Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Carmen am dat stingerea ca sa nu mai fie dicutii. Plus ca eu ma bag la somn mai devreme ca are grija Stef sa se trezeasca la 7 fix in fiecare dimineata si nu mai adoarme pana pe la 10.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la noi

vasi 4 pufuri de tamtum verde este foarte mult
stiu ca se dau maxim 2 pe zi la copii sub un an

piscotel pupi lui piscot

simo ce ma bucur ca ai bagat un ochi si pe aici

tunde ...multi ani traiasca, multi ani traiascaaa, la multi aniiiiii
hai nu fi supi, Mario o sa fie bine
si apropo de dat cu capul...eu in poza de pe diploma de bac sunt cu zgaiba n frunte, cu o zi inainte a venit pe la mine o colega care s a dus la baie si apoi a inchis usa, logic o sa spuneti, dar in ap de la Slatina, baia nu are fereastra si noi lasam usa deschisa si e si intuneric tare in holul respectiv......eeee, eu dupa ce a plecat colega am dat sa ma duc la baie, obisnuita ca e usa deschisa am pasit cu nadejde, fix cu capul in geam de am spart si geamul si capul

a trecut

pupici la toti puii bolnaviori sa se faca bine si sa le treaca repede

asa bine a fost la munte ca Razvi ajunsese sa bea 180ml LP, eee, acum ma rog de el si cu 120 ml
azi dimineata am coborat si patutul lui ca se tot agata de marginea patului si parca l vedeam in cap
faza e ca patutul lui avea doar 2 nivele de inaltime, asa ca facut rost de bormasina si am mai dat eu un rand de gauri pt inca un nivel intermediar
intre timp nenea Robi si a murdarit patul pe rand, ba cu kk, ba cu voma de mi venea sa ma urc pe pereti
hai ca cu voma ca cu voma, dar cu kk a fost belea, ca pe langa el a trebuit sa mai spal si niste jucarii care erau pline cu dansul si cat pe ce sa bage si Razvan mana in el
deci tre sa l trec definitiv la pampers 4, cat mai repede

mah fetelor ai vostrii copii stau cand ii schimbati de pampers???
eu nu mai stiu cum sa i asez, se zvarcole ceva de speriat, tre sa le dau telecomanda, punguta cu servetele umede, ca le place cum foshneste, nu mai stiu cum sa i asez, oricum masa de infasat a iesit din uz ca mi era ca pica de pe ea
asa ca ori ii schimb la ei in pat, ori in patul mare, lucru care nu mi place de nicio culoare ca ma rupe de spate

pupi fetelor
revin cu completari, s a trezit Robila

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

La multi ani draga Tunde!
Sanatate multa tie si intregii familii, ca daca e sanatate restul vin de la sine!



Imi pare tare rau ca incepeti sa va retrageti de pe forum!
SI asa mai sunt doar cateva fete. Chiar ma uitam odata ce activitate e aici si cum e la ursuleti. Se pare ca ii urmam cat de curand.

Ce frumos ai scris tu acolo Ralukara!


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Sarumana Mirela!

dupa ce am scris tratamentul dat de dr voiam sa va intreb daca nu vi se par mari cantitatile. Nu m a mai lasat Stefan si am dat send. Si mie mi s a parut mult si nurofenul chiar.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mirelush Stef nu mai are stare nici macar la imbracat sa-l scot afara. Se intinde dupa tot ce gaseste pe pat, cel mai frumos e cand pune mana pe tubul de Bepanthen, e atat de incantat. Nu il las deobicei cu el ca imi e sa nu se loveasca. Si patutul lui Stef are doar 2 nivele si i l-am dat jos de tot. De atunci se tot ridica in picioare, asta e primul lucru pe care il face dimineata.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mirelus - nici a mea nu sta la schimbat...alerg dupa ea daca n-o tin bine.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Intrebare: la ai vostri bebei le tremura mainile cand plang mai mult? Va intreb ca una din doctorele la care am fost io a vazut-o si mi-a zis sa-i fac o programare la neurologie"preventv asa. Astept raspunsuri multe

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Stefan nu mai are nici el rabdare. Nu mai vrea sa stea sa i scot mucisori din nas, nu sta la schimbat. Vad cu cat creste mai mare e mai greu nu mai usor cum credeam eu.


Nu i tremura manutele. I a mai tremurat un piciorus cateodata cand se trezea sau si in alte momente pana la vreo 4 -5 luni parca. I am dat in 2 luni cate 10 zile calciu. Acu e ok. Nu stiu daca calciul a fost vina.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Stefan nu mai are nici el rabdare. Nu mai vrea sa stea sa i scot mucisori din nas, nu sta la schimbat. Vad cu cat creste mai mare e mai greu nu mai usor cum credeam eu.


Nu i tremura manutele. I a mai tremurat un piciorus cateodata cand se trezea sau si in alte momente pana la vreo 4 -5 luni parca. I am dat in 2 luni cate 10 zile calciu. Acu e ok. Nu stiu daca calciul a fost vina.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !


Ce optimist gandesti. Sa vezi ce distractiv e pe la 1 an.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Loutzy de cat timp i-ai bagat cerealele? La noi tabieturile s-au schimbat greu. De ex, dupa 2 sapt de cereale seara de seara a inceput sa doarma pana la 7-8 (fara alte treziri). Acu de cand cu dintii se trezeste plangand de 3-5 ori pe noapte doar sa ii bag suzeta.
Eu inca nu am mutat patul mai jos. Piciu nu se ridica.

Vasilasanita si eu remarcasem acum vreo 2 luni ce plictiseala e la ursuleti si ce fain e la noi. Se pare ca asta e cursul ...

Dana lui Razvan ii tremura mainile cand vede biberonul si eu am zis ca de nerabdare. Ti-a zis doctora de ce sa te duci la neurolog? Ce ar putea avea? Sau sa te duci doar ca sa mai arunci niste bani?
Mai dar se

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput