Dovleceii ii ureaza bun venit Teodorei Ioana *15*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hello si aici!

ma primiti si pe mine inapoi in grup?

nu pot scrie prea mult, ca sunt la munca, am venit pt doua zile sa-mi ajut colegul/sa ma reobisnuiesc cu munca/sa o obisnuiesc pe Ebru cu lipsa mea/sa exersez condusul prin oras cam astea ar fi motivele...si cum atunci cand muncesti mai trebuie si cate o pauza, am zis sa mi-o petrec alaturi de voi

vad ca (in mare) sunteti bine toate, dovleceii veseli, plimbareti si sanatosi (cu cateva exceptii carora le uram multa sanatate!).

si noi cam la fel (mai putin plimbareti, doar pana la Eforie la plaja, in dupa-amiezele de weekend..)...Ma gandesc din ce in ce mai mult la intoarcerea mea la munca, cum o sa fie pt EBru sa ramana cu soacra-mea, care nu prea stie sa se ocupe s-o invete diverse lucruri noi si daca o sa-mi ajunga mie timpul liber s-o fac....ea le stie pe ale ei, s-o plimb pe afara, sa-i dea sa mananace, s-o schimbe si s-o culce......

de pampers n-am reusit sa scapam vara asta, desi statea pe olita, facea cum facea si tot pe langa dadea drumul la pipi au fost si cateva zile cand a avut diaree si n-am avut curaj s-o lasam fara pampers , acum e cam frig, si tot asa.......

in reat, vorbeste pocit, zice ca o cheama Azis Abu si ca are 2 ani (dar doar cand o intrebam noi, in rest e tare timida ), nu stie poezioare, si singurul cantecel e "utza utza tu tatza pan' ia baba utza.." (adica utza utza cu carutza pan' la baba Mariutza, in caz ca nu v-ati dat seama ;) )

ma incerc sa mai intru sa mai povestim
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna Selen,bine ai revenit printre noi. Stai linistita ca nu izgonim pe nimeni, am ascuns si biciul si roata de tortura pentru evadati. Aaaa,pai Ebru e in urma mai, noi toti recitam din Goethe si Shakespeare sa stii,socotim si facem deja integrale si matrici.... Glumeam,stiu ca tu tii la gluma... nici al meu nu face mare lucru , nu vorbeste nici macar pocit ,are cateva cuvinte pe care le spune si cam atat. In ultimul timp ma uimeste ca vad ca stie toate lucrurile din casa pe care le folosim in prezenta lui,stie fiecare chestie a cui e ,recunoaste trenul cand se aude si tirul, le spune "tiii" la amandoua, la autobuz ii spune "bu",la masina nu pot sa reproduc sunetul,dar sigur masina face "vuuuu" ,ca si avionul,si motocicleta,care iar are un nume de neinteles pentru mine. Ii plac copiii,care au devenit "piii" ,ca si puii, si iepurii, in functie de context.Nu sta pe olita ,in schimb ii place sa stea pe closet,pe reductor . Face pipi la toaleta,dar la caca se sperie. Daca se intampla sa faca tipa de zici ca il arde si plange sa il dau jos repede,se uita in closet si spune cu lacrimi in ochii speriati " caca,caca!" . Se joaca mult cu masinutele si ursuletii de plus,ii aseaza, ii plima prin casa in remorcuta , le canta "aaaaa aaaa" cand ii e somn,avem patul plin de jucari la somn,pentru ca le aliniaza pe cate poate sa le aduca,si le pune pe toate la somn. Plusurile musai sa doarma pe burta,ca el. Cam atat despre noi, acomodare usoara la munca,si lui Ebru cu bunicuta. Nu iti face griji , si bunicii ii invata lucruri noi fara sa vrea,ai sa vezi. Asa spuneam si eu ca nu o sa aiba ce invata Paul la soacra,ca ea nu se ocupa de anumite chestii,dar jucandu-se cu el cu jucariile a invatat sa faca precum unele animale,mergand cu ea la plimbare a invatat animalele din sat, ii plac si caii,cand aude tropaitul deja exclama fericit "cauuu". O sa invete o anumita rutina cu ea,daca are. Al meu a invatat ca atunci cand intra in casa se descalta si isi schimba hainele. Cand se intoarce din parc imediat se aseaja "opa" sa il descaltam, apoi trage de hainute. Asa ca ,ai sa vezi,si Ebru va invata lucruri noi,pe care tu poate nu le faci,dar bunica le face,si stand cu ea cateva ore pe zi,ii va prelua din obiceiuri.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 36+ cu Ioana Teodora
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Laura esti mult prea tare. Distractie placuta la tara. Sunt sigura ca de data asta Mihaita se va intoarce tare incantat de ce a vazut acolo.

