Floricele de liliac de mai-iun 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Hello!

Si eu pe aici, recuperat ultimele pagini scrise.
Am disparut putin din peisaj pentru ca suntem in vacanta in Moldova, la bunici, la tara.
Mai avem o saptamana de stat, apoi revin in forta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Hello!

Serviti niste www.littleshamrocks.com/image-files/cherry_cordial_cookies.jpg" target="_blank">fursecuri? Asa de desert, dupa masa de pranz. Sunt cu dedicatie speciala pentru noile gravidute, confirmate sau nu...

Noi am venit din concediu duminica trecuta dar parca tot nu ne-am intrat in ritm. A fost tare bine, Emei i-a placut foarte foarte mult in apa, pacat am cam nimerit si o zi in care a plouat si alta in care a batut vantul f f tare. Sper sa mai avem ocazia in vara asta sa o mai ducem o tura la balaceala, macar de weekend, asa.

Mai vroiam sa mai scriu cate ceva dar mi-e tare somn, si am mancarea pe foc, ca altfel tare m-as tranti langa maimutza .

Pupici si poate ne "auzim" mai tarliu.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Corinaaaa, Soranaaaaa, Ruxyyyyy, Maryyyyyy voi mai scriati din cand in cand.
Facem un efort cu toate sa mai animam putin clubul nostru? Macar dc fiecare fata are scrie un post....for old time seak.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010



Prezent strig si eu.

Felicitari tuturor celor care au anuntat sau au ceva frumos de anuntat!

Noi ne bucuram in jurul casei de ultimele zile de vara pentru ca deja temperaturile de seara ne sugereaza discret sosirea www.art.com/products/p13884702-sa-i2762566/raymond-gehman-autumn-foliage-reflected-in-a-canadian-lake.htm" target="_blank">toamnei care este superba si care aduce, undeva la sfarsitul ei, un sezon care nu exista decat aici, "vara indiana"


Au crescut mult in aceasta vara cei 3 prunci.
Baietiilor le ies gleznele din nadragi si bluzele sunt scurte la maini. In doua cursuri finalizeaza si nivelul 6 la inot, imediat reincepe si hockey-ul.
29 august este ziua in care curtea scolii va fi plina de emotii, de redescoperiri ale colegilor, de miros de rechizite inca nedeschise si de povestiri ale peripetiilor de peste vara.

Sabina a schimbat si ea complet garderoba, rochitele lungi in mai sunt acum scurte, pasii firavi de la inceput de vara sunt acum puternici si facuti in viteza. Cuvintele nedeslusite de noi sunt acum clare si multe (gratie fratilor ei pe care ii copiaza in detaliu). Inoata cu aripioare in piscina si ar sta cu orele in parc.

Pe 24 iulie s-a nascut o mica minune pe care avem onoarea sa o botezam la sfarsit de septembrie.

Am reusit, desi mai e de lucrat, sa lansez varianta online a Bibliotecii.

Cam asta pe scurt despre noi, in rest, toate asa cum stiti.

Sa aveti un sfarsit de vara frumos si o toamna magica.




Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

PREZENT !

Cristina, Remy bine ati revenit din concediu, ma bucur ca v-ati simtit bine
Noi nu am avut probleme cu mancarea la mare, la orice ora ne servea orice, dar noi nu am mancat la restaurantul hotelului ci ne-am gasit o terasa italiana cu papa f. buna si tot acolo am mancat .
Artu chiar ieri ma gandeam la voi, ma bucur ca ai scris cum mai sunteti
Nico sorry de ziua ta compromisa si pt. masina
Cata cum stai cu greturile ? la eco cand mai mergi ?
Pune si tu acolo la semnatura si sapt.
Eu va admir pe toate gravidutele de aici, eu una la ce sarcina grea am avut ca abia ma duceam pe mine nu cred ca as fi putut sa o duc la capat avand un bebe mai mare care trebuie inca luat in brate, ridicat la schimbat, etc etc. cred ca e f. greu fara ajutor.
Eu m-am apucat de curatenie generala ieri si azi trebuia sa continui dar azi nu am avut nici un spor, am si cam pierdut vremea pe net sa caut un apartament de cumparat dar e f. slaba piata si preturile nu par deloc a fi de criza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Aaa, am uitat sa zic ca a mei sunt raciti cam de o sapt.si tare ma chinui sa le fac trat. singura ca nu ii pot tine, atata noroc ca pana acum n-au avut decat muci si febra nu f. mare.
Dar acum intrebare : nu imi mai dau seama daca febra e de la raceala sau de la dinti ca tot timpul au 37.4-37.9 , deci pana in 38 si m-am saturat sa ii tot indop cu antitermice. Chestia e ca sunt f. inflamate gingiile la amandoi in zona de premolari-molari, si sus si jos, cam 8 dinti stau sa iasa, 2 au chiar iesit, ce ziceti poate fi febra asta persistenta de la dinti, ati patit asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Artu, ce frumos ca ai mai trecut pe la noi, cu povestirile tale minunate....

Dar de Maribell ce mai stiti? cum e?

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Aaa, am uitat sa zic ca a mei sunt raciti cam de o sapt.si tare ma chinui sa le fac trat. singura ca nu ii pot tine, atata noroc ca pana acum n-au avut decat muci si febra nu f. mare.
Dar acum intrebare : nu imi mai dau seama daca febra e de la raceala sau de la dinti ca tot timpul au 37.4-37.9 , deci pana in 38 si m-am saturat sa ii tot indop cu antitermice. Chestia e ca sunt f. inflamate gingiile la amandoi in zona de premolari-molari, si sus si jos, cam 8 dinti stau sa iasa, 2 au chiar iesit, ce ziceti poate fi febra asta persistenta de la dinti, ati patit asa ?

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010

Buna!
Pana in 38 nu este considerata febra.
Sa le iasa dintii usor si fara dureri.
Justina m are doua maselute (si ea avea pana in 38 temperatura cand i-au iesit si cu scaune moi) si gata cu dentitia.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Uite ca engleza mea de balta a mai adus "fetze" noi in peisajul forumesc.
Corina, concediu placut in continuare.
Remy, ma bucur ca Emei i-a placut la mare.
Ruxi, pot sa zic ca stau bine cu greturile. Au fost cateva zile....dar suportabil. In schimb dimineata am un somnnnn.....Noroc ca doarme si d-soara. Inca nu pot sa trec nr de sapt, ca nu stiu. E un caz mai deosebit. Sper ca marti sa ma lamuresc si eu.
Si eu stiu ca pana in 38 nu este febra. Si Mirunei ii curge nasul de vreo sapt. Eu o las in pace. Stau doar cu servetele pe langa ea.
Ale, bine-ai revenit!
Mary....multumim de urari.
Artu.....la tine nici nu ma asteptam sa scrii. Ce surpriza placuta....si ce fumos ai povestit iar despre cei 3 frumusei.
Pup si nopte buna.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Corina....imi place avatarul tau!


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Ruxi, am luat si eu azi crema cicabio....si am vazut acasa ca nu e pt copii sub 3 ani. Mai este si alta speciala pt copii?

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput