Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Omega 3-6-9 incepusem sa iau si eu acum cateva luni, pana am citit ca aceasta combinatie ar fi un facor favorizant al cancerului la san. Cum eu sunt hiperestrogenica (alt factor favorizant pt cancerul la san), am decis sa nu mai iau Omega 3-6-9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao asta e acidul folic: "DOPPELHERZ AKTIV Acid Folic + Complex de Vitamine B, vitamine retard, 30 tablete" si costa 13 lei cutia. 1 bomboana contine: 600 #956;g acid folic, 4,2 mg vitamina B1,4,8 mg vitamina B2, 6,0 mg vitamina B6 , 3,0 #956;g vitamina B12, 18,0 mg acid pantotenic, 21,6 mg niacina, 150 #956;g biotina. Cutia e foarte colorata, deci iti va sari in ochi.
accumaria eu nu fac histeroscopia la dorinta mea, ci pentru ca am niste nereusite din fiv-uri in spate, ma pregatesc pentru al treilea fiv si domn' doctor mi-a recomandat-o inaintea acestui fiv, spunand ca, desi nu crede c-ar fi ceva in neregula, e bine sa vada uterul pe interior, sa nu am vreo inflamatie a endometrului, vreo sinechie, vreun polip sau alta cotomarla ascunsa p-acolo. Nu stiu daca te poti programa asa, la cerere, cred c-ar trebui sa iti faci o programare la el pentru un consult, sa-i prezinti dosarul cu analizele tale de pana acum si sa discutati despre asta. Oricm, daca vei face histero, trebuie sa iti faci analizele de secretie vaginala si culturi din col, sa n-ai vreo infectie. Apoi sa astepti ciclosul, ca asta se face, cel mai devreme, in ziua 7,8 a ciclului menstrual. Eu o fac in ziua 11, dar doar pentru ca in ziua 10 nu voi fi in tara, altfel m-ar fi programat in ziua 10.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balanta am citit acelasi lucru despre omega asta si ma speriasem putin din cauza endometriozei mele. de fapt, dr. Albu imi trecuse si vitex-ul pe reteta, dar mi l-a taiat din cauza endometriozei. Cu omega cica n-ar fi acelasi lucru acum, legat de endometrioza, mai ales ca-l voi lua 3 luni. El zice ca avem calitate scazuta la productia de embrioni din ambele parti si incearca sa mai regleze ceva si pe la mine.
Tu ce faci? S-au reglat valorile la tine? mai stai un ciclu sau faci histero acum?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aristica, E2ul pacatos in fac la inceputul lunii Sept cand vine CM. Histero cred ca o repet oricum in Sept, fiindca dr cu care am facut histero in Mai m-a dezamagit crunt luna asta si acuma am indoilei ca mi-a facut bine interventia . Cred ca o fac cu dr cu care am facut histero la finele lui 2009.
Oricum, eu estimez ca pana la iarna nu am cum sa fac FIVul. Insa pana fac eu, reusesti tu si ma tragi dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balanta pentru asta am sa invat sa fac special un nod marinaresc, ca sa nu te scap

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

balanta pentru asta am sa invat sa fac special un nod marinaresc, ca sa nu te scap

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

accumaria nici eu nu am facut histeroscopia ca am vrut eu neaparat. am fost la consult si i-am am zis ca mie dupa IA mi s-a scurtat ciclul la 2 zile si mi-e frica sa nu fie vreo sinechie. dr a zis insa ca el vrea sa vada de ce nu imi creste endometrul ... si uite asa am ajus la histero.
aristica poate ma agat si eu de voi, astea mai tinerele

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

E clar! Am sa tes un navod!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Multumesc aristica si iti doresc relaxare pe cinste, soare si barbati frumosi in jur
Sa ne auzim cu bine, eu cred ca am luat-o cu capul deja azi dimineata i-am spus sotului ca daca mor...stiu ...is paranoiaaaa dar imi revin eu imediat dupa ce-mi vad feciorul
Pupici

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

qiao
tot de la doppel este omega3 + acid folic + complex b-uri
(si asa impusti 3 iepuri deodata)
eu pe ala il iau
e tot asa colorat

MTHFR C677 Homozigot
in 15+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput