Cu ce se curata plita vitroceramica?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Eu am curatat-o numai cu solutii speciale pentru ea si tot e zgariata. Ale voastre s-au zgariat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu o am de aproape 8 ani si nue zgiriiata!Doar la "ochiul"mai mare ,care e si cel mai des folosit,parca nu mai e asa lucioasa,insa zgiriata nu e!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Buretele de care vorbiti are cumva partea abraziva albastra? Sau e burete obisnuit de bucatarie, cu partea abraziva verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La noi se gasesc bureti cu partea abraziva verde care e speciala pentru tigaile de teflon, nu zgarie. ca asta. Eu pe acestia ii folosesc la teflon, vase de aluminiu si placa vitroceramica.

Buretii care sunt www.prolima.se/assets/media/productThumbs/29700.jpg" target="_blank">asa eu stiu ca zgarie, sunt abrazivi si nu se recomanda nici pentru placa vitroceramica.


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu folosesc burete clasic http://www.produsemenaj.ro/media/catalog/product/cache/1/small_image/166x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/u/burete-bucatarie.jpg si nu zgarie deloc .

Daca cureti cand pata e inca calda, iese mai repede.

Matilda, nu e prea agresiv spray-ul acela pentru placa? Eu il folosesc exclusiv pentru cuptor, rolul lui e sa topeasca depunerile intarite iar pe plita nu prea sunt cazuri de depuneri de acest fel, daca gatesti si cureti zilnic.
Ma gandesc mai ales la faptul ca se inhaleaza des substantele acelea chimice si nu stiu cat e de bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Eu nici nu folosesc burete sterg cu o bucatra de paper towel. In nici un caz ceva abraziv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

De la Domo mi-am luat solutia speciala si racleta cu lame. Nu am nici o zgarietura.

Mergi la inceput