Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

MaraAnisia multumim pt sinaxar!
Ma bucur ca Irinei ii place la biserica/manastire , cantarile si ca asa il va cunoaste cat mai mult pe Dumnezeu si Sfintii Lui.

Livsy sunt de-acord cu propunerea ta, insa eu citesc Acatistul Maicii Domnului, Pantanassa - vindecatoarea de cancer, si cand am timp si a Sfantului Nectarie. (de obicei dupa amiaza 16-17)
Voi incerca sa citesc si Acatistul Sfantului Acoperamant.

In alta ordine de idei, ieri m-am hotarat sa merg cu Justina la dr de fam., pt ca ma ingrijoreaza ca nu merge singurica, dat fiind faptul ca are 1 an si 3 luni jum.
Si mititica nu are stabilitate in picioare si deficit mare de Ca ..trebuia sa fii mers de pe la 8 luni cand ea abia statea in fundulet. (am zis ca se dezvolta normal)
Mi-a dat trimitere catre un dr padiatru si ne-a spus ca nu e nimic grav, dar tb sa facem radiografie sa vedem daca are sa nu displazie de sold. Saptamana viitoare ii vom face radiografia.
Dupa aceia ii vom face o cura cu vigantolen injectabil (prosupun ca nu asimileaza vit D3).

A, nu! Am citit acum cateva semne privind displazia de sold: pliuri asimetrice in zona feselor ori daca miscarea coapselor este ingreunata sau se aude un clic. In cazul Justinei asa e.
Off, sper sa nu abia displazie de sold.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ioanact la ce medic pediatru vi s-a dat trimitere?
daca vreti va dau eu un medic pediatru bun care este si in spitalul judetean
si te poti interna pt o zi sa va faca toate investigatiile daca e necesar
daca vrei amanunte da-mi un pm si ne sunam si vb mai multe
sanatate multa
si stai linistita
poate nu e nimic
noua antonia ne-a mers la 1 an si 4 luni fix
asa ca se mai intampla


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

caciantoni felicitari pt cei doi baieti micuti din viata ta
si pe fetita mea o cheama petra
imi plac f mult aceste nume si iubesc mult acesti sfinti
felicitari pt daruirea ta
astept sa ne povestesti mereu cate ceva despre ei
si petra are aproape 4 luni
deci sunt aproape de-o seama
multa putere iti doresc
ai ajutor sau te descurci singurica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ioanact si multa sanatate mameiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

ioanact la ce medic pediatru vi s-a dat trimitere?
daca vreti va dau eu un medic pediatru bun care este si in spitalul judetean
si te poti interna pt o zi sa va faca toate investigatiile daca e necesar
daca vrei amanunte da-mi un pm si ne sunam si vb mai multe
sanatate multa
si stai linistita
poate nu e nimic
noua antonia ne-a mers la 1 an si 4 luni fix
asa ca se mai intampla


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)


Multumesc!
Tot la un dr pediatru din spital am fost.
Da. E posibil de-acum sa-si dea drumul.
Merge de-o manuta.
Azi a invatat sa se dea singura jos din pat.
Vine pana la marginea patului cu picioarele apoi se taraie pana ajunge jos.
In seara asta am pus-o in fotoliu si m-am trezit cu ea printre picioarele mele.
Pt linistea mea voi face aceasta radiografie.
Oricum chiar daca nu are displazie, vom face un tratament cu vigantol.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Dragele mele,maaaaari minuni gasesc la voi...nu intra omul juma de an pe forum si cand vin,ca gasesc...maaaari minuni de la Dumnezeu!!!Mi s-a umplut inima de bucurie cand am vazut MAMICI tare rabdatoare,cu pruncuti,Georgi,Maria,Marryan si Caciantoni ,asa ca le spun FEEEEEELICITARI,multa credinta si iubire in continuare si totul va fi bine.Stiam ca Maicuta Domnului nu lasa pe nimeni,ca rabdarea si credinta vor fi intr-o zi rasplatite.In aceeasi masura le spun si celorlalte mamici si burtici si aspirante,ca nu am apucat sa "vad"tot din urma,FELICITARI,le meritati din plin,pentru rabdarea si credinta in Dumnezeu,pentru statornicia voastra de a cere un sufetel curat langa voi si sunt convinsa ca Dumnezeu il va trimite pe orice cale,ca MAMA este aceea care creste si ofera dragoste unui pui neajutorat!!!

Nici nu stiu cu cine sa vorbesc mai intai,ca mi-era dor de voi toate,insa nu am avut timp sub nici o forma.O sa va povestesc pe parcurs,de cand a venit Nectarie,am fost pe banda rulanta,am trecut si prin bune si prin rele,a trebuit sa ma intorc si la scoala,cand avea doar 4 luni,asa ca IERTARE pentru lunga absenta...Acum suntem bine,facem acus,acus 7 luni,cu ajutorul Maicii Domnului,dar am avut momente de disperare...tati s-a operat de o hernie de disc urata,chiar cand aveam colici si mai multa nevoie sa ne tina in brate,apoi tatal meu,adica buni,care ne mai alinta si ne lua in brate s-a operat de polip la colon,asa ca am ramas iar fara ajutor.Numai Maicuta Domnului,Sfintisorii noasti dragi si bunul Dumnezeu ne-au ajutat si ne ajuta in continuare,ca altfel nu stiu cum ne descurcam.Maria are 3 ani deja,este o scumpete,intelegatoare,ma ajuta mult,insa mai are si ea momentele ei,asa ca sunt bineveniti doi oameni la 2 copii.In fine,ne-om face mari,ne punem pe picioare,nu ne putem plange,ca toate incercarile le-am trecut cu ajutorul lui Dumnezeu.

MaraAnisiaai avut din nou telepatie cu mine,ca de mult voiam sa dau un semn de viata,va pup,sa va bucurati de minunea Irina si un pruncut sanatos sa mai vina pentru ea in pantece!!!Eu asa rad cu Maria,ca l-a trimis Dumnezeu pe Nectarie numai pentru ea,ca noi suntem nevrednici si in conditiile mele,greu speram la a doua sarcina!!!

Cami,felicitari si tie pentru cea de-a doua minune,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de amandoua,ca stiu cat de greu este la inceput!!!

Livsytare m-am bucurat pentru propunerea ta,de a face iar rugaciune colectiva,Acoperamantul Maicii Domnului sau orice acatist,eu ma inscriu seara,de obicei dupa ora 23 si sper sa ne auda Dumnezeu!!!Sa stii ca nici eu nu am timp sa citesc toata listuta cu nume,insa nu a fost zi sa nu va pomenesc pe toate:"fetele doritoare de prunci",ca ne stie Dumnezeu pe fiecare dupa nume,important este sa ne rugam.

Sanda m-am bucurat si pentru pelerinajul pe care l-ati facut in Tara Sfanta,vi se va schimba viata dupa o astfel de incarcare cu Duh Sfant,in asemenea locuri.

Ioanact,sarut mana in primul rand ca rezisti pe baricade si tii acest subiect,mai ales ca ai si tu doua minunatii si trebuie sa-ti fie destul de greu.Nu-ti face probleme cu mersul,Maria a mers bine la 1 an si 5-6 luni si tot cadea,se poticnea.Nu e nimic altceva decta o usoara lipsa de calciu.Eu zic sa-i dai calciu gluconic,cate 5 ml,10 zile pe luna,3 luni consecutiv si se rezolva.

Va pup pe toate,fug ca plange printisorul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainigriv

Ioanact,sarut mana in primul rand ca rezisti pe baricade si tii acest subiect,mai ales ca ai si tu doua minunatii si trebuie sa-ti fie destul de greu.Nu-ti face probleme cu mersul,Maria a mers bine la 1 an si 5-6 luni si tot cadea,se poticnea.Nu e nimic altceva decta o usoara lipsa de calciu.Eu zic sa-i dai calciu gluconic,cate 5 ml,10 zile pe luna,3 luni consecutiv si se rezolva.

Va pup pe toate,fug ca plange printisorul!!!

Multumesc si eu!
I-am dat si ii dau in continuare Ca sirop 3 ml/zi (i-am dat) 10 zile/luna.
I-am dat 2 luni pana acum.
Azi dimineata i-a iesit si cel de-al doilea canin, de ziua noastra ca implinim 4 ani de casnicie.
Nu sarbatorim ci ca in fiecare an ne uitam la dvd-urile de la nunta, atat cat putem/ ne lasa fetele.
Va servesc cu un de sampanie si fursecuri .

Inca ceva legat de Justina: am sunat azi la un dr ortoped si mi-a zis ca trebuie facuta radiografia sa vedem ce tratament ii vom da.
Voi confruta apoi trat dr pediatru cu cel al ortopedului.
Ma rog, insa sa fie totul bine si sa nu aibe nimic!
Daca vreti sa o pomeniti in rugaciunile voastre.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Iata si www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1311912000" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Doamne ajuta!

Ce bucurie... Virginia, bine ai revenit! Sa va ajute Bunul Dumnezeu in continuare cu toate. Multumesc ca ne-ai scris si ma bucur tare mult ca toate sunt bune la voi, in ciuda unor incercari inerente vietii. Sa fiti sanatosi in continuare cu totii si sa va bucurati de familia frumoasa daruita de Dumnezeu!
Am sa revin maine in legatura cu rugaciunea si sunt extrem de bucuroasa ca exista doritoare, cred ca si daca nu poate toata lumea sau e foarte putina lume care poate, strangandu-ne macar cateva care sa ne rugam pentru toate, din nou, e un lucru tare bun.

Mara, te sarut si astept pozele cu Irinuca

Alina, pentru tine am vrut neaparat sa scriu in seara asta anume, LA MULTI ANI! sa fiti fericiti in continuare, sa va daruiasca Dumnezeu pace, dragoste, credinta, sa va vedeti pruncii mari si sa aveti o viata implinita!

Imbratisez pe toata lumea cu mult drag si fug, Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

virginia draguta de tine
pupam toata familia

toti suntewm trecuti prin incercari
chiar v-as ruga maine sa treceti in pomelnicele voastre si numele fetelor mele
ca au avut ceva raceala
antonia tare greu sia- revenit
imi e frica sa nu faca iar febra
in seara asta]
ca sunt nedormita
de 2 nopti
antonia ioana teodora
petra adriana

multumim mult

Mergi la inceput