Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

pisucmic, bb_yasmi...Multam toti sunt frumosi...mai spunea miki daca nu ma insel... cind ma uit la foto la ei parca r fi ai mei toti. Fiecare are ceva special... Mare e puterea Domnului!

bb_yasmi nu m-am ''holbat'' prea mult in gura micutului tau sa vad dintisorul..(in ciuda faptului ca nu vazusem niciodata...) vazuit imediat...tare emotionant
mincaciosu

Mi-am facut de cap astazi ...acusi ma prinde 00.00.
Fug la nani...

Somnic usor tuturor!!!

p.s realizez multele greseli de ortografie si nu numai, dar din prea multa comoditate sau lipsa de timp nu mai corectez.
Multam ptr intelegere!!! ...sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va pe toate!!!

da catank se vede superb bine....dar am pus o poza speciala cu dedicatie si pt roxy...sa vaza si ochiul ei (roxy sa nu te superi pe mine ). asa e....e tare emotionant..zici ca nu am mai trecut prin asta.... si asa repede creste de la o zi la alta.....azi deja mi-a perforat putin mana

ma retrag si eu....am asa o mie de ganduri in cap ca sigur nu pot dormi....si ma doare si capul deja



pooooooooooooooppppppppppp


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata
va dau eu cafeaua astazi , vad ca nimeni nu s-a trezit - sa inteleg ca dormiti cu puii cu tot, sau ca ati si iesit la plimbarici?
Petru s-a trezit la 8 si ceva, a papat si, very unlike him, a adormit la loc (cred ca de la vreme) . Azi-noapte a avut si primele intoarceri pe burta in somn, de 2 ori s-a enervat si scancea tare in somn, l-am intors eu, dar la a 3a, la 7 dimi, a ramas asa si a dormit inca o ora... toate emotiile mele cu dormitul pe burta...
Chiar ma gandeam ieri cand povestea Deea cat doarme bebelina ei, ca Petru n-a dormit atat dupa ce a implinit o luna... mai degraba ca Lari a Yvyanei, dar cu avantajul ca e foarte vesel toata ziua, rar plange chiar cand e obosit.
Va pup pe toate si sa aveti un WE frumos!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

'morning ladies!

pisuc, am simtit miros de cafea si miam bagat si eu nasul aici

am intrat si eu sa vad ce faceti, vad ca inca e liniste si pace...
am reusit sa citesc si ce ati scris ieri

roxy - da, am vrut sa-i arat ce inseamna o baie romantica

scrish - distractie placuta la munte

miki - vlad este mortal... ce l-a dus pe el capul...

strumph - deal! eu trec pe aici la povestit in week-endul asta si tu te distrezi si pentru mine.deal?

catank - multumim din suflet!

va pup si eu pe toate, sper ca nu am uitat nimic...

o zi frumoasa sa aveti



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

aaa.... ba am uitat ceva

yasmi, felicitari pentru primul dintisor ca ieri am uitat sa-ti spun si ma bucur ca ati gasit cumparator pentru apartament.sa dea doamne-doamne sa va mearga toate bine


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi
ioanna multumim.

mamicile de bb2-3 nu mai retin de cand se poate da supica cu legumele+carnea fierte impreuna???fac supica si ma gandeam sa ii fac piure cu legumele din supa..


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
stau la o cana cu lapte (fara cafea catank) si sa vad ce-ati mai scris.

fetelor bebelina mea nu mai are nimic la ochisor, asa ma bucur. ieri i-am tot pus laptic si ser, i s-a mai adunat de cateva ori chestie din aia si gata, azi nu mai are nimic si nici macar nu mai este ochiul umezit.
oare ce-o fi fost? cred ca a fost sigur de la curent.

catank superb la tine acolo, ce-mi place. uite asa mi-as dori si eu sa-mi fac daca o sa stau la casa: muuulta verdeata in jur, este super. de Ioana ce sa mai zic....este o dulceata, grasulina si zambareata. si in poza aia cu tatuca asa scumpa este, mi se pare ca seamana cu Anastasia asa din profil, la ochisori, la nasuc, parca si forma caputului... exact asa adoarme si ea.

ioanna La multi ani fericiti alaturi de sot si de mica comoara

ssabrya ce rochie superbaa, si culoare imi place, griul ala metalizat, este foarte faina. asa ai avut-o tu??

strumphitza are dreptate bb_yasmi, conteaza mult si preludiul. insistati mai mult, ala este cel mai frumos si incitant la urma urmei puteti sa va alergati prin casa, sa va biciuiti in fata semineului.... eee glumesc, nu asa. stii tu cum.

moulineta si noi inca avem patutul la noi in camera si il mai las acolo este asa de bine s-o stiu pe bebelina acolo langa mine.... o sa stea ea si singurica in camera mai incolo dar acum profit cat de mult pot s-o tin langa mine

scrish ai dreptate, la o nunta cu 'eticheta' o rochie lunga este cea mai buna alegere si foarte eleganta. o sa arati bine in rochia aceea, sunt sigura. si culoarea te prinde ca esti si bronzolici. vacanta placuta si relaxanta

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

despre noi:
-Sonia- are o mare palcere sa stea pe burta, acasa, pe patul mare la joaca , in patutul de somn, in carut.80% din timp il petrece asa.face rostogoliri spate burta, 2-3 pana isi gaseste un loc, se joaca acolo cu jucariile pe care le gaseste, ii place sa-si puna cate ceva pe fata un tricou, cerceaful, si apoi da din picioruse -le arunca efectiv pe pat, de faptde emotie.cand o pup, nici nu respira,ii place sa o ating pe fata cu obrazul meu, iar ea sta lemn, savurand momentul.dc o sustin pe picioruse, nu vrea sa se sprijine pe ele, se duc in jos de zici ca sunt de marmelada
-Sergiu-este as in picioruse.dc il susutin face pasi, dc il tin in brate, pe o banca in parc, se catara de la burta pana la sani,cu simt de raspundere-alpinist il face mamaeu ii zic ca imi face masaj anticelulitic pe burta, dar uneori e prea mult si ptr mine, isi infinge piciorusele puterinic, ca si cu toata viata lui ar depinde de asta sa ajunga cat mai sus catarandu-see vesel nevoie-mare.oricine ii vorbeste, sau zambeste, este rasplatit inzecit. el rade cu toata gura, in hohote, spre diferenta de Sonia care doar zambeste..vrea sa-l bagi in seama mereu,mai putin acum cand la o luna diferenta dupa sora-sa a descoperit intoarcerea pe burta, si o tot exerseaza, dar dc ma vede..imi si zambeste- pasul 1, apoi maraie -pasul2.eu zic ca e indragostit de mineimi priveste rochiile cu care ma imbrac,ma urmareste cu privirea cand fac ceva, mai ales la bucatarie..cand il aud razand, uit de restul lumii.nu as vrea decat sa continui sa fac la nesfarsit acealsi lucru care l-a facut sa rada in hohote
-de 10 zile Sonia mananca la 8.45,se culca la 9 , se trezeste la 6.30 dim. sa mai manance, apoi mai doarme pana la 8-9.Sergiu - se trezea in schimb la 23,24 ptr inca o masa , apoi la 5-6 ptr urmatoarea.ieri seara, au mancat la 9 si s-au trezit -sergiu la 5,si sonia la 7.parfum de teiiar ieri ma negociat cu sotul, ca dc vrea sex sa dea el de mancare baiatului la 12 cand s-o trezi-sotul mergand la maunca si azi.dar eu ieri starnutam, imi curgeau ochii,si oboseala de pe saptamana s-a acumulatca altfel hraneam tot eu baiatul..dar a fost cuminte, si ne-a lasat pe amandoi sa dormim.
-am reusist performanta la 4,5 luni, ca dupa ce adorm ziua in patul mare, sa-i pun la ei in pat fara sa se supere, sa planga, sau sa se trezeasca de tot.sunt multumita. m-am chinuit ceva, dar numai prin perseverenta poti obtine unele lucruri,si rabdare categoric.
-azi nu am mai iesit in parc, am vrut sa imi incarc bateriile, si sa curat legumele ptr o mancarica de cartofi..si in parc ma cam epuizeaza.dar nu am simtit oboseala decat ieri. ptr ca am ajuns sa dam 1-2 mese acolo, treb sa fiu faorte atenta la bagaje, s anu uit ceva acasa..acolo, treb sa-i iau pe rand in brate, sa-i intorc pe burta, sa le arat jucarii..iar ei ptr ca nu au terenul de joaca de acasa- patul mare, se simt mai incorsetati, nu au unde sa se zbenguie..asa ca treb sa-i mai iau si in bratemi-s dragi de mor. cresc si se fac mai frumosi, si mai altfelcresc, asta e adevarul


Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ce tare a fost Vlad ce le mai poate trece prin cap la copii astia. si Vald si Andra sunt doi scumpi Andra o bucalata mica si Vlad un nazdravan dulce cu doua suzete
abia astept sa vad ce perle o sa zica si Anastasia.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-Sonia e fan masa d efructe, da din picioruse si imi ghideaza cu mana ei mana mea cu lingurita mai repede catre gura ei.dupa ce soarbe lingurita, da din picioruse de placere, pana la urmatoareaSergiu- plange dupa lapte.pana acum le-am dat suc de mere 5 zile, si suc de morcovi-3 zile, au inceput sa iasa cu caca iar zilnic, dupa morcov.lui Sergiu ii dau dupa lapte- dar morocovul nu-l atrage, imi tine buzele stranse, ii trag de barbie in jos, sa-i bag linguritanu-l scuipa, si nu simt ca-l fortez, dar nu e pasionat cred de morcov, si de diversificare in generalmai stiu ca fructele fermenteaza, si nu ar treb. date dupa lapte, dar na..poate cand trec la piersica o sa fie mai pasionat, desi poate o accepta mai usor decat morocvul, dar tot dupa lapte. m-am gandit azi, ca lui morcovul sa nu i-l mai dau la ora de masa, sa incerc intre mese, sa nu fie infometat, si atat de dornic dupa laptele cel de toate zilele

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/

Mergi la inceput