LMA Maria -Delfinasi in straie de sarbatoare (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ioi Kata, sanatate lui Catalin...din cate stiu nu e contagioasa pneumonia...ai grija, s-ar putea sa trebuiasca antibiotice(eu cel putin asa imi aduc aminte de pe vremea noastra, cand eram mici...)

denisa, andreea, hai ca va intelegeti de minune... acu tre sa imi pun fermoar la gura, altfel ma bag si eu la un panetone la masina de paine...

aelita, mersi de info... Filip tot cu febra, oscileaza intre 38.1-38.5...am fost pe afara (medicul a zis ca putem iesi linsititi)...am dat o tura prin centru, pe la fantanile arteziene...

dragaica,si Filip vroia in apa,la fantani, dar nu l-am lasat...mai ales acu in starea in care e...am venit acasa, am facut baita si deja doarme ...de vreo juma de ora.... cred ca voi v-ati distrat de minune...

pufescu, ufff, saracu pui...deci si voi cu febra... la noi nu e nici urma de canini...sau nu ii vad eu...oricum, a iesit un incisiv lateral si urmeaza celalalt...



LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
O INTREBARE: LA CEC PT PLATA TAXEI DE PASAPORT, TREBUIE DUS CERTIFICATUL COPILULUI SAU DOAR SPUI LA GHISEU CE VREI?


Eladea tocmai ce am fost astazi la pasapoarte pentru Matei.Taxa la CEC a platit-o tati ieri, doar spunand numele integral al copilului si CNP-ul, nu a fost nevoie de certificat de nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Eladea, eu zic ca n-aveti nimic de pierdut daca luati la voi certificatul de nastere...mie nu mi-a acceptat plata fara el si am facut inca un drum acasa sa il iau Probabil depinde de la o agentie la alta.
Si noi am fost la fantani astazi si Victor era innebunit sa intre in apa dar nu l-am lasat, cred ca are clor in ea. Ne-am jucat doar cu manutele si l-a mai stropit si pe fata, ce s-a mai distrat Era un baietel de vreo doi ani sau mai mic, doar in pampers topaind pe-acolo Pupici lui Filip sa scape repede de febra.

Kata, ce rau imi pare de baietii tai Eu stiu ca pneumonia se ia, ca e cauzata in general de bacterii, de-asta se da antibiotic.
Tare rau imi pare si ca nu mai veniti week-end-ul asta, pentru ca noi cred ca vom fi plecati in urmatoarele doua si poate nu apuc sa va intalnesc. Pupam baietii bolnaviori.

Pufescu, sanatate lui Raducu!

Nu v-am zis vestea cea mare, si Victor merge singurel Facea vreo 2-3 pasi de saptamana trecuta, dar acum si-a dat drumul bine, asa-mi place cand il vad cum bajbaie cu piciorutele lui, imi vine sa-l manac de drag ce imi e

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ce s-a intamplat cu Cristina (crispo) de azi nu a semnat condica?

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

katalina, sanatate multa baietilor. uite ce am gasit despre pneumonie Nu toate pneumoniile sunt contagioase. Unii microbi insa (inclusiv virusurile) se transmit de la un om la altul prin aer. Astfel, se pot produce „microepidemii intrafamiliale", in care majoritatea membrilor familiei sunt bolnavi, chiar daca unii fac pneumonie, iar altii doar un guturai. Evitarea contactului cu pacientii bolnavi de infectii respiratorii este recomandabila, mai ales pentru persoanele cu risc crescut de a face pneumonie.
eu ii pup pe baieti (toti 3) ca virtual nu se ia

noi am fost la niste prieteni, la curte si ma simt asa de obosita, desi nu am facut nimic...

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

bABY DE IERI ZICEA CRIS CA ARE MULTA TREABA IN CASA.

sorry caps-lock-ul ,nu mai sterg

Kata sanatate muuuulta la pui!!of ce rau e cu ei bolnaviori!!!

Rody ,atunci nu sunt la fel masinariile,eu o am pe aia ce face si baghete.pune atunci pe paine dulce la 1000 e 3.50min





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Da ELADEA, ne-a dat augmentin,daca nu-si face efectul pina simbata trece pe injectabil.
(Eladea, nu am apucat sa-ti multumesc pt ofertele cu cazarea,,si sper sa ajungem sa ne vedem)

Barbata-miu spala vasele, Victor umbla prin sertarele cu oale, iar eu trebuie sa va povestesc ce grija imi mai poarta asa lumea, ca n-am avut noroc de-o fata.Mama unei fine de-ale mele intilnita in parc, ii e parca mila de mine,"eee,tot baiat,n-a vrut sa fie fata", la care eu ii spun ca sunt foarte mindra de baietii mei si nu-mi doresc altceva, la care dinsa spune:"Da, dar cind vor veni nurorile ,si ce fel de nurori, atunci o sa simti lipsa fetei",...chiar lumea asta e timpita



Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

hahahah catalina. chiar e tampita lumea. marius dupa ce a aflat ca nasii nostri vor avea fata (nasu isi dorea neaparat baiat) il imbarbata "lasa ma nasule, decat o nora curva mai bine un ginere betiv"
parca are vreo importanta ca sunt baieti sau fete, tot ai tai sunt, e normal sa fi mandra de ei si sa ii iubesti. indiferent pe cine iti aduc acasa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

bABY DE IERI ZICEA CRIS CA ARE MULTA TREABA IN CASA.


Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Multumesc..Cred ca am sarit ieri peste postarea ei

Sanatate multa delfinasilor bolnaviori...Tare rau este sa ai copilul bolnav
Kata, Bambo, Bumble si toate mamicile cu delfinasi bolnavi si multa sanatate

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Pt ca evident piticul nu ma lasa sa ma strecor vreo secunda, zic si io.. cu intarziere:
Eladea, noi cand i-am luat prima data urina am stricat vreo 5 pungulite de alea de recoltare . Dar acum, cu noua 'achizitie' i-a pus o asistenta la lab de analize. Pootzica sa fie curata si iei una bucata pungulita, introduci .... lasand 'punguta cu 2 bani' afara, de fapt adezivul ala se pune chiar pe 'punguta'. Cand a facut tanti aia parea a fi tare usor..
Dupa ce a facut shushu (al meu face mereu dupa ce se trezeste) am luat punguta, am infasurat-o cumva cat sa ramana urina in partea cu mai mult loc si am prins un carlig si fuga la analiza.
Nu cred ca am fost f coerenta, dar as sti sa fac operatiunea.

Kata, sanatate multa baietilor!!
Oamenilor 'raruti' nu le poti cere multe, greu pt unii sa inteleaga cat de implinita esti, minti inguste. Dar ce conteaza asta cand ai niste baieti! mandretea mamicii!

Alice, tare sotul!

Crisu', absent! Sper ca sunteti bine!
Victo, absent!
Mai vreti absente?

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput