Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

accumaria salutari!
Mutatia ta e cea mai prietenoasa dintre toate si e raspandita foarte mult, dar nu cred ca-ti poate spune cineva cu siguranta ca ai pierdut sau ca n-ai pierdut sarcinile din cauza ei. Din pacate, tot ceea ce poti face este sa pregatesti organismul pentru urmatoarea sarcina cu femibion 800 (ca are si acid folic si B-uri - astea-ti cam lipsesc la mutatia asta), poti sa iei aspenter si de la ovulatie chiar sa faci clexane. Daca ai rezultat pozitiv, sustii sarcina si cu progesteron intravaginal. In afara de astea, eu nu stiu ce-as mai putea sa-ti spun. Poate niste omega3 si, desigur, fructe, legume si multa apa plata. Aaa si iubareala cu sotul, ca altfel n-are cum sa iasa un pui de om din voi. Iar cu histeroscopia - o fac la Medlife Grivita (Bucuresti), cu Dr. Albu Dragos de la Medicina Materno Fetala

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Glianaaaa mai ai o saptamana

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MeAlex eu mi-am facut un cocktail din Maca 1/zi, Vitex 3/zi, L-arginina 1/zi si laptisor de matca, asta pe langa deja traditionalele Femibion, CETEBE, Folowise, Coenzima Q10 cu ulei de catina. Anul trecut am luat vreo 2 luni Maca si Napraznic. Acum Napraznicul i l-am dat sotului M-am bucurat ca Albu a zis ca sunt OK si sa continui cu ele. Ce efecte, daca de la ele o fi, la o eco de z14 dr care mi-a facut-o m-a intrebat daca am facut stimulare pt ca eram plina de "globulete" ca pomul de Craciun (si tot degeaba )
Aaaa si daca cumva mi se pareau putine graunte de inghitit, de aproape 1 luna endocrinologul mi-a mai adaugat Vigantoletten 1/zi si Cal-d-vita 2/zi - asta pt ca am descoperit si o insuficienta de Vit D si Ca la limita de jos si uneori chiar sub.
aristica puiule, dar tu de ce stau cu reteta in portbagaj si nu o iei deja ? ti-a zis Mr W sa incepi din Z1 ? pe site-ul de unde m-am inspirat eu cu cocktailul scria ca tratamentul se face 3 luni, asa ca da-i bataie


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao in ultimii 4 ani am inghitit multe capsule de toate culorile si de toate dimensiunile si tot n-au avut efect. In plus, vara asta e atat de frumoasa si atat de aproape de sfarsit incat ma gandesc sa profit la maxim de ea, fara stresul: pune ceasul la ora 15:00 sa iei duzina de pastile. Ca-s satula de stresul asta. Eu cu vitaminele in organism stau bine (intotdeauna am stat bine, cu exceptia calciului), cu hormonalele-s "beton". Homocisteina e minunata. E adevarat ca grizonatul mi-a zis sa incep sa iau totul cat mai repede, dar la fel de adevarat e ca nu mi-a dat B-uri si alte balarii, ca stie omul ca nu vreau sa ma ingras. Cura da, este de 3-6 luni. Dar la fel de adevarat este ca la 3 saptamani de la administrarea acestor vitamine, deja se formeaza depozite in organism. Si tot in 3 saptamani dispare sevrajul tutunului si sangele are consistenta normala. Deci, dac-ar fi sa "judec la rece", 3 saptamani cat dureaza inhibarea si stimularea sunt relativ o.k, ca timp, pentru a asimila cam totul. La fel de adevarat e ca daca m-as muta la munte vreo 5 ani, n-as fuma, as manca radacini si conuri de brad si mi-as gasi vreun tanar muntean feroce, as putea sa raman gravida natural. Dar unde ar mai fi farmecul?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aristica, de ce crezi ca Burile ingrasa? Eu sunt la a doua cura pe anul asta (cate 3 luni/cura) si nu m-am ingrasat. Bine, nu iti imagina ca sunt silueta ca si tine (de cand ma stiu am fost mai rotunda - asa imi e soiul ), insa nici nu m-am ingrasat de la Buri. Oricum, dr meu nu este de acord sa incep FIV fara cura de Buri dinainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Pai acuma zici, soro ? In varf de munte ne detasam !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

si eu bag b-uri la geu
si prin femibion
si d la doppel si acid folic si magne b&
nu pot sa spun ca m-am ingrasat (mai mult decat eram .. niciodata n-am fost slaba .. plus ca am mai srans si dupa sracina pierduta ... asta este . noisa fim sanatose, sa ne indeplinim visul, ca ne TUNAM noi dupa aia
uraaa: iar am schimbat nr din semnatura

MTHFR C677 Homozigot
in 15+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu m-am ingrasat vertiginos dupa ce am pierdut sarcina si am inceput sa inghit tratamentul de la dr U. am eliminat magneB6, am decis eu ca el e vinovat

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

o fi el vinovat
dar daca dr T mi-a dat 4 pe zi, eu ce sa fac? nu-mi vine sa risc si sa-l scot

MTHFR C677 Homozigot
in 15+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balanta pai la mine creste foarte mult pofta de mancare si niciodata nu m-am putut abtine. Luam b-uri si mancam ciorba de varza, asta ca sa mananc intr-una, ca altfel ma lua cu lesin. Ma ingrasasem 6 kg (desi aveam mai mult de 1 an de cand nu mai fumam). Eu cand iau vitamine, ca sa nu ma mai afund in ciorba de varza, mai bine maanac orice-mi pofteste monstrul din stomac si ma urc pe bicileta si ard in jur de 600 kcal. Din pacate jobul si lighioanele din casa si curte nu-mi mai permit luxul celor 2 ore de pedalat.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput