas bun acest mare pas pe care l-ati facut. Acesta a fost dorinta lui Dumnezeu ca tu sa fii mama celor doi frati din Buzau, ca totul sa decurga extrem de repede, ca acesti doi copii sa se apropie de voi, sa devina copiii vostri. Deja esti mama, mai lipseste putin ca sa fii mama cu acte in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_73

Buna dimineata, fetelor
Astazi am prima intalnire oficiala cu inspectorul care se ocupa de dosarul meu de adoptie si cu psihologul.
Am emotii, sotul la fel, spream sa trecem cu bine de prima intalnire, ma rog la D-zeu sa fie alaturi de noi.

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Multa bafta la intalnire, dar nu aveti de ce sa fiti emotionati. Sa vii sa ne povestesti cum a fost. Nu uita, etapa de atestare e cea mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Ma bucurr Myh ca ati gasit raspunsul pe care il cautati si ca minunea s-a intamplat si cei mcii sunt acasa la tine. Se va acomoda si cel mic, e bine ca o are si pe sora lui, si totul o sa intre in normal. Cand ai timp, poate trimiti niste poze, desi stiu ca acum sunteti foarte ocupati cu cei 2 pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

MYH, ma bucur din toata inima pentru voi, sunteti o familie implinita
BebeAnda, ce ai facut astazi?
Prima vizita a fost OK, a decurs foarte bine, am dat acele teste cu pshihologul de la directie, luni pe 05.09, este vizita de acasa, acolo o stam mai mult la "taclale". Emotiile pe care le-am avut au fost, pentru ca este ceva nou pentru noi, si mai ales ca este prima data cand sotul le vede, eu m-am tot dus pe acolo eram invata cu ele si cu raceala lor la prima vedere, dar sunt bucuroasa ca a iesit foarte bine,si cred ca o sa ne intelegem bine si cu dna care se ocupa de dosarul nostru.
ce pot sa spun ca suntem pe drumul cel bun.
Erato stiu ca partea cu testarea e partea cea mai usoara, dar sunt convinsa ca bunul Dumnezeu nu ne va lasa sa astept mult

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

simo_73-Astazi am sunat la cei de la DPC, am vb cu jurista de acolo, si am intrebat-o daca a primit copia dupa buletinele parintilor si al iubitului meu si a zis ca nu...pfff...dar nici nu suna sa zica nimic...in fine am trimis prin iubitul meu copiile necesare la dosar, insa mi-a zis ca asistenta sociala e bolnava si ca ma suna maine sau poimaine si ca sa nu imi fac griji ca termenul curge de cand am depus dosarul si ei sunt obligati sa solutioneze dosarul in termen de 60 de zile indiferent daca asistenta sociala e bolnava sau nu.Deci mai astept un pic vedem ce va fi...inca nu am avut nici o intalnire personala cu cei de la DPC care sunt la compartimentul adoptii...am depus dosarul la secretariat ca atunci cand am fost eu nu era nimeni acolo la compartiment deci ce sa zic asta e....Mai astept vesti de la tine!Ma bucur ca vizita de astazi a fost ok..ai sa vezi ca totul o sa fie bine!Cu Dumnezeu inainte!

liliana csaki-Multumesc pentru faptul ca m-ai adaugat pe lista aspirantelor!!

MYH-Asteptam poze cu voi..familia reintregita...cu mic si mare!!

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007
Cand ai timp, poate trimiti niste poze, desi stiu ca acum sunteti foarte ocupati cu cei 2 pitici.[/blue]


Felicitari MYX pentru minunile tale. De acum esti mama cu norma intreaga. Legat de poze, continui sa te sfatuiesc pe tine si pe toate viitoarele mamici sa nu puneti poze pe DC (dupa cum spunea cineva nici macar pe site-ul comun al fetelor) pina nu finalizati.
E mai sigur. Daca vrei sa dai poze cuiva anume, e mai bine sa trimiti pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui MYH
Dumnezeu a avut alt plan pentru noi.

Asa este. Dumnezeu are cate un plan pentru fiecare. Nu disperati fetelor daca nu apare puiul repede. El este undeva si va va iesi in cale atunci cind trebuie, nici o secunda ma devreme.
Sunt fete care trec prin 2-3 atestate poate, insa la final au alaturi un ingeras superb. Nimic nu e intimplator in viata.
Cu Dumnezeu inainte.
la mamici si bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

irina_g-Iubita stai linistita ca MYH stie treaba cu pozele...daca vrea o sa trimita asa cum a mai trimis si in alte dati daca nu, nu...Toate suntem constiente ca nu e bine sa postam aici poze cu cei mici!Iti doresc numai bine!

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


MYH, ce frumos v-a imbogatit familia Bunul Dumnezeu.

desi am simtit pe pielea mea minunea intalnirii cu copilul adoptat, povestile voastre continua sa ma surprinda si sa ma bucure - "potrivirea" e incredibila

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Multumesc tuturor!
Cine doreste fotografii, sa-mi trimita mesaj privat cu adresa de email. Deocamdata am fotografii doar de la prima intalnire, pe celelalte nu le-am sortat.

Mergi la inceput