Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
chiar...mie Simo imi lipseste mult de aiciSimooooo....hai inapoi..forumul te doreste

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Fac prezenta si ma tirez la somn.Am avut o noapte cam alba. Piscotelul meu s-a trezit de n-spe mii de ori(ba ii era foame, ba a dat muzica tare un tampit).
Pupici si duminica placuta.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetelor !
Fac si eu prezenta si ma duc sa imi fac datoria d emamica...de ieri sunt mamica de 3 baieti ... al meu, nepotul si inca un baietel al unui prieten...l-a lasat la noi peste noapte.

La multe lunite bebelusilor Tudor, Iris, Adeline mamici mai treceti pe la noi

nu am citit din urma, sper ca sunteti bine toate
va puuuuuuuuuuuuuuup


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna fetele. help !

stiu ca s-a vorbit acum ceva vreme de frica de abandon.

astazi cred ca am experimentat si noi asa ceva dar..urat.

in sfarsit dupa mult timp imi las mandra la socrii (asa cum se intampla cam 1 data pe sapt timp de 3-4 ore). chiar vorbeam si cu sotul c pt mine e o mare relaxare sa stau cateva ore fara fata (deja ma simt uzata fizic si psihic la greu)....asa..plecam..toate bune si frumoase , mandra a ramas in carut , in fundulet jucandu-se , le-am spus ca fata trebuia sa manance la o anumita ore.. plecam si dupa vreo ... 20 min suna socru-miu cu o voce..... WAW... ca sa venim repede , ca fata plange de lesina e albastra deja nu stiu de la ce sa venim ca ei nu8 stiu ce sa-i faca.....iti dai seama..dai si "alearga" cu masina cu 120 prin oras sa ajungem la bulinuta...cand ajungem fata dormea , socrii scripati , tremurau... ca cica a plans si plans si iara plans , nu bibe , nu somn , nu in brat e, nu in curte , nu in casa , nu in pat...NIMIK ... plans de s-a facut albastra la fata.... si basta !

acum..eu ma gandesc , cand am plecat m-a vazut cand am iesit pe poarta (ca de altfel multe alte dati).. dar totul a fost OK .. alta explicatie eu ACUM nu gasesc.... ca de dimi a fost bine , cand am lasato a fost bine ... ei uite! acu' s-a intamplat pocinogu

off... am nevoie macar de 1 zi libera si eu..asa... de dimi pana seara mi-ar fi suficient... dar nici macar de 3-4 ore nu ma pot lipi.... si uite asa.. se duce de rapa si relatia cu tov. sot... cand sa mai ai timp de respiro , de romantique ..de chestii....

mai dati-mi articolele cu frica de abandon... decand incepe , cum se manifesta .... cred ca ar trebui sa fiu in tema. ...

pup! sunt arround

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

avem si noi nevoie de un pic de ajutor de la mamici experimentate ca voi, strumfi mic are de cateva ore bune un ochi un pic rosu, cateva firicele rosii intre coltul intern si iris; are doar la un ochi si fara secretii sau fara sa curga ochiul; ma gandeam sa o sterg cu niste servetele iridium; aveti alte ideii????
sau sa merg la medic??

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

eu zic sa mergi la medic
pup printesa mica



Citat:
citat din mesajul lui ocsanica80

avem si noi nevoie de un pic de ajutor de la mamici experimentate ca voi, strumfi mic are de cateva ore bune un ochi un pic rosu, cateva firicele rosii intre coltul intern si iris; are doar la un ochi si fara secretii sau fara sa curga ochiul; ma gandeam sa o sterg cu niste servetele iridium; aveti alte ideii????
sau sa merg la medic??

Roxana mami de Maria-Sofia


poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

OCSANICA, si Ilinca mai face asa (un ochisor mai rosu si cu firisoarele de singe mai pronuntate). Dar eu nu m-am gindit c-ar fi ceva grav, am zis ba ca am pus eu mina murdara, ba ca s-a scarpinat si s-a iritat... De obicei trece de la sine. Daca o fi ca la noi. Irifdium nu face rau, curata acolo, sterge-o, dar usor, fara sa insisti.

ANDRI, cam devreme pt frica de abandon... N-au speriat-o in niciun fel? Poate doar n-a cunoscut casa, oamenii. Incearca sa stai cu ea pe la socrii uneori, s-o mai lasi cite 10 minute fara sa pleci de tot din casa, ca sa se acomodeze fata. N-o lasa asa, deodata, 4 ore in casa straina.
Si, da, e f indicat sa ai timpul tau si-al sotului uneori, sa lasi fata pe miini bune si tu sa stai relaxata (zise Doamna Ciudatel care nu-si lasa copiii nici 10 minute... Teoria e buna, cu practica stau prost. Dar nu ma (mai?) vait... m-am invatat deja cu ele de git la epilat, cu ele de git la magazin etc.)

Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ocsanica;mai stai sa vezi cum e si maine..nu cred ca e gravPoate fi si de la curent.

Andri;si Noi am avut asemenea izbucniri cu bunica..de cand iese cu Ea zilnic la plimbare,s-a obisnuit si nu mai face urat.Fugeam si Eu ca nebuna dupa 5 min..urlete si urlete.Tipa NU PLANGEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

ocsanica si Maia mai pateste asa cand isi da cu o jucarioara in ochi sau cand se trage la propriu cu mana de pleoapa. de obicei ii trece in cateva ore. urmareste-o pana maine si daca vezi ca nu trece sau se cunoaste si mai pronuntat duceti-va la un doctor. curat-o si cred si ca ai putea sa ii pui foarte foarte putin unguent oftalmic sau sa o stergi cu iridium.

eu sunt lesinata rau de plictiseala/oboseala/caldura. trebuie sa ma mobilizez sa iesim la plimbarica de seara si la o tura mica de cumparaturi.

am uitat sa va zic ca eu fac nota discordanta cu voi la somnul de noapte al bebeilor. de aproape o luna Maia doarme tun de la 23 la 07. la 7 dimineata vrea schimbata si pe urma adoarme instantaneu. daca ar fi dupa ea ar sta nemancata aproap 12 ore, numai ca noi ii dam cel putin un biberon in somn sa manance(la indicatiile doctoritei). acuma molfaie fericita la un biscuite.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

imi cer scuze ca numai eu am fost disperata rau cu du-te la doctor!!!!dar am inteles ca firisoarele sunt in ochi,nu pe pleoapaam inteles eu gresit?

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput