Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish e micut
poate ii e suficient
poate nu ii place gustul laptelui dupa mar
tu poti sa bei laptic dupa mar?
eu nu
deci ia-l asa cum vrea el
daca el se simte ok cred ca e bine si asa

wowwwwwwwwww
azi chiar ai fost plina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi extenuate de afara. o calduraaa.... bebelina a papat si a cazut la datorie

scrish super culoarea la rochie, mi-o si imaginez. nu stiu ce sa zic de papica, poate stiu fetele.

ally deja eram afara cand ai intrebat tu de plimbarici

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Am intrat sa va sp week. placut!!!

Plecam la Milano!!!



Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetelor..

Iarasi intru cand nu mai este nimeni..dar nu mai reusesc sa scap deloc la computer..poate maine caci azi am fost si eu la pedichiura si s-a dus ziua mea...ala era sg moment liber...

Miki,Lavi..va multumesc mult pt raspunsuri!Nu i-am mai dat nimic lui David...oricum nu mai tusea iar febra nu a avut deloc ,nu am inteles de ce mi-a dat Ibalgin (cica sa previna febra..).M-am convins eu ca medicii de familie nu sunt cine stie ce..chiar daca tipa asta este specializata la copii....Nu i-am dat antibiotic si oricum si eu stiam a se da 5 zile nu 3 cum abera ea..(mersi Cami..)

Strumfy,Millie,Roxy,Pisuc Happy..va multumim pt gandurile bune!!
Suntem bine...nu mai tuseste,muci nu mai are..deci pare ok..stranuta insa foarte des cred ca 7-8 ori pe zi ture de cate 2 -3 stranuturi...

Daca mai patesc ceva cu David clar merg la medicul din spital...m-a enervat cea de familie...

Va felicit ca sunteti ok cu diversificarea Mada si Lavi..Lavi pe tine de 2 ori si pt primul dintisor..Nu am apucat sa vad poza,poate maine dimineata..

Acum David ma cheama...nu sta cusotul se maraie si nu cred ca va adormi asa...Offf....Intru maine...

Va pupacesc pe toate


PS:M-ati omorat cu ciocolata aia de casa,,,salivez!!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara

Ce faceti fetele, nu mai e nimeni pe aici? Toata lumea care incotro, la plimbari, concediu, mare..soare?

Eu astept sa ii fac baita piscoatei si apoi sa ii dau papa sa o bag in pat la nani ca vreau in seara asta sa ma duc mai devreme, la o ora rezonabila sa dorm si eu ceva mai mult... ca de parca de cand m-am mutat cu nick inapoi dorm mai putin, nu stiu cum naiba si nu va ganditi la prostii ca nu-i Nick ala de ma tine busy sa nu dorm la capitolul ala mai rarut ca ma doare rau , eu cred ca au cusut cam prea mult la epiziotomia aia ca eu nu inteleg de ce ma doare asa rau , am spus sa ma duc poate sapt viitoare sa vorbesc cu un doctor ca asa mai mult ma chinui aiurea , nu mai e nici o placere deci cum spuneam, in fiecare seara ne culcam la miezul noptii desi piscoata la 10-10.30 deja e in patut si face nani dar pana dus , pana una alta, mai citim o carte, mai vorbim, mai ne dragalim trece de miezul noptii si eu dimineata la 7 sunt si eu drepti cand ii suna alarma lui Nick ca abia astept sa ma duc in camera piscoatei sa o iau de acolo sa o pup si sa o smotocesc

Azi nu am mai fost asa departe in parc sus pe deal, numai prin cartier si la mici cumparaturi pe la magazine si mi-a dormit piscoata juma de ora si apoi nu stiu ce acea da era asa de maraita , desi nu era ora de papa... am ajuns acasa mai mult pe fuga pentru ca se maraia cam prea mult si am mufat-o la dupa ce am intrat pe usa si s-a infipt in san ca un uliu in gaini , de zici ca nu a mancat saracuta de o saptamana o fi aerul tare de afara de vina , adica ala din trafic pentru ca ne-am plimbat prin cartier si e trafic si mai ales daca iesim in strada principala unde-s si autobuzele si restul masinilor mari si mici, sa te tii cata calura emana si toxine dar ce sa ii faci, asta-i Londra, avantaje si dezavantaje... noroc ca straduta mea e cu sens unic si e mai calma si de aici nu aud traficul din strada pricipala, suntem cam la 200 m departare de zgomotul din strada mare unde e trafic non stop ca e o artera importanta.

Mandra mea se cocoleste cu nasu in patura acum vrea ea sa adoarma cand mai e asa putin pana ii fac baita las` ca o trezesc daca adoarme, dar mi-e mila de ea ca numa bine adoarme si eu o sa o trezesc

Ma duc sa mai citesc din urma si sa trag un ochi pe picasa sa vad cine ce a mai pus pozici cu puii scumpi

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

seara buna fete.
Greu mai reusesc sa ajung la laptop, dar e bine ca inca reusesc.

Azi am avut curentul oprit de la 9-18.00...deci chiar de-as fi avut timp nu puteam...

Madutza, sta asa fain in funduletz Cata ca m-am dus si eu imediat sa-l pun pe Arsenie...cade cu manutzele in fata, nu e stabil...David si Mati la 5 luni stateau singurei...oricum nu ma grabesc...eu astept sa-mi audca sis scaunul de masa pe care l-a avut la fata...nu mai cumpar altul...
Strumpf, ce frumoasa e strumpfitza, chiar si in plapuma bagata...ce-i tre ei toaleta de vara cand ii sade asa bine in plapuma?? Imaginile cu Londra sunt superbe, multumim pt ele.Felicitari pt regim, sper sa dea roadele scontate.. E greu, asa e...cel putin cand stai in casa si cum e la tine griul ala mohorat...parca doar mancarea te mai invioreaza...hmmm
Miki, e o scumpa nepotica ta. Nici n-as spune ca a avut problemutzele pe care le-a avut, arata asa de bine. Scumpa foc. Sper sa nu mai aveti niciodata nici un fel de probleme!
Lavi, ce dintzoc apare, lateral...nu stiu de ce ma asteptam sa vad in fata jos, dar la dintzi nu se stie nicioadata nu e nici o regula. Frumoasa casutza...Mergeti repede cu ea...bine, ridicatul la rosu e cel mai rapid, dar poate aveti noroc si sunt muncitorii seriosi si termina mai repede decat e termenul. Tu esti tare faina...si de la spate asa...
Ally...ce te tii tu de plimbari, asa te invidiez...nu ca-s vreo mare plimbreata, dar cum anul asta nu mergem nicaieri, parca mai rau as merge.... Pozele sunt superbe,edutzul e un haios, iar tu mami stii ff bine sa pozezi, imi place.
Happy, mi-era dor de voi, ce pui frumosi ai! Cat seamana intre ei, dar Andrei e asa masculin, iar Maria asa gingasa. Si guritzele lor sunt superbe...na, am si eu o slabiciune la asa buze carnoase si frumoase
Catank, ma bucur ca-ti faci totusi timp, e ok si atat. Si eu vreau poze cu tine si cu fata. haaaaaai! Nu degeaba ai aparatul nou, nu??
Cami, Sper sa va faceti rapid bine!! fetele. Toate 3.
Irinuca, nici al meu nu prea sta singur sa stii...cred ca l-am invatat prost. Eu insa am noroc ca il rog pe David sa vorbeasca cu el si lui Arsenie atata ii place sa-i vada pe ceilalti pe langa el...rade in hohote numai cand ii vede...Tobrex e f bun, sper sa scapati rapid!
millie, La multi ANi sotului!! As papa si eu putin tort...
Lalely si pe voi. Chiar nu i-as da antib dc i-a trecut tusea. Sanatate multa. Eu tot minim 5 zile le-am dat mereu
DYa, da-i fructe mai bine. Mar..galben, rosu, variaza...biscuitii nu prea-s buni nici asa pt cei mari, contin grasimi hidrogenate, tare nesanatoase...dar vorba lui
Roxy...cine mai stie ce sa le dam, ca-s toate pline de prostii. Roxy fetele cucuietele.
Scrish, zi plina intr-adevar, dar cu roade.. Cred ca va fi ff frumoasa rochia.
Pisuc, sper sa va simtiti bine la Cheia, si n-are de ce sa nu fie asa. Petru e tare cumintzel si mami f relaxata.
Alexina...haha, te inteleg cu scarile, dar eu fac cu placere efortul mereu...imi spun ca ceva acolo tot conteaza...deci merita.


aaa, Mada, spuneai de Cristi ca ti-a plans odata in parc...Mati al meu face frecvent crize...pt orice...ca i-o ia david inainte cu trotineta, ca se suie primul in topogan, ca david imi ofera flori inaintea lui...Nu pot sa cred cum orice e motiv de criza pt el...Incerc sa-l ignor, dar nu-ti spun cum se uita babele/ bonele/bunicile la mine ...si-or zice ca asa-mi trebuie dc mi-au trebuit mie 3 copii

Mandreeac, Alina06, Alina, Antguess, Anaxena,..ce faceti dragele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Happiness, da ce s-a schimbat Mariaaa ptiu ce scumpa e bombonica roz ce a crescut si ce frumoasa e amandoi puii iti seamana, de la sot nu prea imi dau seama sa fi luat ceva, dar cel putin Andrei e tot mami , dar si bombonica are cam aceleasi trasaturi frumoase ca A ahh ce i-as smotoci putintel asa , sa ma bag si in zulufii lor asa am vrut si eu cretulini la piscoata dar vad ca daddy nu i-a dat si ei cativa , e asa de cret si piscoata nu are deloc nici unul

Yasmi, felicitari pentru iepuras ai baita mare nu asa, papa de toate, are si dintisori, e precoc

Madutza cum e acum cu aerul conditionat ? alta viata nu ? acum stai la umbra aerului conditionat si te gandesti cat de rau era fara el , nu-i asa? cu proviziile pentru iarna cum stai , ai mai cules de prin gradina mamei ?

cami , ma bucur ca e mai bine Petra, si tot nu mi-ai raspuns de ce i-ai dat antibiotic , ce a avut ? a fost ceva imperios necesar de antibiotic?

Yvyana, pui poze cu ochioasa mica si scumpa si nu ne spui ? e tare gingasa si are niste ochi care chiar te hipnotizeaza

Pisuc, iti urez multa bafta si sa nu simta Petru deloc schimbarea.. ai dreptate ,e periculos acum cand a inceput sa se invarta in toate directiile... si a mea vad ca se arcuieste, se impinge in cap si calcaie si face podu` , nu stiu ce vrea ea de fapt sa faca... pana acum s-a rotit de pe spate pe burta de vreo 3 ori singurica, fara ajutor, dar daca ii dau un deget imediat se intoarce pe burta e asa rapida, are o viteza de ma uimeste

Alexina, da tu unde ai disparut iar, urci scarile, faci silueta ? hai lasa-le incolo, acum vino si ne mai spune de balerina si cum i-a placut la gratar

Lalely, sper ca e mai bine puiul si tu sa ai mai mult timp liber cat de curand accepta suzi? de ce nu vrea sa stea cu tati , e asa mofturos? cand ne mai pui pozici noi cu gangurel?

