LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Pupici dulci sa treaca degetelele, cucuiele si juliturile: Victoras, Vladut, Raducu (matusa)...din nou, sper ca nu am uitat vreun delfinas "ranit"

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mai fete, referitor la decalotare: noi am inceput usor, usor de pe la cateva lunite, nu mai tin minte exact, dar oricum inainte de 5 luni, asa ca acum e decalotabila complet si nu sunt probleme. Pediatra il verifica de fiecare data cand mergem si a spus ca e ok.

Acum am auzit tot aici pe forum ca cica nu mai e necesara decalotarea?!? Parca de la pediatrul din cluj, acela cu blogul.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

pufescu, eu fainos ii fac cu lapte de vaca.

saddie, ca te induri sa arunci lucrurile care nu le mai folositi. Tb sa imi fac si eu curaj pentru o astfel de curatenie ca nu se mai poate...

eladea, si pe la noi tot vreme de kko. Sanatate si tie

antonia, drum bun. Ce fain de voi cu 2 case in orase diferite...

kata, voi ce mai faceti? Vad ca bine

Alice, pupam copilu' chinuit si mama agitata. Si mie imi place tot la Synevo, sunt profi. Notata DN. Ce tinerica esti, maica.

La noi cred ca vine toamna. Deja s-a racorit, ieri a batut vantul de ne-a tinut in casa, am iesit spre seara dar nu am stat mult. Acum tocmai ce a tras o tura de ploaie cu soare. Astept curcubeul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fetele, oare de cand putem sa le dam la pici afine?

Eu am gasit in piata, scumpe rau, dar am luat. O parte o sa pun in cateva cutiute la congelator, sa avem doar ca medicament, sunt bune pt ochi si diaree (aviz adrianaBuc). Cealalta parte nu sunt hotarata inca, daca o pun la dulceata sau la afinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

crissy, eu i-am dat deja lui V afine, ca am avut in congelator. I-am facut cu iaurt si cu gris cu lapte (tot cand avea diaree)

Oana da ce minte au mesterii astia Cum s-au gandit sa puna parchetul nou peste ala vechi daca nu era dreapta suprafata?

Eladea si ce-a zis medicul (Catinas era?) sa decalotam la baita regulat sau sa lasam sa se intample de la sine?



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

CRISSY,eu i-am dat sub forma de shake impreuna cu alte fructe,cu putin praf de cereale fara lapte.

AICI mai detaliat



Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

crissy, dulceata de afine vai mama! noroc ca ma arde tot ce e dulce ca faceam moarte-de-om.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79


Eladea si ce-a zis medicul (Catinas era?) sa decalotam la baita regulat sau sa lasam sa se intample de la sine?



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


mie mi-a zis sa decalotam la fiecare baita. de la sine nu stiu daca se intampla, plus ca am inteles ca daca se intampla dupa 1 an, e foarte dureros pentru cel mic! acum nu stiu daca te interesa parerea acelui medic in special, poate m-am bagat in semama aiurea, scuze daca da

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru urarile de la multi ani sunteti deosebite si va pup pe fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

puiutz, orice parere e binevenita, aici nu se baga nimeni aiurea in seama Si mie mi-a zis medicul de familie sa fac la fiecare baita, dar mi-e cam frica sa trag...si am inteles ca parerile sunt impartite, unii zic sa nu faci nimic...

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput