Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Fetelor, va rog sa ma strgeti din lista de , pentru ca, dupa cum am spus acum vreo doua zile, bebele meu nu mai este .
In 24, saptamana viitoare am programare, initial pentru a vedea inimioara, dar pana la urma o sa fie ca sa mi se confirme pierderea .

va pup si sper sa fac parte din odiseea urmatoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istrategreta spune:

Buna dimineata, dar si eu sunt in Martie UM: 17iunie 2011 DPN:20 Martie 2012

Mami de Justin 9 ani, si fericita +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna fetelor tocmai am vazut ca ati facut listuta va dau si eu dpn-ul meu 6 martie 2012
imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult am lucrat mult dar la sfarsitul lunii termin si sunt acs mereu.
am crezut ca s-au dus greturile acum ca sunt aproape in saptamana 12 dar azi s-au intors
eu joi am ecografia pt un test care presupun ca e dublu test pt ca sange mi-au recoltat ieri si eco am pe 25 se cheama SCATEST ati mai auzit?eu nu dar ginecologul meu il face de 5 ani si mi-a zis ca e mai acurat ca dublu test,eu ma incred in el mai ales ca costa o groaza de bani
Doamne am avut un vis superb de frumos azi noapte am visat ca gine imi zicea ca e totul bn la test si apoi ca nascusem o fetita cu parul negru mare si frumoasa si nascusem mai devreme si nu aveam nimic in casa nici haine nici pampersi ce ciudat!!
e ciudat dar a fost frumos m-am trezit cu zambetul pe buze
va pup pe toate promit ca o sa fiu mai activa
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui indu

Fetelor, va rog sa ma strgeti din lista de , pentru ca, dupa cum am spus acum vreo doua zile, bebele meu nu mai este .
In 24, saptamana viitoare am programare, initial pentru a vedea inimioara, dar pana la urma o sa fie ca sa mi se confirme pierderea .

va pup si sper sa fac parte din odiseea urmatoare .

Indu, nu te grabi sa te stearga de pe listuta, poate ca nici nu va mai fi nevoie.
Fii cu credinta ca bebele inca este.
Tot nu poti faci HCG


Cu ajutorul lui DUMNEZEU, in curand-curand-curand .
Si asa si asa ! Da, da, da, vreau doi odata!!!
http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
(istoric: sarcina pierduta la 4+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Multumesc Deny pentru suport, dar dupa aproape 5 zile de sangerare chiar nu mai am nici o speranta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

imi place strengari

magdalena, eu sunt hotarata sa nu mai fac nici dublutest, nici triplutest. dar o sa fac amniocenteza, macar imi da un raspuns cert.
la bb2 - perioada dintre 14+ si 20+ a fost cea mai neagra pt mine, tt a iesit pozitiv (dar cu risc totusi mic) si pana am aflat rezultatul la amniocenteza, care a iesit ok, cred ca am imbatranit 10 ani, imi faceam numai ganduri negre, aveam cosmaruri noaptea...
mie mi se pare ca testele astea sunt strict pentru statistica medicala, dar facute pe banii nostri. ca nu ne zic nici ca e bebe bine, nici ca e rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Ma primiti si pe mine si pe baby Bu ?

Numele meu este Kitty si sunt graviduta in 7 saptamani deci DPN: 8 APRILIE 2012 .

Daca pot face o sugestie asupra titlului colectiv pentru grupul nostru:
- pisoi
-soricei

Pupiki pentru toate fetele si pentru toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

eu am auzit expresia "un pisoi de copil" (si nu numai eu) atunci cand se refera la un copil prematur, cu greutate f mica...poate nu toata lumea are in minte asta, dar mie ideea de pisoi cu referire la copilul meu nu-mi surade.

ps: am si pisica si catel...si am vazut ieri ca si un soricel, in botul pisicii . deci n-am nimic cu animalele, imi sunt dragi, insa parca prefer altceva.
dar daca voua va place, go for it....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

Buna dimineata burticute,
vreau sa ma alatur si eu voua,sunt mama unui baietel de numai 7 lunite,Lukas,care in aprilie2012 va avea un fratior sau o surioara...
Doamne ajuta sa fie totul bine....sa ne bucuram impreuna de aceasta perioada minunata.
Eu sunt cam speriata,acest bebe a venit cam repede,lukas este inca micut,este o perioada grea,cea a dintilor si a diversificarii.....sper ca ma voi descurca cu 2
va pup si sa auzim numai de bine

Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian

In sfarsit, suntem 3...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

nu stiu ce sa zic de testele astea dar eu personal dupa doua sarcini pierdute suflu si in iaurt
le-am pierdut la saptamani mici 9 si respectiv 6 si acum fac tratament cu injectii fragmin 2ml/zi aspirinetta si prefolic una pe zi si e greu greu greu dar nu ma plang suport.
e adevarat ca te duc in eroare testele si iti faci numai griji dar ce sa faci eu am incredere in ginecologul meu si am ajuns la 3 luni de sarcina numai cu ajutorul lui ca altfel nu vb acum de bebe.
ne rugam doar sa iasa ok inca nu stiu exact daca e vb de dublul test care face de obicei va spun pe 25 mai multe.
va pup greata ma terminaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput