Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Multumesc pt. felicitari, dragelor.
Sa stiti ca eu credeam ca va fi fetita, desi stiam ca voi fi fericita oricum va iesi; dar privin dintr-o familie cam stearpa de baieti, si nu prea ma asteptam la baietel. Asta pana cand am visat un bebe baiat de doua ori - ultima data, cu cateva zile de eco, i-am visat si numele; un nume la care nu ma gandisem pana atunci, dar care acum imi place. I-am spus sotului in dimineata aceea ca sigur avem baietel, si deocadata l-am convins si pe el sa aprobe numele copilului din vis.
Vise mai ciudate am avut si eu. Am citit ca sunt foarte normale in sarcina.

anangel_lexi, multumesc pt instructiuni.
Si eu voi lucra pana nu voi mai putea - aici nu mi se da concediu de maternitate, doar zilele de vacanta nefolosite si 12 saptamani neplatite.

kraluca, la mine triplul test de sange s-a facut in coroborare cu eco.


+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DrRania spune:

Buna fetelor
Doar ce m-am intors de la doctor ,bebe e bine l-am vazut cum se "plimba" in burtica la mami ,dar e inca prea micut sa-l simt,am slabit 2 kg de la ultimul consult acum 4 saptamani si mi-am ciondanit cu doctorita pana mi-a dat sa fac analizele pentru complexul TORCH peste 1 saptamana fac testul nuchal ,si tati e inca buimac ca a facut cunostiinta cu bebe la eco pt prima data.

Alina_BB multumesc la fel si tie si o sarcina si o nastere usoara ,eu sper sa iasa mulatru si baietel,dar de mulatru nu stiu cat de mulatru va fi sotul meu nu e prea inchis la ten arata mai mult a turc decat a arab,iar toti fratii lui(sunt 5 baieti) variaza de la mulatru cu par brunet si ochii negri la blond de zici ca-i neamt si ochi verzi si da toti au aceeasi mama.Deci habar n-am cum va iesi bubul/bubulina noastra.Eu imi doresc daca e fata sa aiba tenul meu,ochii verzi/albastri si parul meu,iar daca e baietel ten masliniu,ochii negrii,par brunet si ondulat ca al sotuluiIn fine orice si oricum ar fi sanatos sa fie. Tu vei avea un mic mulatru de asemenea sau doar iti place ideea de a fi masliniu la ten ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

vorbiti de munca?! hmmm. La Rebeca am plecat de la birou sa nasc, la 3 zile dupa nastere eram deja la treaba - e adevarat, de acasa. La fel va fi si acum...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi


Apropo de vise, am de cateva zile niste vise, unul mai tampit ca altul... Voi patiti la fel?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul


da

e de la gravideala



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

vai de mine ce vise ciudate!!!

si eu mai visez cateodata ciudatenii si ma trezesc f tulburata



Bianca ALEXIS-ARIAN si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Salutare, mamici !!! ce de-a discutii pe aici. Noi am venit aseara de la mare...o saptamana de tolaneala!!!
Acum am venit de la eco si iar l-am vazut pe bebitza tzopaitor. Nu a putut sa ii faca poza ca nu statea defel.
Vin si eu cu un mult asteptat carucior albastru . Si la mine e familia starpa de baieti si toate matusile imi ziceau ca am baietica, na ca s-a adeverit prorocirea !!!
Maine ma duc sa fac triplu test ca pe dublu l-am ratat. M-am plimbat toata luna trecuta si am cam sarit peste teste si analize. Mi s-au aglomerat acuma...urla portofelu. Bine ca bebitza se vede dezvoltat normal la eco.
Legat de vise la mine sunt mai mult obositoare decat horror ca la voi.
Dar in ultime vreme m-au napadit visele erotice. Cred ca sufar tare ca stam pe "uscat" eu si sotioru pentru ca am amas graviduta cand trebuia sa incep un tratament pt anexita, iar acuma tre sa rabdam.
Matzaila te invidiez, chiar huta-huta in fiecare zi? ce viatza !!!

V-am pupicat pe

gravidutza 16+ de bebitza tzopaila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ce ma bucur ca nu sunt singura cu vise ciudate rau, mi-ati luat o piatra de pe inima.
Catiushor, inainte imi era rau, acum incep sa tropaie hormonii, pe langa ca al meu sot e iubaret rau Eu as mai lasa asa sa treaca zile de la mine ca sunt totusi obosita seara dar are asa un mod de a mangaia incat desi mai greu dar mi se aprind pana la urma beculetele.
Nu stiu cum o sa facem insa cand creste bebe ca mi se pare ciudata ideea sa stiu ca misca, sa-l simt si eu sa-i daaaaau hatanaiala.

In rest am uitat ce vroiam sa va zic, da rau de tot

Aaaaa, ati inceput sa cautati haine de graviduta? Eu nu mai am decat o pereche de pantaloni care sa ma incapa, dar cu greu. Nu am luat kilograme in plus deloc dar cumva burta s-a rotunjit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Apropo de haine Mie deocamdata imi e usor ca incap inca in haine, e drept nu in toate. Mai incolo cred ca va trebui sa achizitionez cate ceva, insa nu prea multe. Am 2 perechi de pantaloni de la prima sarcina si nu voi cumpara prea multe deoarece dupa aceea nu le mai vad utilitatea.
Mai am vreo cateva rochite tricotate, nu stiu insa ce voi lua pe sub ele pt ca sunt friguroasa rau si mi-e teama sa nu racesc, deci...pantalonii raman baza


Bianca ALEXIS-ARIAN si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Felicitari cati pentru caruciorul albastru


Bianca ALEXIS-ARIAN si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_BB spune:

DrRania si eu sper sa am un mic mulatru...si sotul meu e arab nascut in Kweit, crescut in Iraq, iar acum locuim in Olanda. Sper din tot sufletul sa am un baiat cu ten masliniu si imi doresc eu ochii albastri sau verzi dar cred ca vor iesi negri ca la tati. Peste 2 sapt trebuie sa ma duc la control si sa imi confirme ca e baiat, pt ca acum 2 sapt cand am fost ultima data mi-a spus d.na doctor ca tinde sa fie cu puta dar nu poate fi sigura pt ca era prea micut. Cred ca a ajuns deja la 7...7,5cm si ar putea sa vada....am emotii.
Tu cate saptamani ai?

Alina14+

Mergi la inceput