parinti de copii cu sindrom down

parinti de copii cu sindrom down | Autor: dariana2010

Link direct la acest mesaj

buna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariana2010 spune:

asteptam mamicile la discutii
Cum va descurcati la gradinita ,ce greutati a-ti intampinat ,cum scapam de pampers?
va pup si va astept aici pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

buna,eu a un pui de aproape 3.2ani.e la cresa din iunie 2010.anul asta a trecut de la grupa mica la mijlocie.cu pamp-ul,inca e pe noi.se duce aduce olita,se aseaza,dar inca nu renuntam.din septembrie incercam sa mergem la gradi speciala,nu ca nu ar fi fost primit la gradi normala,dar cred ca are niste lipsuri care la gradi speciala se vor acoperi.de-abia de la anul,ne gandim la gradi de masa...nu am avut probleme la cresa cu el.a fost f ok directoarea.voi?ce spuneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia17 spune:

Salut,parerea mea ar fi ca daca poti, sa-l dai la gradi normala,copii au tendinta de a imita pe cei din jurul lor ,l-ar ajuta mai mult sa fie integrat in mijlocul copiilor de acolo,baiatul meu a mers de la 4 ani la gradi cand inca nu vorbea aproape deloc ,zicea doar ceva silabe si a facut 3 ani de gradinita normala si s-a descurcat destul de bine,la toamna mergem la scoala si l-am inscris tot la scoala normala,am emotii foarte mari dar speram sa gasim si acolo intelegerea si sprijinul pe care l-am avut la gradinita si sa se descurce si acolo.Mult succes si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana2010 spune:

Buna mamici
Ce noutati mai aveti?
Voi ce le dati puilor pt imunitate?
Eu momentat le dau ursuleti cu echinaceea

Mergi la inceput