Lali, sunt ca strutul cu capul in nisip pt ca nu am ajuns la posta. Pot doar sa iti promit ca sambata viitoare o sa pun coletul la posta pt ca trebuie sa iau si indemnizatia. Atunci sigur voi ajunge la posta. Sper ca bebelina sa stea cuminte in burtica pana atunci si sa nu ai nevoie de pompa. Ma ierti da?

Selen welcome back ca sa zic asa. Eu nu mi-as face griji in privinta statului cu bunicii. Lucrurile se vor aseza numai bine in timp. In ceea ce priveste spusul poeziilor si rezolvatul integralelor (Lali) noi suntem departe rau. Mai bine zis inca nu reusim sa depasim momentul ma-ma asa ca nu e nevoie sa zic mai mult. La olita inca nu binevoim. Cand ne intoarcem din concediu vom lua alta pe care i-o voi duce la cresa de pe 15 sept si sa speram ca va fi mai atractiva.

Legat de activitatile pe care le facem in casa.... al meu vrea sa stea la geam pe un scaunel sa se uite cum ploua si cum bate vantul. Adora sa se joace cu orice jucarie care canta, sa se uite la muzica (desenele sunt cah, nu prezinta interes)... si poate ar mai fi dar tipa praslea deja.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Hai ca l-am mai potolit un pic. Pot sa imi fac de cap.

Selen, cum iti e tie frica de lasatul cu bunicii, eu mare frica de cresa. De fapt mie imi e frica sa nu ma caute si sa planga, mai ales la masa si la culcare. Am vazut ca e inebunit dupa copii deci cred ca se va acomoda dar ramane de vazut.

Lali iar m-am uitat pe pozele voastre si tare ciuda imi e ca nu am putut sa comentez. Dar nu disper, e timp. Pana la urma voi putea:).

Laura am vazut si pozele de la mare. Auzi, de ce nu iti faci si tu cont pe picasa , sa vada si ochiul meu mai multe poze cu voi? Ca vorba ta, vine vremea urata, incepem si munca si tare rar ne vom mai vedea face 2 face.

Gata. O zi buna in continuare va dorim. Incercam sa intram si maine ca e o zi deosebita si apoi valea la mare. yupyyy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Monikus am pus pozele si pe fb . stai linistita,nu cred ca vine bebelina pana pe 1. Parca vad ca nasc ca la Paul,asa ,imediat,si cu o zi inainte alerg tot orasul.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 36+ cu Ioana Teodora
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Salutare fetelor


Am intrat sa-i urez de pe acum lu' Lali "La multi ani cu sanatate, bucurie, impliniri, dragoste si intelegere in casa si in familie, noroc si multi bani!"
Nu stiu daca mai intru maine, nici nu stiu daca mai plecam in concediu (s-au complicat si incurcat niste chestii) de aceea n-am vrut sa risc sa o las pe Lali neurata si de catre mine.

Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Deci nu dorm,da? Astept sa ma nasc. Multumesc de urari fetele ,in colt pe masuta va asteapta beuturicile,muzica deocamdata canta in surdina,am pus o canapea intr-un colt ,si pe o alta masuta ceva gustarici. Eu m-am nascut la ora 1.00 ,pe 13 august ,matinala tare.

MErci frumos Dana !

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 36+ cu Ioana Teodora
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Lali!
Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de copilasi sanatosi si mereu voiosi! Pupici.

Danuta imi pare rau a vi s-au stricat planurile. Totusi, poate sa rezolva cumva pana la urma.

Noi in mai putin de 20 de ore plecam la mare asa ca suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile. Din pacate nu cred ca iau laptopul cu mine ca sa am net asa ca ne auzim weekendul viitor. Va pup si va doresc numai bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

la multi ani, Marii si Marioare! pentru cine se serbeaza azi. pentru ceilalti, revin cu urarea pe 8 septembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna!!!!
Sunt si eu aici, mai mult in umbra. in ultima vreme am avut o stare de spirit f proasta. Cauzele sunt multiple: neintelegerile continue intre ai mei copilasi, problemele financiare, oboseala psihica cat cuprinde. Nu mai stiu cum sa gestionez relatia dintre copilasii mei. Se cearta mereu, Maria face deja crize din acela nasoale pt orice jucarioara pe care o tine Matei in mana. De cele mai multe ori el cedeaza si asta nu e deloc ok. Cu Matei am probleme pt ca i-a aparut un tic nervos, si anume clipitul des din ochi. Am inlaturat problemele oftalmologice si joi suntem programati la un psiholog. Sunt aproape 100 la suta convinsa ca are legatura cu relatia lui cu Maria, cu starea mea si a sotului de nervozitate etc. Nu mai gasesc o rezolvare, vreau sa stiu cum sa ma port cu ei si sa-i ajut sa-si imbunatateasca relatia.
Ma scuzati ca va fac voua capul patrat. dar sunt cu moralul la pamant.

Mergi la inceput