Strugurasi S-O 11-Bv LAI, Hai Raluca050 *103*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:






Curaj Caty, acusi tii bebelusa in brate

Ooo doamne ce emotiii!!!!! Nu imi vine sa ma ridic de la laptop , sa nu pierd ceva!!! Asa da inceput de saptamana!!

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 38+ cu Ioana Teodora
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

CATY - nastere usoara! bebelina minunata!

Incep sa se inteteasca nasterile!!!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

35+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aCUM...

Lore.. de cand te-am citit plang in continuu... ce frumos, ce sentimente te pot invalui, pt mine care nu am avut sentimente de mama mi-i se pare o experienta sublima, si ceva de vis....

LALi
...eu apropape am terminat primii botosei, insa nu imi plac ff tare pt ca sunt roz cu albastru ... insa pt prima experienta sunt multumita...
Pui te rog incurajarile pt caty in titlu...

Theea... sa ne tii la curent cu detaliile despre tine si fetita, eu cre ca daca ar fi o pb dr ar hotara sa scoata urgent bebele...

Despre mine... nu cred ca nasc azi, ma simt bine.. oarecum, ma dor toate oasele, abia ma misc, de fapt ma tarai de pe o parte pe alta , de pe un pat in altul... si am o stare taree depresiva.. plang de dimineata .. poate ca e 22...a si imi e cam rau.. probabil am mancat mai mult ieri...

va pup , merg la crosetat...poate imi mai las sentimentele in pace...

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Theea-, nu panica pana nu ai un diagnostic exact. Poate fi si roseola infantum( desi bubitele la asta erau putin diferite)
Lore, teoretic asa e cu temperatura cum ti-a spus doamna respectiva. Cu toate astea copiii nu sunt identici. Urmaresti semnele copilului si o titi atat de imbracata/dezbracata cat iti arata ea ca are nevoie. Pentru a verifica daca e ok pui mana pe pieptut si intre omoplati, nu manutele sau picioarele. Poti sa o tii in body cu maneca scurta si sosetele ( daca te streseaza piciorelele reci) si sa o imbraci mai gros daca da semne ca nu ii place . Despre deschiderea ferestrei, hm... desi "curentul " e o problema tipic romaneasca poti evita sa o tii in curent daca asta te face sa te simti ok. Fereastra deschisa daca nu face curent nu are ce rau sa-i faca deloc. In tarile nordeice copii dorm pe terasa la pranz indiferent de anotimp si nu racesc , inca din primele zile( si ce bine dorm)
Lali, ce scriitoare esti. Mesajul tau e rezumat de capitol , simplu simplu de citit asa



Hai Caty! Hai Loriana! Curaj si nastere usoara!







Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Seidana, vreau si pozele. Joi si vineri imi iau liber deci o sa crosetez strong .

Caty, asteptam vesti bune


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. iti dau mai bine linkul ca sunt sute de modele, insa trebuie sa te inreg ... daca nu te descurci imi zici si iti trimit ce poze vrei...
http://www.free-crochet.com/list.html?cat_id=306

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Lena.. iti dau mai bine linkul ca sunt sute de modele, insa trebuie sa te inreg ... daca nu te descurci imi zici si iti trimit ce poze vrei...
http://www.free-crochet.com/list.html?cat_id=306

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Perfect Multumesc


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dimineata!

In sfirsit suntem acasa dupa o saptamina de spitalizare, in schimb cea mai mare fericire este acum in bratele mele care imi zimbeste cind aude zgomotul tastelor.

In pprimul rind vreau sa va MULTUMESC DIN SULFLET PENTRU TOATE CUVINTELE FRUMOASE, MOTATE SI INCURAJAREA PRIMITA DIN PARTEA VOASTRA, MIA DAT MAI MULTA PUTERE SA TREC PESTE DURERILE INTERVENTIEI.

multumesc Seidana pentru mesajul frumos

Bebe Valeria a venit miercuri la ora 10 dimineata de 3350 grame, 52 cm cu apg 9 la 38 de saptamini si 2 zile. Ce ma bucurat mult a fost ca a coincis cu travaliu deci bebe daca era intoarsa aveam sa nasc natural. Momentul cind mia dat-o sa o sarut a fost fr mfrumos si emotionat am plins fr mult ca le au dat lacrimile si la medicii care mai operat. Dupa ce au aspirat-o iau dus-o sotului si iau puso pe brate, de emotie si fericire a inceput sa plinga ca un bebelusi cind a vazut cit de fragila si gingasa cuminta statea si o astepta pe mami de la terapie intensiva ca sa mio puna la piept. Au urmat zile mai dificile pentru mine din cauza interventiei, insa ii multumesc lui Dumnezeu ca mam refacut cit de cit si acum imi pot tine puiusorul in brate fara ajutor. Lapte inca nu avem ne chinuim cu tot felul de proceduri, cind plinge bebe plinge si mami ca nu o pot vedea cum sufera din cauza laptelui, am trecut la LP in combinatie cu putinul lapte care il am eu. Nustiu daca imi pot exprima fericirea in civinte insa nu imi concep viata acum fara Valeria. E o dulceata de fetita cu caracter, nu imi pot lua ochii de la ea, mereu ma cuata cu ochisorii ei mari si albastri, ACUM POT SPUNE CA AM PENTRU CE TRAI. O iubesc enorm de mult.
O sa vedeti ca atunci cind va vedeti prima oara bebelusii, viata vi se schimb radical, e un sentiment de nedescris
ne luptam cu colicii acum plingem amindoua nu o pot vedea cum sufera micuta, dam si metsil dar nu prea isi face mare efect.

cam atit despre noi
Loredana felicitari mamico pentru printesa, sa cresteti mari, sanatoase si papacioase, cu mult laptic

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felictari Marryan !!!

O poveste foarte emotionanta .

Multa sanatate Valeriei si tie sanatate si mult laptic


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Hai Caty

andreea, f fain ap. sa-l stapaniti sanatosi.

34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput