FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aceeasi temere am avut-o si eu. nu intelegea sotul de ce de cu seara ma tot gandeam ce sa mananc. al meu a zis sa stau linistita, ca e omul obisnuit, intra la riscurile meseriei

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Baiiii, deci sunteti culmea...fac pe mine de ras (vroiam sa zic mai urat dar m-am abtinut)
M-ati zapacit de tot. Cu voi nu poate fi omu serios...ti-ai gasit.

Corry - mai sunt 2 zile cu tot cu azi? Cand nasti miercuri sau joi?
Sa fie totul bine si sa fiti sanatosi - mamica si cei doi flacai.

Corry sau Maruscha, nu mai retin, aveti sindromul ovarelor micropolichistice? Va dat sa luati Siofor? Ati facut hiperstimulare pe parcursul schemei sau dupa?

Va pupa fata pe toate nazbatioasele - Nasti, Anna, Maripet, Angelica, Qiao, Aristica, Ralu, Maruscha, Corry, Sunny,...toate, ca nu mai stiu acum



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infoFIV spune:

aristica
rad cu lacrimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

camy, eu am fost "decat" :) suspecta...m-a trimis frumos sa ma vaza nevestica lui la endo si tipa mi-a zis ca nu am ovar micropolichistic. Bine ca tot mi-a gasit ceva, ca tot te duci la doctor si e normal :) insa nu asta.

nu mai stiu cine ma intreba si mi-e lena sa dau pagina, si eu am avut dureri ca de ciclu la inceputuls arcinii, de ma panicasem si eu si husbantul, insa am inteles ca sunt normale atat vreme cat nu depasesc o limita de suportabilitate si nu se lasa cu sange (mai ales de ala rosu :)...asa ca am luat no spa si a fost ok.

se maresc ligamente, treburi ... chestii...e normal...

eu sunt ultra mega happy ca mi-a iesit bine amnio si varianta finala...yupppyyy

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mai fetelor eu m-am trezit in pat in rezerva dupa histero...si m-am trezit imediat-cam la 30 de minute dupa ce am intrat in blocul operator...am mai stat vreo juma de ora in pat si am plecat acasa.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Buna dragele mele, nu reusesc sa va scriu mereu , dar va citesc in permanenta si sunt alaturi de voi.
Anastasia - si eu am avut dureri puternice de ovare in perioada aceea. De spate nu, dar burta si ovarele erau la "inaltime". Asa cum spune si Corry, ia un uscosin (supozitor), eu si acum cand am dureri de burtica mai bag cate unul si e foarte eficient. Eu cu nospa nu aam rezolvat nimic ci din contra aveam toate efectele secundare din prospect.
Iti doresc multa sanatate si multi pupici la toate fetele
Corry, nastere cat mai usoara si fara emotii, va fi bine

rammy 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Am lesinat de ras .........pe bune , f tare faza ...........sa stiti ca si eu m-am gindit la asta de fiecare data cind ma anestezia ..............dar sper ca nu mi se intimplat asa ceva ca as muri de rusine,.................deci nu ma pot abtine din rissssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!1

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Am vb si cu DR Avram ,mi-a zis ca ea ar fi mers pe clexane si daca nu gaseam pe inhoep(sau ceva de genu )a zis sa vin la Bucuresti sa ne intilnim saptamina viitoare si imi explica mai bine,mi sa parut f amabila ,am intrebat-o daca am sanse sa duc si eu o sarcina la capat ........si mi-a zis sa o cred pe cuvint ca am toate sansele din lume ,ca trebuiesc facute niste analize si sa stabilim doza care trebuie ,ca de putut se poate!Offff nu mai trec odata zilele astea sa incep iar schema de inseminare ..........ma simt mai puternica ca oricind ,sunt hotarita sa nu ma las ,trebuie sa fie bine odata si odata!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

, sunteti haioase, imi place starea asta de spirit , poate aduce ceva bun cat de curand. Pe langa faza cu fasul..... ce sa mai spunem de punctie. Aveam senzatia ca nu mai pot tine si-l improsc cu-n jet. II faceam semn asistentei ca nu mai pot si ea-mi spunea sa stau cuminte ca mai e putin. Dar abia astept sa puna mama alti bbei la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira in cazul asta aristica scapa de toate stresurile

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput