Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

revin... somnorosu nu mai exista p pereti.ci in gura ei




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Ralu si Stef are 2 variante, ori isi baga mainile in cosul de pampersi murdari, ori in cosul cu rufe murdare. Amanadoua sunt super interesant. Nu are nimic lipit pe pereti, dar are un cearceaf mai inchis la culoare intr-o parte a patutului sa nu-i bata prea tare lumina cand doarme. Ala ziua nu mai exista, il prinde traage de el, roade la el, doar mai avem un dintisor in program.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bebelu,loutzy bebei maraiti
pufoaso si eu as lasa vaccinul dupa...
tunde vrei sa fugi cu mirela eh ? lasa, stati cuminti ca trece si perioada nasoala

mai noi plecam maine la mare , si ne intoarcem luni noapte . i-am luat crema 50+ , palarie ... vreau sa ii iau si mini-piscina d-aia. prob e ca nu stiu .. am voie sa il tin acolo sau e prea mic ? sta in fundulet f bine . o sa stau cu el pe plaja de la 7 la 10...apoi aia pe la 18 inapoi la soare . si am voie sa il tin si la soare, sau musai numai sub umbrela ? si care e faza cu aerosolii ? trebuie doar sa il plimb dimineata devreme pe plaja, nu ? cica intre 5 si 7 pai noi ne trezim de obicei pe la 10-11 ! eee, acum 2 zile n-oi muri !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;Eu nu as folosi apa de mare in piscina..imposibil sa nu bea din Ea..contine enterovirusi.Am patit cu Mario cand avea 1 an juma..si fugeam cu El la urgenta noaptea in MANGALIA.Nu vreau sa te sperii..mai bine cu frica decat cu sperietura..in rest vezi tu cum aduce momentul..cand il lasi cand il iei de la soare..cel mai bine sub umbrela toata ziua..
Cu intarcatul vreau sa-ti spun ca am 2 prietene la care copilasii sa-u intarcat singuri in jurul varstei de un an..fara sa fac ele nimica..pur si simplu nu mai vroiau tzatza..Sa vedem cum se va intampla la voi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

revin... somnorosu nu mai exista p pereti.ci in gura ei


MARE FIGURA BUBA NATY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Stie cineva cazare la Mamaia undeva aproape de centru si nu foarte piperat?
Mario cu tati merg la mare sapt viitoare..sa le caut un loc..sa aiba si mic dejun acolo...am niste draci..niciodata nu a fost fara mine la mare..ta-su e un handa-banda..imi fac griji pt ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

bebelu,loutzy bebei maraiti
pufoaso si eu as lasa vaccinul dupa...
tunde vrei sa fugi cu mirela eh ? lasa, stati cuminti ca trece si perioada nasoala

mai noi plecam maine la mare , si ne intoarcem luni noapte . i-am luat crema 50+ , palarie ... vreau sa ii iau si mini-piscina d-aia. prob e ca nu stiu .. am voie sa il tin acolo sau e prea mic ? sta in fundulet f bine . o sa stau cu el pe plaja de la 7 la 10...apoi aia pe la 18 inapoi la soare . si am voie sa il tin si la soare, sau musai numai sub umbrela ? si care e faza cu aerosolii ? trebuie doar sa il plimb dimineata devreme pe plaja, nu ? cica intre 5 si 7 pai noi ne trezim de obicei pe la 10-11 ! eee, acum 2 zile n-oi muri !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Eu stiam ca aerosolii sunt buni seara. Cand bate briza dinspre mare. Cat am fost mica am avut probleme cu amigdalele si m-au dus ai mei la mare mai mult pt briza de seara.
Cand am fost la un gratar pe Arges, eu pe Stef l-am tinut mai mult la umbra. A avut cred ca 10 min de stat in piscina cat s-a jucat , dar am stat si eu cu el.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

din ce stiu eu aerosolii de la mare se fac dimineata. dar dimineata pe la 5-6... destul de nasool tinand cont ca trebuie sa ii faci unui copil asta... adica sa il trezesti cu noaptea in cap...
pufoasa - bepanthen nu are nici antibiotic, nici cortizon. lucrez in farmacie si stiu ce zic. nu stiu d c unii medici vorbesc prostii. mie mi l-a recomandat medicul si ii merge bine cu el. altele nu prea au efect. am incercat sudocrem, una de la himalaya, nivea, una preparata in farmacie... depinde de fiecare copil. am o vecina careia nu i-a mers deloc bepanthen la bebe. e pe incercate.


Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui si_monna

din ce stiu eu aerosolii de la mare se fac dimineata. dar dimineata pe la 5-6... destul de nasool tinand cont ca trebuie sa ii faci unui copil asta... adica sa il trezesti cu noaptea in cap...
pufoasa - bepanthen nu are nici antibiotic, nici cortizon. lucrez in farmacie si stiu ce zic. nu stiu d c unii medici vorbesc prostii. mie mi l-a recomandat medicul si ii merge bine cu el. altele nu prea au efect. am incercat sudocrem, una de la himalaya, nivea, una preparata in farmacie... depinde de fiecare copil. am o vecina careia nu i-a mers deloc bepanthen la bebe. e pe incercate.


Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

ite o mamica pe accesi unda ca si mine.Multumesc de lamurire.





Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

am fost la dr.fata este super din pct.de vedere al dr.ptr.spasmele ei mi-a spus ca sunt 3variante:ori are vreo carenta de ceva, ori asa e ea,ca deh,bebeii au ticurile lor,ori e o problema neurologica,pe care ea o cam exclude.cica la pb.neurologice de orice fel se urmaresc niste parametri ata fiziologici cat si comportamentali,pe care ilinca le indeplineste cu gratie.mi-a dat sa-i fac niste analize de sange si sa mergem la un neurolog sa nu o iau razna.ma ingrozeste gandul sa-i ia sange din vena...

Mergi la inceput