Licurici de ianuarie-februarie 2009 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Multa sanatate tuturor mamicilor si copilasilor cu probleme! miere, eu asa ma tem de bug-ii astia stomacali, de cand cu starile astea ale mele...

Din invataturile lui Neagoe Basarab catre fiul sau, Teodosie, in varianta Daria = Neagoe si tati = Teodosie: https://picasaweb.google.com/106847915526522394338/IubitaLuMamiSiALuTati#5641443824896991698

Ascultati finalul, sper sa se inteleaga...

http://razedesperanta.wordpress.com/" target="_blank">Blogul meu - de la noi, pentru ei!

http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna ziua si de la noi!

Ne-am intors si noi din concediu, am serbat si ziua Dariei (multumim de urarile de pe FB). Am avut un concediu cu peripetii, inainte de cazare Daria a cazut in holul hotelului si si-a fracturat cotul. Dupa ce ne-am plimbat pe la spital, i l-au pus in gips. In ce stres am mai stat inca 2 zile, sa o urmarim, sa nu se umfle, invineteasca, raceasca mana...dar apoi ne-am relaxat si am incercat sa ne simtim bine si noi si copila. Mai are de stat cu el pana pe 22 si apoi vedem ce se intampla.

Micola multa bafta si sa reusesti sa iei decizia cea mai buna pt voi. Sanatate lui Alex!

Miere multa sanatate si voua. Bietul Aidan prin ce a trecut, bine ca a scapat. Sanatate lui tati si sa nu iei si tu. Frumoase pozele voastre ca intotdeauna. A crescut burtica sa nu fie de deochi!

Rox bine ati revenit din vacanta! Tare frumos v-ati distrat voi la munte! La multi ani, lui Patrik! Frumoasa petrecere a avut!

Crisspy multa sanatate! Sa mai stea bebelina pana pe 26. V-ati luat saltea?

Dark, la multi ani fericiti si sanatosi!

Veronica ai nascut? Ce faceti?

Ledi cum mai sunteti? Ne gandim la voi!

Anna multa sanatate si ai grija de tine! Acum esti bine?

Naty sa va fie de bine concediul! Ceva poze? Eu vorbesc...

Patricia cum mai e Irina? Ce sperietura trebuie sa fi tras mama ta!

Va pup si ma gandesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ada, LA multi ani (cu intarziere) Dariei! Si multa sanatate, sa se refaca cotul repede si fara urmari!

Selene, ce voce draguta are Daria!

Ledi, voi cum mai sunteti?

Pe 4 octombrie imi organizeaza colegii baby shower, de abia astept....la Aidan nu am avut un baby shower in adevaratul sens al cuvantului, acum o sa fie unul traditional cu cake facut din diapers si cadouri



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Vocea ca vocea, da' ai inteles ce i-a zis la ta-su?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Nu prea am inteles, sunt la servici si nu pot sa dau prea tare difuzorul:))



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ada, la multi ani Dariutei, sa creasca mare si sanatoasa si sa aiba parte de tot ce e mai bun! Pozici de la petrecere ne arati? Nu sunt prea bine, ametesc si sunt obosita in permanenta...dar fac eu fata pana la urma
Miere, super, abia astept sa ne povestesti cum a fost petrecerea de pe 4 oct, si sa faci neaparat poze!
Selene, eu o sa ma uit de acasa ca de aici nu pot sa vad cu sonor, abia astept sa o vad pe Daria!


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 22+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Anna, dar glicemia cum iti este? Multa sanatate, sper sa te simti mai bine. Eu am baut cola in sarcina asta..cand aveam tensiunea mai mica.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Anna, dar glicemia cum iti este? Multa sanatate, sper sa te simti mai bine. Eu am baut cola in sarcina asta..cand aveam tensiunea mai mica.



Tiny baby gator

Baby gator

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.


Glicemia era un pic sub limita, asta la analizele din primul trimestru ca nu mi le-am mai repetat. Buuna Cola si mie imi place, dar mi-e cam frica sa o consum in sarcina, am mai baut din cand in cand, dar cu retinere.


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 22+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

noi suntem in stare de disperare...nu mai stiu ce sa ii fac la copilul asta. Urla de numa, ieri l-am lasat cu mama acasa, am si eu sa ma tund si 3 ore numai a urlat, adormea 30 de min si iar se trezea urland...si tot asa. Colici...am incerca de toate, gripe water, ceai, mediamente...nimic nu functioneaza... .
Ana umbla prin casa cu degetele in urechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

noi suntem in stare de disperare...nu mai stiu ce sa ii fac la copilul asta. Urla de numa, ieri l-am lasat cu mama acasa, am si eu sa ma tund si 3 ore numai a urlat, adormea 30 de min si iar se trezea urland...si tot asa. Colici...am incerca de toate, gripe water, ceai, mediamente...nimic nu functioneaza... .
Ana umbla prin casa cu degetele in urechi


Lissa, stii cat de tare te inteleg, asa mi-a facut si mie Vladut in primele luni, nu mai stiam cum sa-l fac sa taca, il bagam uneori cu burtica sub jetul de apa sau ii faceam cu feonul pe burtica sa se mai linisteasca.... de aia tot ma rog ca bebe de acum sa fie mai linistit ca e tare greu cand sufera micutii asa. Sper sa se linisteasca repede si sa depasiti usor momentul Tu cum mai esti, ti-ai revenit dupa nastere?


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 22+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput