Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***337***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, Pisigri, multu' de incurajari!
E drept, in afara de stima de sine, n-am ce piede!
Nu pentru ca n-am luat interviul ci pentru ca am fost atit de "iesita din cimpul muncii", atit de "out" din pdv profesional, incit am aplicat la un job care nu e compatibil cu pregatirea mea.

Acum, nu mai conteaza; voi spiralati si io...oi face tot ce pot sa ma descurc! Maximul de penibil va fi atins cind ajungem la faa cu interviul in engleza. Io nu stiu engleza In fine, inteleg, pot citi, viziona un film dar nu prea pot vorbi; sau, ma rog, as putea daca nu as sti alte limbi si nu as fi constienta de minusurile ce le am cu engleza si daca nu as avea oroare de penibil, si daca...si daca...

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, si nu ne-o impartasesti si noua?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
v-am spus vreodata cat de fraiera sunt. 3 zile mi-am lasat copilul plangand la gradi si nu intelegeam ce l-a apucat. pana sa imi pice mareata fisa. tot de 3 nopti incercam sa il las in camera lui noaptea si eu sa o tulesc langa sotz. ce ma apucat nu stiu, zau. e cel mai prost moment din lume sa fac asta...zici ca sunt o ia o pauzare tuta care nu a citit in viata ei o carte de psihologia copilului. si stiti care e culmea? nici eu nici sotul si nici intr-un caz copilul nu preferam dormitul separat. noi ne-am gasit un echilibru f ok pt toata gasca si nu stiu de ce ne-am dorit sa il stricam. ca asa se face? cine zice?
sunt o tuta. aseara am dormit in gasca, a plecat copilul la gradinita fericit, m-a pupat la despartire...toate roz

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, si nu ne-o impartasesti si noua?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Pai io cred ca daca cineva inseala vinovata nu este persoana care inseala, nici persoana cu care inseala ci persoana inselata pentru ca: si aici sunt multe raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

HALOU. P'aci sunt, in pase foarte proaste. Da' v-am citit si o sa ziceti ca-s bolunda, dar va raspundeam in gand, v-am povestit faze amuzante cu parintii, v-am povestit de Phiphi etc:))) Am citit topicul cu amanta si alte topicuri "fierbinti":)) si chiar sunt curioasa de parerea Biancai ca ea mereu are pareri originale;)
Monnvas, si io cand am vazut postarea nesuferitei la adresa pisigroantzei i-am dat direct raport la moderatori, dar nu cred ca am fost bagate in seama, nu?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, si nu ne-o impartasesti si noua?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Pai io cred ca daca cineva inseala vinovata nu este persoana care inseala, nici persoana cu care inseala ci persoana inselata pentru ca: si aici sunt multe raspunsuri.




Putin mai nuantat dar si eu cred ca ersoana inselata are partea ei de "vina", daca putem sa-i spunem asa.

A venit socrella in vizita. Ma duc sa pun cafea. Dar mi-ar placea sa dezbatem acest subiect la club. Vreti??

Bianca, detaliaza, detaliaza ca-mi place!!!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Va rog parola picasaa


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pai ce sa detaliez?

Cand inselatul nu ofera cadrul propice dezvoltarii relatiei, e calr ca cel ce inseala cauta in alta parte ceea ce are nevoie (sex si/sau sentimente si intelegere). E adevarat ca si cel care isneala are partea lui de vina si aici intervine "comunicarea" care nu se intampla. Adica, daca ai o problema cu un om io cred ca ar fi bine sa o discutisi nu sa te duci sa "faci' si apoi sa te scuzi cum ca "pai daca tu nu faci si nu dregi, fac io cu altii/altele".

Deci, clar buba e de ambele parti. Oricum situatiile difera si nu exista o regula generala.

Gata! ajunge! Nu stiu ce s-a discutat la topicul acela, ca eu nu citesc alte topicuri, dar daca ati intrebat v-am zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ina - spiralam sa iasa asa cum e mai bine
si nu te mai stresa atata. esti fata desteapta, in penibil nu dai tu. iti spun sigur ca tocmai am trecut ptintr-o serie de interviuri.

ia ca m-ati facut curioasa, daca am timp citesc si eu subiectul ala. treaba cu inselatul e cu zeci de fetze. fiecare parte dintre cele 3 are dreptate, fiecare sufera mai mult sau mai putin. oricum clar e ca nici unul nu sta comod in cizmele lui. ideal din pucul meu de vedere este sa te cari dintr-o relatie atunci cand chiar nu mai merge, nu sa iti asterni bine alt pat si abia apoi sa faci pasul, daaar mai nimeni nu o face, chestie care nu prea e deloc corecta pt cel inselat daaar(again) sa nu imi zica mie nici o femeie din lumea asta,sau barbat ca nu amirosit tradarea inca de la inceput sau de multe ori inainte sa se produca. ca a ales sa bage capul in nisip ca apoi sa faca pe victima...asta e alta mancare de peste. ah si urasc victimizarea sis cuipatul de venin atunci cand tyotul e pierdut. pastreaza-ti frate coloana vertebrala indiferent cat de jos ai ajuns sau cat de jos te simti...stai drept, ca iesi mai putin sifonat in mod sigur

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Va rog parola picasaa


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



m-am tot gandit de ieri cand ai intrebat initial dar sa fiu de imi amintesc

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput