LMA Tudor-Delfinasi in straie de sarbatoare (167)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am ajuns si noi acasa, bronzati si super obositi. suntem imbacsiti de nisip si sare, parca mi-a intrat mirosul in piele!! Isa a dormit neintoarsa azi-noapte, cu celelalte 2 fete, in cort , dar la 9 rea in picioare deja. si la amiaza a fost cam cu cantec adormitul, iar dupa o ora iar era treaza, directia catre apa! cred ca n-a putut dormi de grija apei . a fost fain, dar eu sigur nu mai repet experienta de a dormi pe plaja!! umezeala, imbacseala iti trec prin oase! si eu nici nu prea am dormit, am stat in povesti pe rand cu fiecare care se mai trezea, ba la pescuit, ba la o bere, ba la o tigara, ba la numarat stele luminoase. asa... am vazut si 2 stele cazatoare, nu aveam dorinte pregatite , iar pe cand ma tot gandeam sa am una in minte, am adormit , pana s-a luminat de ziua. no, ciuda pe mine ca stiam ca am incalzitorul lui Isa in masina sa-mi incalzesc apa pentru capucino, cand colo ma anunta sotul ca l-a dus el in casa, mai demult!! am frecat si invartit la capucino ala sa se dizolve, de nici nu mi-a tihnit de el! oricum, la 8 eram in costum de baie, proband apa marii (super faina).

ma bag la poze si la video, revin (dupa ce-mi vine si randul la dus )


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna seara dragutelor

mi-ati simtit lipsa? am fost plecati la mare peste weekend

a fost minunat, vreme buna, am stat si la plaja, dar mai mult cu piticotul la umbra, acum vad ca parca s-a prins ceva ceva soare si de mine. Andrei a dormit pe plaja s-a jucat cu nisip, in apa nu prea a vrut, mai mult pe malul apei..

cu papa a fost foarte bine, am papat doar seara borcanase, la fructe am avut de acasa si le-am blenduit, dimineata iaurt cu biscuiti si la pranz de la terasa ieri ciorbita de legume, azi bors de peste de la cherhana de la Olimp a papat puiul meu asa de bine, i-a placut.

asa as mai fi stat, am inotat si noi, asa de bine e sa fii la mare, sa ai vreme buna, nici prea cald, nici racoare, sa simti mirosul marii

aseara am fost la o terasa in Olimp, Andrei a dansat pana a venit papa , laolalta cu fetele

asa e un scump, in seara asta cat puneam lucrurile la loc, el se plimba prin casa, sa vada daca jucariile lui sunt la locul lor, apoi mai venea, ma prindea de picior, zicea "maammaaa" si statea sa il iau la dragalit!!! e un alintat si un pupacios iubirila mic

va ma duc sa citesc putin din urma si la nani , mai intru maine noapte buna

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

La multi ani Bianca, Sara, Tudor! Sa crsteti mari si cuminti!

Am reusit si eu sa citesc tot - cu o pauza mare la subiectul despre fetita oparita - incredibila tara avem!!!! Eumada sper sa se faca bine Evi!

Racusor - daca e sanatos slabeste el! Cred ca e bine sa o rogi pe bona sau mai bine sa ii impui sa nu ii mai dea paine la pranz. Noi papam seara de seara cereale, roadem colturi tari si prajite de paine(inghite fff putina) si luam 250 grame/luna.





Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)


DIana, ANdrei nu papa paine la branz, doar dimineata la mic dejun.

bine, acum in weekend la mare, ne-am cam facut de cap, am papat focacia la 9 seara

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic


Totusi, mai face si anumite chestii - creatie proprie. De exemplu, face un fel de...matanii Sta in patru labe, pune capul la podea si saruta covorul Asta sigur nu a vazut la nici unul din noi

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010





asa face si Andrei si isi mai trage pernuta si se culca pe jos

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

BUNA SEARA FETELOR...
in seara asta dam tortulet....suc...ce vrea inimioara voastra...
azi la ora 20:00 am facut un anisor !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

racusor, samburii de dovleac ii dai pt viermisori? Sau pt grasimile bune? Dati prin rasnita?

B. inca doarme

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


ii dau preventiv pentru viermisori si curatarea intestinelor. de asta papam fructe pe stomacul gol plus samburi de dovleac.

asa ne-a recomandat pediatra, ca acum pune mana peste tot, apoi in gura

plus ca Andrei are cearcane, si ar fi un semn de viermisori cica

doar ca acum a inteles si ea cum e cu cearcanele astea...i-a scris pe fisa de control, cu cearcane, are chef de joaca la orele de somn cica ar trebui sa doarma in medie 13 ore pe zi, noi nici cu somnul de peste zi nu ajungem la atat

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

multumim mult tuturor celor care ne-au urata la multi ani...hih

saptamana viitoare sa ma ajute si pe mine cine are putintimp sa pun niste pozici..va pupik dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Racusor eu credeam ca ii da bona ca sa pape mai usor la pranz (poate am auzit -citit asta la altcineva).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Michelle - am tras cu ochiul la poze sa vad si eu ce sa pun pe tava -daca voi face. E superba Bianca. Si are mult par!!!! Noi tot chelute. Pediatrul ma alina ca se duc mineralele bune in altceva decat in par dar parca si parul e fain la fetite.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Din ciclul ce mai facem noi:
Merge binisor, bea apa de la ... sa nu va oripilati ... bideu, bea cu paiul (din pahar), zice "da" si da convingatoare din cap ( e adorabila, nu stie sa zica sau sa faca nu), suge toata noaptea!!!!!! Nu stiu cum o voi intarca. Trezire zilnica la 6-6.30. Nu vrea LP deloc si nici lapte de vaca, o sa incerc cu lapte de soia zau asa.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput