LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

oana, alice f. misto ideea cu tapet si sticla/plexiglas peste. Eu am pe peretele cu mobila mozaic de sticla si se vede f. bine singura problema e ca nu mi-am putut pune suporti de ustensile/condimente pt ca nu se poate gauri. (adica se poate da'l faci bucati )

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
saddie, spor la scapat de furnici. Eu am in baie, in dulapul de sub chiuveta. Am pulverizat apa cu detergent dar tot mai sunt. Le dau pace, bine ca nu ies de acolo


crissy merci! Macar ale tale sunt cuminti. Aaaa, a propos de aruncat lucruri. Eu nu le arunc propriu-zis. Daca sunt chestii ce se mai pot folosi le donez. Am gasit un grup pe yahoo unde lumea da/cere ce are sau nu nevoie. Daca vrea cineva ce am eu de dat bine, daca nu, ei atunci chiar ajunge la gunoi.

alice eu nu stiu covrigaria, in schimb e un restaurant turcesc pe langa gara de care cand imi aduc aminte imi vine sa sar in masina sa merg la Constanta numai pentru o masa acolo!

mai citesc si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

eu pana acum nu am aruncat nici o hainuta. Le-am dat pe toate ici si colo.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

eu pana acum nu am aruncat nici o hainuta. Le-am dat pe toate ici si colo.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+



adriana nu era vorba de hainute de bb ci de lucruri obisnuite de prin casa, depozitate in cutii si care constati ca nu le-ai mai folosit ce cel putin un an sau mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

saddie exista o solutie pt suporturi de chestii in bucatarie fara sa gauresti mozaicul:noi ne-am luat de la ikea bare de inox pe care le-a prins domnul si stapanul meu in 'fundul' dulapurilor nu in perete.si de ele am agatat fie suporturi pt condimente,bureti de vase,biberoane fie 'galetuse' cu tacamuri sau linguri si chestii(cu niste 's'uri de inox tot de la ikea).mie sticla mi se pare mai greu de intretinut decat faianta,freci de innebunesti sa nu se vada dare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Ziua buna fete dragi,

am ras si eu aseara bine de tot cu discutia despre circumcizie...si muream de narabdare sa deschid poza lui Rodi, ca eram sigura deja ca nu e ceea ce "pare"

Si Victor papa de ieri (si) singur, ca am dat intamplator peste niste tacamuri de bebe care au un fel de tortita, si poate sa le tina bine in mana. E asa de dulce ca papa ce papa (intre timp ii dau si eu, normal) si apoi imi da si mie
Paula, nici eu nu prea am rabdare sa-l invat partile corpului, ca am impresia ca nu e atent, si astept sa prinda din zbor Cu toate astea, desi nu stie unde sunt "ochii", "gura" etc. stie care e puta, si ii si stie denumirea, pronunta ceva de genul "poosa" Si chiar n-am insistat cu "organul" asta, cred ca i-am zis de 2-3 ori doar

Bumble, ce bucatareasa buna esti, suna foarte apetisant reteta

Alice ce fain se balaceste Mara, ce pofta mi-ai facut cu piscina

Baby, pupam pe Tudorel sa treaca febra

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

inca ma rog de el sa-mi fixeze pe perete suportul pt blenderul vertical,o sa il puna cu adeziv nu cu suruburi.avem cuierul de pe usa de la baie prins cu adeziv si tine.presupunand ca mi-l monteaza anul asta te tin la curent daca functioneaza metoda :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

eu pana acum nu am aruncat nici o hainuta. Le-am dat pe toate ici si colo.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+



adriana nu era vorba de hainute de bb ci de lucruri obisnuite de prin casa, depozitate in cutii si care constati ca nu le-ai mai folosit ce cel putin un an sau mai mult


A! am o scuza, sunt gravida Pai cand mai adun gramezi de diverse chestii pe care simt nevoia sa le arunc, apelez la tine, poate le poate folosi cineva care are nevoie.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Fetele, CRISSY, eu rosiile le pasez cu mixerul,fara coaja, le pun in pungi cu fermoar(Ikea), si le pun in congelator,pina cind am nevoie .Le folosesc la orice,inclusiv la pizza,ciorbe.In felul asta isi pastreaza si proproietatile pe care si le-ar pierde prin fierbere(suc,bulion,etc).
Eu fiind cam exagerata cu mincarea (sa fie cit mai naturala si sa stiu de unde provine), mi-am achizitionat un congelator,si adun acolo toate legumele si fructele verii,si am renuntat la tot felul de conserve...tot ce am congelez.Doar castravetii ii cumpar din marketla borcan,dar mincam rar.



Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

leganata in brate se uita pe pereti si daca ma opresc ridica capul si incepe sa se batzaie, adica sa-i dau mai departe.


exact asa face si Isa, cand o pun noaptea in patut si stau cu mana pe ea, ii mai fac masaj, o mangai pe capusor... daca ma opresc, bataie cum zici tu de scutura patutul, sa-i mai fac!! asa ca mai bine nu-i mai fac decat cand e treaza


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu la casa, cand voi ajunge sa ma mut.. in bucatarie voi avea un brau de faianta in jurul zonei de gatit si gata.

Baby, pupam pe micut sa se faca bine!
sper sa nu fie viroza din care se pare ca au avut destui delfinasi .

Ce fain inoata Mara!

Paula, al meu nu arata nici ochii, nici gurita, dar stie unde-s . Deschide gurita cand ii cer, lasa mana de pe urechi.
Daca mananca si el cu lingurita lui, una el, una eu.

Dragaica, ce tare e pustiu'! Va cearta!! Prea tare!!

Cristina, off, greu cu timpul..

Al meu mai are momente cand se da cu fundul de pamant, dar de regula il tratez cu IGNORE.. E mare ciufulit gagiul meu, imediat ii sare mustarul. Doamne, am 2 barbati ca 2 picaturi de apa! Ii iubesc enorm pe amandoi, dar parca ma mai depaseste situatia.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput