LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete ia uitati cum www.youtube.com/watch?v=RaOgk8G7gLA" target="_blank">comentam noi :)



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

nu pot sa cred ce burta am facut asta de cand mancam aiurea - ziua mai nimic, iar seara...copios! plus napolitane sau altceva dulce dupa cina, adica pe la 10.30-11 noaptea

nu sunt zdravana! saptamana viitoare vin parintii mei la noi, ce-o sa fie la gura mamei cand va vedea ce burta am...parca sunt pe la 4 luni de gravidenie

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010






Din pacate asa fac si eu, seara cand copii dorm , am liniste, abia astept sa-mi pregatesc ceva si sa ma asez la televizor.E momentul meu de relax, bine ca vine mama, ea e tacticoasa la mese, ia micul dejun, pranzul, cina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

La multi ani!!!!!! sarbatoritilor de astazi la o parte am facut urarile pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

se vede ca Raducu inca doarme nu ma mai opresc din scris


explicati-mi si mie va rog, de ce se poate face fainosul cu lapte de vaca, fiert e mai putin "periculos" sau...? nu inteleg

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010





elena, laptele de vaca se paote da oricarui copil, in jurul varstei de 1 an...asta daca nu are intoleranta...asadar, nu vad care e pb? evident ca-l fierbi, sau ii dai din cel pasteurizat...

oricum, mamaliguta cu branza si iaurt si laptic e cam naspa cu LP... sau alte mancarici care necesita lapte...

de ce ti-e asa teama de a introduce ceva nou?

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...




Nu cred ca ii e teama de ceva nou ci mai degraba de laptele de vaca (zic eu). Noua pediatra mi-a zis sa-l aman cat pot de mult laptele de vaca mai ales daca au anemie, desi la noi e o manie cu laptele de vaca (apropo suntem pe locul I in Europa la litru pe cap de locuitor) , cercetatorii au daramat mitul, se pare ca nu e asa de bun pentru copii mici. Amu sa nu dati cu rosii in mine...


Cat despre decalotare am vorbit cu pediatru meu si mi-a zis sa nu umblu acolo, nici ea nu umbla, a zis ca organul sexual este singurul organ al corpului omenesc conceput sa se curete singur....asa ca nu pun mana acolo. Atat timp cat copii n-au nimic eu zic ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Puiutz si noi o sa continuam cu LP (desi nu preaimi convine) pana pe la 18 luni apoi ii bag pe lapte de capra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

fete ia uitati cum www.youtube.com/watch?v=RaOgk8G7gLA" target="_blank">comentam noi :)



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Niste dulci, ii pupam pe obrajori. abia astept sa-i vad

Mai ai tai se bat? Pe mine ma dispera Seby, il plezneste pe Felix, ii ia jucariile, il impinge, mai nou il musca daca nu-i da jucaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Andreea, s-o luam pe rand...

nici eu nu sunt pro lapte de vaca, Eric si acu bea laptele de vaca in combinatie cu cateva masuri de LP...(mai ales seara, ca e mai satios asa si cum el e f mofturos la mancare si nu prea mananca seara...macar asta sa-l aiba in stomac...) plus ca in cantitati mari, duce la constipatie...

dar daca faci din cand in cand cate o mamaliguta, sau daca pui in mancaruri, in supici, eu zic ca n-are absolut nimic, oricat de anemici ar fi copiii...n-am zis sa renunte la LP, era vorba doar de folosirea laptelui de vaca in mancare...

si da, e mai bun laptele de capra, dar pe ala nu-l gasesti tot timpul anului...cel putin nu la noi... intr-adevar, dupa varsta de 3 ani se zice ca nu e bine sa le mai dam lapte...dar na, ce faci cand copilul cere? cu ce-l inlocuiesti?

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Rody - am fos tin viena, acum suntem in bucuresti ( galagiosii sunt in vacanta la bunici cred - e liniste mare ... sunt insa spargeri dese prin vecini - zona de case , mi-am dus tot, tot in banca am doar o pereche de cercei si verigheta), plecam iar in viena saptamana viitoare trebuie sa ne mutam - de fapt vrem sa ne mutam la casa, apoi disney... dar asa suntem noi.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Andreea, s-o luam pe rand...

nici eu nu sunt pro lapte de vaca, Eric si acu bea laptele de vaca in combinatie cu cateva masuri de LP...(mai ales seara, ca e mai satios asa si cum el e f mofturos la mancare si nu prea mananca seara...macar asta sa-l aiba in stomac...) plus ca in cantitati mari, duce la constipatie...

dar daca faci din cand in cand cate o mamaliguta, sau daca pui in mancaruri, in supici, eu zic ca n-are absolut nimic, oricat de anemici ar fi copiii...n-am zis sa renunte la LP, era vorba doar de folosirea laptelui de vaca in mancare...

si da, e mai bun laptele de capra, dar pe ala nu-l gasesti tot timpul anului...cel putin nu la noi... intr-adevar, dupa varsta de 3 ani se zice ca nu e bine sa le mai dam lapte...dar na, ce faci cand copilul cere? cu ce-l inlocuiesti?

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...




Mai cand ii pui putin in mancare sau ii faci cu lapte cu orez ok, dar eu am cunostinte a carui copil bea un 1,5 l de lapte pe zi, are lipsa de fier si tot nu intelege ca laptele impiedica absorbtia fierului (in cantitati mari).
Iar dupa 3 ani eu am sa le dau lapte de vaca dar dupa cum mi-a zis pediatra nu mai mult de 2 pahare pe zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare!!
Denisa, am vazut povestitorii tai!! De fapt Carla e mai rea de gura, dar ea e fata, e normal....

Si eu i-am dat LV, dar in mancare, pana la 2 ani sigur nu inlocuiesc LP.

Decalotare!!! Asta e un subiect tare sensibil pt mine. Si mie mi-a zis pediatra sa nu ma ating de puta, de fapt toti pediatri asa mi-au zis, si acum avem fimoza. Un pediatru mi-a zis sa incercam decalotarea fortata, altul mi-a zis sa mai asteptam. Eu cred ca mai asteptam si daca chiar tb ii facem circumcizie si gata.

Diana, tu vb numai cu Rody si numai ei ii trimiti poze? Noi ce ti-am facut?

Raul de azi se urca in pat singur si se da jos. Pb e ca se da jos si cu spatele , dar si in cap, adica cu capul inainte Acum chiar nu mai am nici un pic de liniste.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput