Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Adryii ce fel de iaurt i-ai dat?(adica ce grasime?) E posibil sa fie prea gras si stomacelul ei sa nu accepte. Am patit si au ceva similar cand i-am dar prima data branzica care a fost prea grasa. pe urma aluat-o treptat de la cea degresata la cea grasa pe care i-am data-o prima data si e ok.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Lorico, daca esti catolica, ai de ce sa-ti faci mustrari de constiinta (probabil). In calendarul ortodox Sf Ana e pe 7 septembrie (edit la cererea publicului: 9 septembrie), inainte de Sf Maria Mica (stiu... ca am avut 2 sefe pe cate le chema Ana...)


Deci nu merge, mai nene! Copilul meu a mai mancat supica de morcovi. Dar acum, pentru ca are 3 fasii de carne in ea, o face ploita. E portocaliu si pe body, si pe babetica, si pe pemperson...




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

Neata si de la noi
si eu stiu ca Sf.Ana este in septembrie,eu stiam ca dupa Sf.Maria pe 9 sept.
Mayane,la fel am patit si eu cand am bagat carnita ,se stramba si scuipa de zici ca-i dadeam otrava ,dar pana la urma a inceput sa o accepte.

Mami de printesa Maria Karina (17.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mayane Sf Ana e pe 9 septembrie dupa Nasterea Macii Domnului.
Uite www.calendarortodox2011.ro/#Septembrie_2011" target="_blank"> calendar.
Nici Stef nu se omoara dupa supa de legume fie ea cu carne sau fara carne. Il mai pacalesc ca ii schimb compozita zilnic. Azi vreau sa-i fac Morcov cu dovlecel si orez(si cu carne). Nu cred ca vrea nimeni sa-l vada pe Stef cum papa. bag amana in castronul cu mancare, se freaca pe la ochi cu mana murdara de papa, trage de castron. La final tre sa-i fac baie.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

crissia, s-ar putea sa ai dreptate cu Ana E langa sf Maria sigur... Daca e pe 9, inseamna ca neuronul meu vrea neaparat sa uite

Edit: sigur ca da... pe 7 e ziua nasei lui Darius, heheee


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

fac capitol nou



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

CAPITOL NOU



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Adryii ce fel de iaurt i-ai dat?(adica ce grasime?) E posibil sa fie prea gras si stomacelul ei sa nu accepte. Am patit si au ceva similar cand i-am dar prima data branzica care a fost prea grasa. pe urma aluat-o treptat de la cea degresata la cea grasa pe care i-am data-o prima data si e ok.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)



Laura era cu 3,5% grasime, de la napolact. E prea gras? Nu ma pricep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna seara fetele.In primul rand vreau sa urez si eu LA MULTI ANI,sarbatoritilor de ieri si azi
La multi ani mamicilor MariaG si Foxy-le
La multe lunite bebelusului Tudor de ariana2005
Irinuka,sa nu ma treci absenta,k am raspuns la apel .Eu recunosc ca uneori va citesc,dar nu scriu,lipsa de timp maica .
Raportam si noi,6600gr,azi am cantarit-o.Dintisorii inca nu vor sa apara.Azi am incercat pt prima oara iaurtul. Ia placut ,de a papat unul intreg.Tot azi am incercat si biscuitele cu mar,la fel i-a placut.Carnita inca nu am incercat-o.Voi ati incercat sa dati bebeilor ou???Daca da,cum al dati? In ce conbinatie?
Legume mananca,doar cartof,telina,morcov,dovlecel.Conopida si fasolea verde o scuipa.Am incercat sa-i pun si o frunza de salata verde,dar mananca doar amestecat cu putin iaurt (ce conbinatie ciudata).Cam atat.Fug ca trebe sa se trezeasca.Va pup


Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput