Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Un membru dc...in lacrimi!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 55

vias

9055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vias un Mesaj Privat

sunt pur si simplu ingrozita de aceste imagini...asta este, de multe pri PARTICULAR nu inseamna deloc conditii mai bune.
Daca eram mama fetitei, atunci, pe loc as fii sunat politia, si macar o televiziune, doua...ca uite asa si numai asa se mai face cate ceva in tara asta...

Ma gandesc cu groaza la durerea micutei si la suferinta ei si a parintilor...iar asta, nimeni nu poate sa plateasca

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat
Am mai aflat asa:

-au scos certificat medico-legal pentru vatamare corporala.

-au depus certificatul la dosarul penal,au un avocat care se ocupa de toate formalitatile.

-ranile se vor vindeca dupa 9-10 luni;

-nu are voie sa iasa la lumina zilei cel putin 6 luni caci altfel ar ramane desfigurata pe viatza!

*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat
Ca sa apara asemenea arsuri, pe o asemenea intindere, si eu zic ca e nevoie de o cantitate mare de cafea, nu o ceasca/cescuta... Plus ca modul in care se prezinta arsurile - partea laterala a capului, ureche, obraz SI spate, arata ca lichidul fierbinte a curs de undeva de sus, si a curs serios...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat
Camy..cand iti vezi copilul asa..ce sa mai suni pe loc...iti vajaie capul cred...

cand a ajuns cu fata la spital..pe ea au vrut medicii s-o interneze la psihiatrie,asa se pierduse...fata a ramas internata cu bunica ei.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat
Din experienta unei alte mamici, a carei fetita a patit acelasi lucru, dar cu urmari mult mai grave, stiu ca se recomanda sa poarte numai haine din materiale naturale, subtiri (in, bumbac), de preferinta albe, care sa NU adere la piele! Vine sezonul rece, stiu ca va fi nevoie de pulovere, dar mare, mare atentie!

Mergi la inceput

vias

9055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vias un Mesaj Privat
si a ramas deschisa acea gradinita? nu au inchis-o macar pana la finalizarea anchetei????
mi se pare monstruos.....sa mai mearga vreun copilas acolo...

.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

si a ramas deschisa acea gradinita? nu au inchis-o macar pana la finalizarea anchetei????
mi se pare monstruos.....sa mai mearga vreun copilas acolo...

Functioneaza in voie

Citat:
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Din experienta unei alte mamici, a carei fetita a patit acelasi lucru, dar cu urmari mult mai grave, stiu ca se recomanda sa poarte numai haine din materiale naturale, subtiri (in, bumbac), de preferinta albe, care sa NU adere la piele! Vine sezonul rece, stiu ca va fi nevoie de pulovere, dar mare, mare atentie!

ii voi transmite.multumesc selene!

Citat:
Mergi la inceput
bb_alinus
bb_alinus

2286 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bb_alinus un Mesaj Privat
Mi-e rau! God cum e posibil asa ceva????
Si personalul nu a dus-o de urgenta la spital, au asteptat sa vina mama??? Au sunat de urgenta mamica cel putin sau au asteptat sa vina ora sa o ia?
Dupa mine e caz de puscarie asta!

of sunt ingrozita! Bietul copil!
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
bb_alinush..stiu doar ca au sunat-o pe mama(in cat timp nush,dar presupun ca imediat..cred ca erau si ei speriati) si mama a sunat la 112.

Citat:
Mergi la inceput
Pag. din 55 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com