Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta
Lalely cum stati cu raceala?

Mami de zana buna Maria (05.03.2011)


Prost..eu sunt din ce in ce mai rau...Imi curge nasul,ochii...nu ma mai doare in gat dar sunt infundata si stranut la greu..David este mai bine dar imi este teama sa nu-l contaminez eu de tot...

Pupici!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-azi am dat suc de mere. 4 lg-te la fiecare. fata era in extaz.imi tragea mana sa-i bag mai repede lingurita in gura, si apoi plescaia de placere, cu ochii mari..baiatul insa se cam stramba, si plangea mirat de ce nu-i dau laptele odata.eu le bagam cate 1/4, 1/2 lingurita de suc, de teama sa nu-mi dea peste mana, iar el saracul era tot mai mirat si suaprat, ca tot nu vine laptele lui?!ma pisam pe mine de ras.nu intelegea ce se intampla..maraia..iar cand ma pus biberonul de lapte, a fost feeria lui. dupa lapte, i-am mai dat un pic sa vad dc chiar nu-i place, sau era grabit de foame, altfel a savurat marul de, mancase ciorba, acum putea lua si desertul

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Neata mamici!

Apropos de subiect, citisem undeva ca nu se incepe diversificarea pe ''burtica goala'' . Un pic de laptic inainte, sucul si apoi din npu laptic. Exact cum dorea baatul tau... Dar nu este o regula, drept dovada ca fata a papat fara probleme sucul

Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata si de la noi..la pranz
eu sunt obosita tare, am bagat deja si o cafeluta ..ca andra mea toata noaptea a stat cu okii cat cepele ca nu putea face kk..l-a facut in final pe la 6 dimineata in vreo 3 ture..intr-un final a preluat-o mama si a adormit-o ca eu nu mai puteam, am stat toata noaptea sa-i ssss si sa-i indes suzi in gurita ca sa nu faca scandal..ca mi-era ca il trezeste si pe vlad..si dupa ce a reusit sa o adoarma la nici juma de ora a trezit-o vlad sa-i spuna "buna dimineata" pe limba lor imi venea sa plang nu alta..acum la 11.30 am mai reusit sa o culc dupa scandaluri mari, ca era atat de obosita ca nu te mai intelegeai cu ea..
n-am mai avut asa o noapte cred de cand am venit cu ea din maternitate..de fapt, nici atunci n-a fost chiar asa..

madutza, azi am rezolvat-o si noi cu AC-ul..abia astept sa ajung acasa sa vad cum e la racoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

Am revenit si eu doamnelor...

Fetita mea ma tine in miscare non stop. tre sa o verific mereu cand aud un sunet mai 'alfel' deoarece o las pe spate in patut si in 2 min e pe burta, cu capul infipt in barele patului....ma duc o intorc la loc...si iar se intoarce....:)

sunt intr-o mica dilema....luni vine dani inapoi in tara, era vorba sa vina cu verisorul lui Sebi dar se pare ca va mai veni cu inca un verisor, tot de varsta lor, baietelul altei surori care are o forma usoara de autism. Nu am reusit niciodata sa ma inteleg prea bine cu el, ce-i drept nu l=-am mai vazut de vreo 2 ani....dar acum cand a auzit ca baietii vin impreuna in romania, a convins-o pe maica-sa sa il lase si pe el.
E un copil ciudat, nu mananca decat nuggets, fish fingers, paine cu unt de arahide sau crema de ciocolata si paste simple cu cascaval ras..NIMIC ALTCEVA
Cand vorbeam cu el ma ignora complet...dar se pare ca e o relatie frumoasa intre el si ceilalti doi baieti asa ca...nu am putut sa refuz venirea lui pt ca il iubesc, doar ca mi-e frica ca nu ma inteleg cu el. partea buna este ca a reusit sa creeze o prietenie cu dani si cu sebi asa ca..probabil ca o sa ma bazez pe ei cand trebuie sa il fac pe el sa faca cea ce vreau eu...sa vina la masa de ex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

Am revenit si eu doamnelor...

Fetita mea ma tine in miscare non stop. tre sa o verific mereu cand aud un sunet mai 'alfel' deoarece o las pe spate in patut si in 2 min e pe burta, cu capul infipt in barele patului....ma duc o intorc la loc...si iar se intoarce....:)

sunt intr-o mica dilema....luni vine dani inapoi in tara, era vorba sa vina cu verisorul lui Sebi dar se pare ca va mai veni cu inca un verisor, tot de varsta lor, baietelul altei surori care are o forma usoara de autism. Nu am reusit niciodata sa ma inteleg prea bine cu el, ce-i drept nu l=-am mai vazut de vreo 2 ani....dar acum cand a auzit ca baietii vin impreuna in romania, a convins-o pe maica-sa sa il lase si pe el.
E un copil ciudat, nu mananca decat nuggets, fish fingers, paine cu unt de arahide sau crema de ciocolata si paste simple cu cascaval ras..NIMIC ALTCEVA
Cand vorbeam cu el ma ignora complet...dar se pare ca e o relatie frumoasa intre el si ceilalti doi baieti asa ca...nu am putut sa refuz venirea lui pt ca il iubesc, doar ca mi-e frica ca nu ma inteleg cu el. partea buna este ca a reusit sa creeze o prietenie cu dani si cu sebi asa ca..probabil ca o sa ma bazez pe ei cand trebuie sa il fac pe el sa faca cea ce vreau eu...sa vina la masa de ex

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011


ce frumos ca au creat o relatie deosebita intre ei, sigur pe el chiar il ajuta..cine stie, poate o sa ai surprize si la masa, daca ii vede pe ei ca mananca altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

miki- sper sa fie asa, as vrea ca aceasta vizita in romania sa ii prinda bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui viss

-azi am dat suc de mere. 4 lg-te la fiecare. fata era in extaz.imi tragea mana sa-i bag mai repede lingurita in gura, si apoi plescaia de placere, cu ochii mari..baiatul insa se cam stramba, si plangea mirat de ce nu-i dau laptele odata.eu le bagam cate 1/4, 1/2 lingurita de suc, de teama sa nu-mi dea peste mana, iar el saracul era tot mai mirat si suaprat, ca tot nu vine laptele lui?!ma pisam pe mine de ras.nu intelegea ce se intampla..maraia..iar cand ma pus biberonul de lapte, a fost feeria lui. dupa lapte, i-am mai dat un pic sa vad dc chiar nu-i place, sau era grabit de foame, altfel a savurat marul de, mancase ciorba, acum putea lua si desertul

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




Neata mamici!

Apropos de subiect, citisem undeva ca nu se incepe diversificarea pe ''burtica goala'' . Un pic de laptic inainte, sucul si apoi din npu laptic. Exact cum dorea baatul tau... Dar nu este o regula, drept dovada ca fata a papat fara probleme sucul

Bravo!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



Eu am inceput cu gustarea de fructe cam la 2 ore dupa masa de laptic. Sa nu ii fie foame tare dar nici sa nu fie prea satul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Si eu tot in scoica ii dau sa manance acum lui Vladut si sta foarte bine. Scaun de masa o sa ii iau cand ne intoarcem in Bucuresti, in jur de 15 august. Si asa o sa am o tona de bagaje la plecare. Am stat totusi cateva luni bune aici la mama. Dar a meritat ... gradina, stat afara la umbra, aer curat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo helloo




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gabi, ai facut testul???

lalely multa sanatate!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput