Experienta neplacuta Top Line

Experienta neplacuta Top Line | Autor: marylenac

Link direct la acest mesaj

O prietena (care nu locuieste in Ro) m-a rugat sa ii cumpar un aparat de epilat cu ceara de unica folosinta. Unde sa merg, unde sa ma duc...ea imi spune sa merg la Top Line, ca trebuie sa aiba cele mai bune aparate...Ok, zic ...daca zice ea...Eu am mai cumparat de la ei cateva produse la niste preturi.....exagerat de mari, produse care nu m-au ajutat cu absolut nimic, deci bani aruncati pe fereastra...In fine...merg la locatia lor din centru si cer cateva informatii. Vanzatoarele super, super enrevate ca le deranjez...pentru ca doream niste informatii.Intr-un final se deplaseaza una si incepe sa imi citeasca de pe eticheta de la raft. Ii spun: "multumesc, dar stiu sa citesc, vroiam sa stiu chestii in plus". A raspuns sec ca nu stie.Am ales eu ce imi trebuia, iau aparatul, le rog sa imi faca proba sa vad ca functioneaza, e ok. Le rog sa imi faca factura, pentru beneficiar = persoana fizica. Au ramas socate, ca pot sa cer asa ceva...dupa ce au dat zeci de telefoane sa verifice dc e voie, daca se poate...imi fac si factura. La final, zic: "bine si garantia pentru aparatul de epilat?" Atunci au sarit ca arse ca pentru un aparat atat de simplu si la un pret de nimic pt ele (adica 250 ron), eu am pretentia de garantie? Le-am explicat frumos ca si la o pereche de pantofi ti se ofera garantie macar 30 de zile ca este ilegal ce fac. Nu am avut cu cine ma intelege, deja eram super furioasa si scarbita de fasoanele si obraznicia vanzatoarelor, asa ca am plecat de acolo cu un gust super amar. Am luat totusi produsele pentru ca trebuie sa le trimit prietenei mele dar am jurat ca nu voi mai calca in veci in magazinul acela. Numai fite si figuri insa calitate (atat la serviciile oferite cat si la unele produse) nici vorba.

Asta a fost in mare experienta mea cu aceasta mare firma, asa ca nu recomand nimanui

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Confirm!
Pacat ca i-ai caracterizat...eufemistic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Trebuia sa suni opc/ul pe loc. Factura si garantia sunt conform legii. cum adica sa nu dea garantie?

Finn Constantine 15.10.2009 si 17+ Ewan Tudor

Mergi la inceput