Pufi de ian-feb 2010 ! La multi ani Bubu !(38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ma uit acu, la cate stele am eu acolo...........

oare ce am putut scrie atat de mult incat am atatea mesaje???

oare am aberat mult???
si pe voi v-am stresat cel mai , cel mai mult......................

oare am avut ceva bun de zis????????

oare nu a fost degeaba tot scrisul ala...?
ca de invatat sigur am invatat mult si bine.......

dar cu ocazia asta va multumesc ca m-ati ascultat, si m-ati tolerat asa cum sunt...si va multumesc daca o s-o faceti in continuare......

dati ignore..sunt dusa cu pluta.sper sa imi revin......




Bea.....pe mine m-ai invatat si ajutat mult, cu siguranta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

DECE, mie mi-a facut mama cu o prietena de a ei, sambata, dulceata de afine. Si tanti prietena mamei mi-a zis ca ea pune cam 350gr de zahar la 1kg de afine. Ca eram in piata si vroiam sa mai cumpar zahar, ca mi-au facut dulceata la prietena acasa....incurcatura mare, na....ideea e ca ea pune f f putin zahar la afine.
Nu stiu de ce.
Cica e mai bun asa.

Vrei sa o sun sa o intreb exact?



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

hm nu stiu ce sa zic...mire era interesata....nu iese oare prea acrisoara ? se oate incerca..si ...cand incepe sa fiarba...iti dai seama daca mai trebuie...eu zic ca 500 gr de zahar ar fi ok...depinde si de fructe...in fine...dar poti intreba sa ne dea femeia o exlicatie...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ana, condoleante...........


ma uit acu, la cate stele am eu acolo...........

oare ce am putut scrie atat de mult incat am atatea mesaje???

oare am aberat mult???
si pe voi v-am stresat cel mai , cel mai mult......................

oare am avut ceva bun de zis????????

oare nu a fost degeaba tot scrisul ala...?
ca de invatat sigur am invatat mult si bine.......

dar cu ocazia asta va multumesc ca m-ati ascultat, si m-ati tolerat asa cum sunt...si va multumesc daca o s-o faceti in continuare......

dati ignore..sunt dusa cu pluta.sper sa imi revin......

_

Bea, mami de doi baieti :
Ivan Matei (14.01.2010)
si 24+ cu Adam Stefan


Doamne ajuta sa fim sanatosi!



nu draga....nu esti dusa cu pluta...esti doar gravidutza si ne esti tare draga....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

mersi, fetele, de condoleante.....chiar ieri ma gandeam, serios, ce-ar fi sa-l sun sa vad ce mai face....

stefan a mancat azi mancare. nu ca pana acum manca pietre, vreau sa spun ca a mancat cum ar trebui in mod normal, mancare gatita la pranz. un fel de musaca, mai light asa, f buna, ma minunam dupa fiecare lingurita (am revenit la lingurita de plastic, de ceva timp ii dadeam cu furculita obisnuita). sa vedem diseara ce-o mai fi, sper sa nu ma fi minunat degeaba.

bea, subscriu la ce a zis DC...

sorina, pastreaza o caisa la borcan cu migdale si pt mine, ca poate ne induram sa plecam la moldova si facem o oprire la bz

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Ana ai mare dreptate. Dumnezeu sa-l ierte pe unchiul tau

Simply stai linistita, s-a inteles foarte bine. Si eu simt de multe ori acelasi lucru. Uite, azi de ex nu l-am vazut deloc pe Dav ... dormea cand am plecat la serv, dormea cand am fost la masa de pranz acasa, iar acum cateva minute m-a sunat mama soacra sa mi-l dea la telefon pt ca de cand s-a trezit sta la geam si striga " mamii, mamii". De multe ori ma simt vinovata pt ca trebuie sa merg la servici si nu-mi petrec mai mult timp cu ei ... Tu nu-ti face probleme, atata timp cat sunteti impreuna, o iubesti si ii vorbesti tot timpul nu-i mai trebuie nimic altceva. E tot ce are nevoie.



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Bea ahhh... mama lor de hormoni. Eu am avut multe de invatat de la fiecare din voi. Toate imi sunteti foarte dragi, ma bucur ca va cunosc chiar si asa virtual, imi place sa citesc tot ce scrieti (chiar si balariile alea de care spune Dece)...si mi se face dor de voi cand nu pot sa intru.

Si eu va multumesc fetelor.



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Stiti, eu de multe ori am vrut sa va multumesc pt tot ce am invatat de la voi, dar mi-a fost asa....zic si eu ca Bea, sa nu ziceti ca sunt dusa.
Acum daca tot a fost deschis subiectul, sa stiti ca pt mine a fost tareeee bine ca v-am cunoscut, m-ati ajutat sa fiu o mamica relaxata si informata.
pt fiecare dintre voi, celor care scrieti si celor care v-ati oprit din scris dar sper eu ca mai aruncati un ochi din cand in cand.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny
Eu am avut multe de invatat de la fiecare din voi. Toate imi sunteti foarte dragi, ma bucur ca va cunosc chiar si asa virtual, imi place sa citesc tot ce scrieti (chiar si balariile alea de care spune Dece)...si mi se face dor de voi cand nu pot sa intru.

Si eu va multumesc fetelor.





Nyny...subscriu si eu mare drag la ce ai spus!

Va multumesc ca existati, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g


stefan a mancat azi mancare. nu ca pana acum manca pietre, vreau sa spun ca a mancat cum ar trebui in mod normal, mancare gatita la pranz. un fel de musaca, mai light asa, f buna, ma minunam dupa fiecare lingurita (am revenit la lingurita de plastic, de ceva timp ii dadeam cu furculita obisnuita). sa vedem diseara ce-o mai fi, sper sa nu ma fi minunat degeaba.

bea, subscriu la ce a zis DC...

sorina, pastreaza o caisa la borcan cu migdale si pt mine, ca poate ne induram sa plecam la moldova si facem o oprire la bz




Ma bucur ca a papat bine Stefan...poate a fost doar o pasa proasta de la caldura, si se pune pe papat cu pofta!

Va asteptam cu mare drag, daca aveti vreme sa va opriti la bz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu ce sa zic ....sunt de-a dreptul recunoascatoare si bucuroasa ca v-am cunoscut, mi-am largit orizontul de cunostiinte, mi-am facut prietene , cum a spus si Mirela sunt mai relaxata si informata;

La starile mele de se mai adauga si faptul ca suntem singuri aici, nu ca nu ne descurcam ci faptul vrei sa mai vorbesti cu persoane apropiate(nu numai la telefon/net), faptul ca ai vrea un pic de diversitate si nu iti poti face decat printre straini....plus cu minus tot mai bine e ca suntem aici, dar cateodata in suflet ca nu poti sa iti vezi parintii(ca la fiecare telefon cam tresari sa nu fie vesti rele), chestiile astea in subconstient se aduna si de aceea cateodata sunt in stari mai sentimentaliste.

Eu clar nu o sa uit niciodata de prietenele mele virtuale care m-au ajutat cu sfaturi/ umar pe care sa ma plang atunci cand am avut nevoie, care au tolerat starile mai nasoale.

DECI UN MARE MULTUMESC DIN INIMA , pt mine toate chestiile astea conteaza, gandurile voastre bune, faptul ca suntem aici si ne bucuram de etapele cresterii copiilor nostrii

Bea esti tare dragutza si mi se pare normal sa ai starile astea....ai un mic bebe in burtica si o sa fii o super mamica pt cei 2 baietii ai tai





Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput