Iul-Aug 11-Bv Mady&Eska! Hai Michelle&Krissy! (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

FELICITARI FELICIAFELICITARI LULUSOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

mamutz,eu i-am dat la fiecare masa

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)



cate 25 de picaturi la fiecare masa?

Mami fericita de bebe Petru Nectarie (30.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

O sa intru si eu sa felicit pe cine trebuie, dar dupa ce apuc sa citesc. Si nu pot momentan. Va pup.

Mami fericita de bebe Petru Nectarie (30.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Ieeeeeiiiii!Bravo, Felicia, ce mama hotarata care isi urmeaza visele! Bine ca Dzeu ti-a ajutat sa iasa cum ti-ai dorit, chiar daca a fost un travaliu putin mai lung.

Bun venit pe lume ANA MARIA ! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de o viata frumoasa alaturi de parintii tai si fratiorul mai mare!

Si felicitari inca o data Lulusor si Felicia pt primele nasteri naturale pe luna august! Mai mult ca sigur o bifez eu pe a treia, tot asa daca ma ajuta Dzeu sa iasa cum imi doresc.

Michelle, tu ce mai astepti mami? Nimic-nimic?! Multumim pana una-alta de vestea despre Lulusor.

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 38+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

mamutz,eu i-am dat la fiecare masa




cate 25 de picaturi la fiecare masa?

Mami fericita de bebe Petru Nectarie (30.06.2011)


DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

fetelor, intrebare urgenta: cum trebuie sa arate buricul bebelusului dupa ce ii cade bontul? trebuie sa arate exact ca la noi, la adulti?

revin.

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

a, si inca ceva: dupa ce cade buricul, ce fac? las asa, ii mai dau cu solutii?

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Felicitari Felicia ....bun venit pe lume Ana Maria

Felicitari Lulushor.....bun venit pe lume Eric


Ireth.....buricul dupa ce cade se mai sterge cateva zile cu alcool si se da cu baneocin pudra .....noi asa am facut si arata super bine....a cazut din a 4 a zi buricul Ariannei .





Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

a, si inca ceva: dupa ce cade buricul, ce fac? las asa, ii mai dau cu solutii?
Oana, lasa asa "natur", numai trebuie pastrata zona curata si uscata, in rest isi face corpul si natura treaba. Uite mai multe detalii www.easybabylife.com/umbilical-cord.html" target="_blank">aici si www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002653/" target="_blank">aici, precum si ceva www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002653/figure/A001926.B9055/?report=objectonly" target="_blank">poze. Chestia cu alcool si badijonari e invechita si inutila (chiar ingreuneaza vindecarea) daca nu e prezenta infectie locala (miros neplacut, roseata, zona sensibila si calda la atingere).


PS: Am pus si o poza noua la album, cu burtica de 39s, probabil ultima..

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 38+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Krissy, vreau si eu, dar nu vrea el! Il plimb cat pot de mult, ii vorbesc, fac tot ce pot sa-l conving dar nu vrea si pace...incapatanat ca ma-sa si tat-su .
Vestea de la Lulusor am transmis-o cu cea mai mare placere!

Felicia felicitari si refacere rapida! Ana Maria!!!

Mihahegarty poti incepe cat de repede, indiferent daca Imi are 3 sau 6 saptamani. Ei se trezesc noaptea daca au nevoie de ceva - le e foame, sete sau au dureri. Si trebuie sa le satisfaci nevoia dar "tiptil", daca pot spune asa, ca sa faci o diferenta intre comportamentul tau de zi si cel de noapte.

Babyblue la curs ne spuneau ca pt bebe e cel mai bine sa doarma in pat cu parintii, dar si mie mi-ar fi frica ca-l strivesc, sau ca se sufoca. O prietena de-a mea are doua fetite, a dormit cu ele pe piept si nu s-a intamplat nimic. Mie insa mi se pare totusi riscant, asa ca va dormi in patutul lui, care este langa al nostru si cum spun si fetele o sa incerc sa dorm cu mana pe el, ca sa ma simta aproape. Cred ca ziua nu ar mai trebui sa-ti fie mila de el cand doarme, caci nici lui nu-i este noaptea de tine . Stiu ca te doare inima, dar gandeste-te ca daca doarme ziua, noaptea e odihnit si are energie. Si-l poti tine treaz cu masaje, plimbat, cantat, jucat cu el...(iar vorbesc din teorie ). La asta ma pricep...sa vad cum ma descurc cand o sa vina examenul practic .
A si inca ceva, ce-ar fi pana i se vindeca iritatia lui Iustin sa incerci un scutec din cele refolosibile? nu stiu, zic si eu, ca in material natural piele respira mai bine decat in plasticul de la pampers. Iar legat de stersul cu servetele, pe aici e asa cum spune si Roberta, se recomanda doar cand esti la plimbare. Acasa mai bine il speli.



39+ & din burtica ei

Mergi la inceput