Roxy, iar te-ai plimbat, las ca face bine , mersu pe jos face picioru frumos, nu? nu ca tu ai avea ce da jos, la tine tre sa iti trimit eu vreo 2 kile asa macar sa raman eu cu mai putine ca si asa vad ca astia rochii dragute de mireasa nu au marimi asa mari ca pentru belene ma uit online si ma ia cu rau, daca imi place ceva , ma uit ce marimi au pe stoc, si nu spui care marime e maxima , sa nu facem senzatie deci trebuie sa ma tin de regim, poate mai scad un pic asa, cat sa pot sa imi cumpar si eu ceva decent

Ally, iar la Milano? stai asa oleak, azi e doar joi si nu vineri, vezi ca trisezi si nu e bine ? hai sa fie la tine acolo distractia si noi sa mai stam un pic sa asteptam weekendul

Raluka, nu ai mai trecut pe la noi, hai ca stiu ca ne citesti intra s ane spui cum merge cu papica si ce mai face Vladut pozici noi mai ai ?

persi, dar Raducu tau ce mai face ? nu mai vii sa ne povestetsi de voi ? hai si cu poze noi, te rog, ca fara nu te primesc

Andreea, tu cam d emutl lipsesti, absent nemotivat si nota scazuta la purtare vezi ca tre sa vii cu o scuza buna sa iti motivez absentele sau cu scutire

Ioanna, vezi ca te dau iar pe lista disparutilor sau iar te-ai apucat de renovari ? ori ai plecat in concediu ?

Alina06, si tu unde esti ca de vreo sapt iar ai plecat? v-ati apucat de lucrari iar la casuta, ultima suta de metri ? Luca ce face ?

Madu81, tot in moldova sau la mare acasa ? eu cred ca esti toata ziua pe faleza de aia nu mai ai timp de noi , asa-i ? asteptam vesti , cel putin eu

Dinora77, tu ne mai citesti? cum mai sunteti? nu ai mai trecut de tare de mult pe aici? ori sunteti in comcediu ori toaat ziua pe afara pe la plimbari ?

Iar am scris un roman, si vad ca si laptopul a obosit ca mi se misca lentttttt... sa salvez mesajul asta ca doar nu am scris juma de ora la el degeaba de o fi sa nu mi-l trimita , ca sa nu ma zgarai pe ochi dupa


Gata polologhia pe azi, ma duc sa trezesc piscoata ca e ora de si precum spuneam mai devreme, vreau sa ajung in pat la o ora mai rezonabila nu la miezul noptii

Noapte buna si somn usor, ne auzim maine





_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Simona, hai ca daca esti pe aici nu te ratez, ca nu se stie cand mai prinzi curent da ce au facut frate atatea ore? deh.. ce ma mai mir, asa-s cam toate in romania, pe pauza multaaaa

Imi si imaginez flacaii tai cum se chicotesc toti gramada tare frumos , asa as vrea si eu , ma gandeam zilele trecute sa ii mai fac o fratioara piscoatei in vreun an sau 2 asa, sa aiba cu cine se juca si sa creasca impreuna, ca intre mine si surorile mele, care-s numa` 3 la numar a fost diferenta mica de ani, 2-2-1 , deci intre mine si soar mea cea mai mare numai 5 ani si a fost super... prostiile le faceam gramada

Ai apucat sa vezi piscoata in pozele de la mare si castel cu freza-n vant ? si sedinta foto speciala ce am incropito eu in casa ? Nu am apucat sa selectez cateva sa pun si pe contul comun ca-s multe tare si tre sa le redimenzionez ca-s cam mari, deci momentan le am numai pe contul meu de picasa

Acum chiar ca trebuie sa plec, e 9 jumate aici si e ora de baie a piscoatei , sa te tii scandal acum ca tre sa o trezesc pentru baita si papa deh asta e, o sa doarma mai mult la noapte

Noapte buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am pus poze de ieri si azi cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Buna fetelor, am revenit si eu dupa o luuungaaaaaa absenta.
Promit ca imi reiau si eu activitatea.
Am citit un pic din urma, dar nu prea mult.
oricum voi incerca sa ma pun cat de cat la curent cu ce se mai intampla pe aici.


am produse la Bazar

Mergi la inceput