LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Noi pe 13 le facem ziua ratoilor, le-am inchiriat un loc din asta de joaca pentru copii http://chezarlequin.com/, avem sali de joaca, sala de mese pentru copii.
Platourile pentru adulti le comand de la un amic care are un restaurant grecesc dar pentru bebei as vrea sa fac eu ceva acasa. Gasisem pe net o idee de platouri pentru copii frumos ornate, cu animalute facute din legume erau tare dragute, dar am pierdut linkul, stiti voi, aveti ceva ideii.
Apropo voi ce-ati luat copiilor cadou? Amicii m-au intrebat ce prefer haine sau jucarii si-am zis haine de iarna ca n-au si ma scutesc pe mine de o cheltuiala .
Motul il taiem cand ne intoarcem din Ro ca sa fie si mama ca a tinut musai sa fie si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


LA MULTI ANI, RADU ALEXANDRU!!

LA MULTI ANI, GIULIA!!


Puiul meu de ieri este apatic...Pe la ora 18 i-am dat panadol caci avea temperatura 38,..seara la plimbare..tare apatic si adormit...Acasa am constatat ca are iar temperatura..38.8...I-am pus supozitor cu paracetamol...Toata noaptea s-a foit si gemea in somn...La ora 2.30 i-am mai pus un supozitor caci avea 38.9....La 5 dimineata 38.6 i-am dat panadol......
Azi a avut 37.8 pana cand a adormit la mama mea in brate...frigea...avea 39.3....I-am dat un supozitor de paracetamol si la 17 merg la pediatra....
Ma ingrijoreaza ca nu scade febra.....Maine ma duc sa ii fac o urocultura sa vad daca este infectie urinara.....E asa de rau sa il vad blegosat ca o carpa...si sa arda si sa nu am ce sa ii fac

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Poze de la Sighisoara. Tare putine am facut ca s-a terminat bateria. Oana, Ramona le luati de pe picasa, bine? Sau sa vi le pun pe mail?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

www.youtube.com/watch?v=PlCJ7vKWk-A" target="_blank">mara la balaceala

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+


ce frumos inoata Mara!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Salutare fetele!!

La multi ani sarbatoritilor zilei!!

Tare discutia cu circumcizia.Eu nu am vrut sa-i fac, desi in spital exista un medic care face.In schimb, vara lu barbate-miu a facut la baiat si nu au fost probleme.Legat de bb2...noi vrem sa vina si al doilea..sa vedem cand vrea DD.doar ca e cam greu sa ne impiedicam unu de altu ..ca seara picam lati..dar ne facem timp, ca sotu vrea fata acum..eu tot baiat, ca stiu cum se creste :)))))

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010



haha, asa am zis si eu! Si uite ca din 3 partide pe lun, una fu cu succes.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78


LA MULTI ANI, RADU ALEXANDRU!!

LA MULTI ANI, GIULIA!!


Puiul meu de ieri este apatic...Pe la ora 18 i-am dat panadol caci avea temperatura 38,..seara la plimbare..tare apatic si adormit...Acasa am constatat ca are iar temperatura..38.8...I-am pus supozitor cu paracetamol...Toata noaptea s-a foit si gemea in somn...La ora 2.30 i-am mai pus un supozitor caci avea 38.9....La 5 dimineata 38.6 i-am dat panadol......
Azi a avut 37.8 pana cand a adormit la mama mea in brate...frigea...avea 39.3....I-am dat un supozitor de paracetamol si la 17 merg la pediatra....
Ma ingrijoreaza ca nu scade febra.....Maine ma duc sa ii fac o urocultura sa vad daca este infectie urinara.....E asa de rau sa il vad blegosat ca o carpa...si sa arda si sa nu am ce sa ii fac

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


Saracu puiut, cel mai bine mergi la pediatru sa vezi ce-ti spune el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

of, greu cu bebelucii astia bolnaviori. Eu ii multumesc lu' Dumnezeu zilnic ca am un copil sanatos care pana acum nu a facut niciodata febra, nu a avut nici o infectie sau problema majora. VA doresc multa multa sanatate pentru voi si puisorii vostrii.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui baby78


LA MULTI ANI, RADU ALEXANDRU!!

LA MULTI ANI, GIULIA!!


Puiul meu de ieri este apatic...Pe la ora 18 i-am dat panadol caci avea temperatura 38,..seara la plimbare..tare apatic si adormit...Acasa am constatat ca are iar temperatura..38.8...I-am pus supozitor cu paracetamol...Toata noaptea s-a foit si gemea in somn...La ora 2.30 i-am mai pus un supozitor caci avea 38.9....La 5 dimineata 38.6 i-am dat panadol......
Azi a avut 37.8 pana cand a adormit la mama mea in brate...frigea...avea 39.3....I-am dat un supozitor de paracetamol si la 17 merg la pediatra....
Ma ingrijoreaza ca nu scade febra.....Maine ma duc sa ii fac o urocultura sa vad daca este infectie urinara.....E asa de rau sa il vad blegosat ca o carpa...si sa arda si sa nu am ce sa ii fac

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


Saracu puiut, cel mai bine mergi la pediatru sa vezi ce-ti spune el.

http://www.facebook.com/pages/MyTwinBeads/196070730443879
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010




La ora 17 ma duc la pediatru...Plus ca din ce mancacios era acum doar fructele de dimineata le mananca ..in rest...3-4 lingurite de legume si seara 4-5 de iaurt...E groaznic

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Baby pupam bebelasul cu febra du-te la dr

Ramonavlas,legat de LP,eu ii dau de la Topfer,mie mi se pare ok,pt ca e organic(sper),la bebei le place muuuult,mai mult decat Humana.De ce ai dubii legate de LP?intreb si eu cxa si Puiutz ca sunt curioasa



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

pufescu, oana, puiutz multumesc de sfaturi am mai dat si cu solutie de otet si sare de lamaie. Deocamdata nu mai vad. Cu chimicale nu vreau sa dau ca Medeea linge tot parchetul, scoate tot de prin cotloane si baga in gura. As sta mereu cu stresul ca daca nu s-a sters bine si inghite otrava.

alice ce tare ai fost cu gandacii!!!
Pe Medeea o parasc ca e uracioasa tare de cateva zile. Nu-i mai convine nimic si se da cu fundul de pamant si urlaaaa... De vreo doua ori am lasat-o sa se tavaleasca in mijlocul aleii si cand vedea ca nu mai sunt langa ea se ridica repede si se uita mirata unde sunt (eram la 2 pasi mai incolo) Si in plus nu mai vrea sa dorma ziua deloc!!! Pana acum o ducem frumos la ea in patut mai povestea cu vacuta cinci minute si pe urma nani. Acum nuuuu.... in patut sta si o ora, nu plange dar nici nu adoarme, leganata in brate se uita pe pereti si daca ma opresc ridica capul si incepe sa se batzaie, adica sa-i dau mai departe. Am incercat sa o las sa misune pana pica singura si ajunsese de nu se mai putea ridica de jos de oboseala. Am pus-o in patut, in secunda doi era in picioare. M-a zapacit! Nah ca m-am descarcat, vezi daca ma provoci

Mergi la inceput