Capsula cu ciorba de varza

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

dap
eu am patito o data ca am plecat repede de la o terasa unde mancasem o pizza si pana acasa nu aveam decat 2 semafoare ...au fost cele mai lungi din viata mea!

in alta ordine de idei degeaba bei ceai daca mananci cipsuri si cartofi prajiti la 10 noaptea.
Tine si de tine cata vointa ai pt ca dupa ce ai slabit daca renunti la ceai intr-o saptamana pui la loc tot daca nu ai grija sa ponderezi aportul caloric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Oricum nu poate fi in regula, practic mancarea nici nu are timp sa fie digerata. Nu e in regula. In fine, am avut si eu perioada mea de incercari disperate asa ca nu judec pe nimeni.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Neata'. Nu am zis ca e perfect ... nu exista asa ceva. Doar vointa.
App am o verisoara care a slabit 30kg in 2 ani si nici acum dupa mai bine de 8 ani nu s-a ingrasat. Desi noi in familie suntem in general oameni cu greutate ca sa zic asa
Am intrebato cum a reusit si a zis ca totul e in cap. Orice ingrasa isi spune in capul ei ca nu ii place, ca nu e bun pana i se face sila de respectivul produs si numai poate manca efectiv.
Eu una nu pot. Acum am inceput iar cu vechea mea meteahna...prajiturile.
Imi tot zic ca e din cauza copilului ca imi mananca energia si organismul se resimte dar cred ca doar ma pacalesc singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Colegele mele au avut rezultate cu ceaiul acela la care ii facea reclama Catalin Botezatu dar tineau in paralel si o dieta lejera ( fara prajeli, paine, fast food ). Ele il beau seara nu dimineata cum scrie pe cutie. Exista si capsule.


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

pastilele astea cu varza nu le-am incercat....inca
in schimb am baut cafea verde de slabit timp de 2 sapt...am slabit 2 kg, nicidecum 10 cum imi era promis
am incercat mai multe pastile de slabit existente pe piata, dar nici una nu m-a ajutat...ba, mai toate aveau cate un efect advers...
acum cand mai vreau sa scap de 2-3 kg beau ceai virgin sau iau capsule de ceai virgin...si ajuta

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danao1710 spune:

Buna
eu am incercat aceste pastile si in 2 saptamani am mai pus 3 kg....ca nu aveam si asa destule....cred ca cel mai indicat mod de a slabi e miscarea si sa dam uitarii dulciurile ,pastele si ...tot ceea ce ingrasa!bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

capsula minune, ceaiul minune, cafeaua minune, aparatul minune, dieta minune- sunt pline-plinute toate revistele pentru femei cu povesti "inainte" si "dupa", toate teleshopingurile toate cu "mancand normal, fara sa renuntati la alimentele favorite si fara sa faceti miscare" si "in numai 7 zile/ in numai 14 zile, in numai 30 de zile ajungeti la greutatea ideala", si toate-s nimfe....offf...NU exista asa ceva ! nu s-a inventat inca... punct

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:



Am intrat si eu in "hora" dornica sa slabesc repede si frumos.
Nici gand!!! Am cumparat pastilele si nu am dat jos un gram,cat despre povestea cu taie pofta de mancare ...nici atat. Am luat 3/zi asa cum scrie ,inainte de masa cu jumatate de ora ....pana m-am plictisit.
Nimic!!!! Plus ca .....intr-una din zile m-am apucat sa desfac o capsula sa vad si eu ce e inauntru.Sincer ...numai pulbere de varza verde,rosie si alba nu e inauntru.e o pulbere galbena cu ceva particule mici ,mici stralucitoare( o descriere de necunoscatoare ,scuzati) insa...... daca stiam....nu cumparam.
N-am terminat flaconul...mai sunt 3-4 ramase insa =0 efect.

Pe scurt se cheama o mare MINCIUNA!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Dar voua nu va este ... frica? Cine stie ce-o fi in ele!?

Alexandra Maria
14.12.2007

Edit: si ce aveti cu ciorba de varza? E mancarea preferata a lui Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

asa m-am gandit si eu Dana...cine stie ce-o fi in ele..... insa...intrebarea mi-a incoltit in minte de-abia dupa ce am luat acele pastile.....:)))))) din pacate....

Mergi la inceput