Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Mayane, Mirela multumesc mult
abia astept sa incercam ficatelu. sper sa il ia.

Mayane asa si nati.cand e in leagan..uita de toti. cu greu o iau de acolo.asta e..

tunde pm




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

am si eu o intrebare pt fetele care au alaptat si acu nu mai dau san la bebei: voua cand s-a dus de tot lapticu? k eu am deja 3 luni si dc mai strang un pic, inca mai curge ceva. arata cum era colostrul. e normal dupa atata timp inca sa mai curga ceva?
ca sa nu zic, k dc iau cateva guri de bere ma trezesc cu o picatura p tricou




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

..nimeni?

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna seara
multumesc de respunsuri fetelor
Dolores te puuuup,
Tunde, as vrea si eu produse Weleda, cum fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

seara buna mamici!

lucia, tunde, alinush, dedicut - aveti pm


doloress - deci nu-s singura aeriana cu banii si banii vechi; eu am un voucher pt tratamente corporale si cand m-am dus la prima sedinta am intrebat-o pe buni cat sa dau ciubuc si mi-a explicat buni ca la prosti - "5 lei, adica bancnota albastra";

mimo- ce micuta esti mai mama; parca esti o pustoaica; nici n-ai zice ca tocmai ai avut bebe.

roxx - da, mai stau in bucuresti vreo sapt dupa ce ne intoarcem de la bulgari; si o sa mai stau vreo 3-4 zile inainte de decolare. deci sunt sanse sa ne vedem.

ficatel vreau sa ii dau si eu peste vreo 2 sapt; sunt curioasa daca o sa ii placa; a incercat caisele zilele astea si au mers.

dedicut - sejur placut la munchen!

gabiv - ce ne mai zici? cam tacuta zilele astea...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neataaaaaaaaaaaaa
multa cafea la poporul nedormit unul trage de cabluri si altul foieste niste jucarii si casca gura la reclame, e super fascinat de ele
stau cu gura cascata

de cateva zile le pune tacsu pe gumy bear, ursul din reclama cu parizerul de la infantis,nici nu se mai misca, asa le pot da sa mance fara griji, se uita la ursulet si casca gura

mai nu le gasesc de incaltat, am tot probat diverse prin magazine (REal si cora) dar nu au decat marimea 19 sau 17 si lor le trebe 18....nu i as mai tine in ciorapei....calca numai pe poante ca balerinele

pupi fetelor, sunt prin zona

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna dimineata!
Fragrant-plecanti in concediu in Bulgaria?unde?

Fetele care ati fost la bulgari spuneti-mi si mie cateva hoteluri la care ati fost si v-a placut.Vrem sa mergem si noi o saptamana si sunt in cautare de un loc curat,frumos si cu mancare buna.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Buna dimineata !

Mirela, si Alex e indragostir de gummy bear, rade la el, plange cand se termina melodia....

Fragrant, ai PM.



Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dedicut...le a descarcat tacsu cam tot ce a gasit cu gummy...si le rulam una dupa alta atunci cand ii apuca urlatul sau mai nou la masa

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:



Mirela multumim si felicitari pt capitol nou!

Noi suntem bine, suntem cu Buni, ieri am facut un festival culinar, mi-a gatit numai bunatati, in rest afara cu copiii, la pranz dorm cu ei sa-mi incarc bateriile, deci..e bine!

Tunde avocado, il poti infasura in hartie de ziar, se inmoaie mai repede. ..cel putin asa am auzit.

Catalina si dobanda
Vikenudu asta iesiti in Cismigiu?

Deea acceptarea linguritei a venit asa, cu timpul, am observat ca daca ii palce ceva (deocamdata doar iaurtul de capritza) casca o guraa..in rest, ca Buba de bebelu ne luptam, vrea lingurita, vrea castron, baga mainile in piure, se mozoleste pe ochi, cap, nas...Anka fac un film si ti-l trimit ca sa-l pupi pe Bubu al tau, sa-i multumesti ca e "baiat curat"?

Aseara - alta drama, am zis s-o incerc cu cereale sa vad daca doarme mai bine, ii fac unele d ela Hipp, ii dau, ii plac la nebunie si incepe drama - voia mai repde, cat mai repde, alea curgeau, nu mergea treaba asa repede, urlete, crize...tre sa incerc sa pun in bibe. De dormit a dormit ff bine si linistita, dar s=-a mai trez pt cateva gurite de san.

Cam astea sunt noutatile, va pup si daca nu mai intru weekend placut!

La multe lunite sarbatoritilor zilei!!!

Mergi la inceput