Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

hello girls

Ally- la multi ani,multi inainte !!!!

bb_yasmi- am facut un test acu vreo saptamana si ceva..era cam devreme totusi...mie maine ar trebui sa imi vina . a iesit negativ...

Am avut un weekend plin....Am umblat cu casa, am cautat corpuri de iluminat pt exterior...am fost la casa de doua ori sa o studiem...pana la urma am ajuns la cora , eu m-am dus la cumparaturi cu pitica pt ca veneau baietii si nu era nimic de papa in casa siel s-a dus la brico sa cumpere ce ne trebuia pt casa. a ales niste felinare superbe, auri, cu patina timpului....foarte frumoase...si seara cand au venit baietii, i-am luat si pe ei la casa ca sa ducem alea
Nu au mai venit 3 baieti pana la urma pt ca mama lui Marjin a plecat spre olanda si la juma de drum, s-a razgandit si s-a dus inapoi in elvetia sa isi ia copilul asa ca au venit doar Dani si Sebbi.
Lui dani i-a placut f mult casa desi nu prea mai vedea nimic pt ca era intuneric dar i-a placut mult camera lui cu vedere spre lac. are o priveliste de ti se opreste respiratia...foarte frumos. a fost prima data cand am vazut-o si eu seara...superb!
Evelinne a avut o zi tare agitata si drept urmare, a fost cam crizata, noroc ca m-a ajutat si tati cu ea
Deja e cam alglomerata casa, si diseara vine o prietena sa stea la mine cat ai face al meu dintii, Tre sa isi puna implanturi si sa isi faca dantura repede pt ca ea locuieste in elvetia si tre sa plece in curand...complicat si alta aglomeratie.....abia astept sa ne mai linistim un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete.
Roxy ii am caprui verzui...vara sunt mai mult verzi.nu cred ca-ti dai seama in poze.Dar stii ce-i culmea, multa lume imi spune ca-i am albastri.
Cami, ai mare dreptate, mi-a placut cum ai vb despre impartasanie.
Miki, ce scumpa esti, cred ca esti ca mine visavis de copii, sunt moarta dupa ei...daca as putea as face 20...
Catank scumpa. Cand am fost la cumparaturi copiii au ramas cu mama cei mari, l-am luat doar pe Arsenie care a fost cuminte tare
Lalely, cum mai sunteti? V-ati facut bine?
ally, cum nu aveti pe nicaieri razatoare?Hmmm.
Happy si spor la supica, intr-o sapt cred ca incep si eu cu supa...ca deja fructe i-am cam dat. Nu regulat, asa din cand in cand...i-am dat si strugure ieri, ii place la nebunie.
Scrish, eu mi-am luat de plastic, n-am gasit d esticla, dar mersi de pont, poate reusesc sa ajung pe acolo..
Strumpfi, merg sa verific pozele...sa va vizionez


Eu o astept pe sis a mea cu copiii..nu stiu cand mai intra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Roxy.Antiguess, multumim mult!

Cami, multi pt printesicile tale scumpe...Ieri am fost si am impartasit baiatul si m-am gandit la tine cand am vazut-o pe d.na preoteasa acolo cu fetita.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neataaa
va servesc cu o cafeluta buna si cu o portie zdravana de aer curat!
am avut casa plina de musafiri in wkd si nici macar nu am deschis calc. a venit si tati in wkd si taaare bine a fost cu el. acum a plecat din nou la bucuresti si revine lunea cealalta pt o sapt
Teea s-a trezit din nou la 5.30 ieeeeo , a mancat si apoi a dormit iar pana la 9.30 ma simt odihnita

fetelor pe mine nu ma sperie deloc diversificarea. o sa vedeti ca o sa fie super ok pt toti bebeii. nu stiu cine a zis: nu raman ei nediversificati cum nu am ramas noi nenascute
eu voi incepe cu suc de mar apoi piersica, caisa, para si cred ca bag si morcovul pe undeva sar nu sunt sigura. toate cele enumerate sunt direct din copac. acum de abia se coc caisele la suceava si piersicile mai au vreo cateva sapt ca aici vremea e mai rece.

lalely- voiam sa-ti spun ca david se va regla singurel cu programul. si a mea pana acum se trezea pe la 2-3 si vad ca brusc nu se mai trezeste, deci tb rabdare si incredere. ce sa faci daca e papacios? fata nasei mele are 2.5 ani si se trezeste si acum o data pe noapte sa mananca si a incercat si cu apa si cu ceai...nu frate ea vrea lapteeee

strumph- te-am visat asearaaaaa... te pregateai de nunta, erau multe persoane, nu stiai cum sa=ti faci parul etc. ti-ai cumparat rochita? hai ca nu mai e mult timp, tb sa-i dai batai! si vezi ce incaltari iti iei ca aici se danseaza nu gluma!

yasmi- ai inteles tu ce voiam eu sa spun acolo esti mai mult decat frumoasa

voi pune acum cateva pozici :)
va ppup si intru ma tarziu!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Neata fete.
Roxy ii am caprui verzui...vara sunt mai mult verzi.nu cred ca-ti dai seama in poze.Dar stii ce-i culmea, multa lume imi spune ca-i am albastri.
Cami, ai mare dreptate, mi-a placut cum ai vb despre impartasanie.
Miki, ce scumpa esti, cred ca esti ca mine visavis de copii, sunt moarta dupa ei...daca as putea as face 20...
Catank scumpa. Cand am fost la cumparaturi copiii au ramas cu mama cei mari, l-am luat doar pe Arsenie care a fost cuminte tare
Lalely, cum mai sunteti? V-ati facut bine?
ally, cum nu aveti pe nicaieri razatoare?Hmmm.
Happy si spor la supica, intr-o sapt cred ca incep si eu cu supa...ca deja fructe i-am cam dat. Nu regulat, asa din cand in cand...i-am dat si strugure ieri, ii place la nebunie.
Scrish, eu mi-am luat de plastic, n-am gasit d esticla, dar mersi de pont, poate reusesc sa ajung pe acolo..
Strumpfi, merg sa verific pozele...sa va vizionez


Eu o astept pe sis a mea cu copiii..nu stiu cand mai intra

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
Simonelu, DA, am cautat in fffffffffff multe locuri si nimic. O sa incerc astazi in extrema cealalta a orasului poate am noroc. Tu ce mai faci mami sexy si frumoasa?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

am uitat sa spun ca am citit putin din odiseea de mar-apr 2012, doamne ce frumosss !! m-a trecut un fior asa! ce frica imi era cand aveam si eu vreo 5 sapt!!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Cafeluta a fost bunaaaa, dar mai vreau una parca mi se lipesc ochii nu stiu cum , desi am dormit destul de mult, dar la cata oboseala am in mineee De sambata seara am inceput sa inchis si usa la dormitorul nostru ca s anu ma mai trezesc la fiecare maraiala a ei ca asa numai cu usa la camera ei inchosa, fiind pe colt si perete in perete , imediat o auzeam si saream drepti, dar acum e mai bine, o aud numai dara urla rau sau plange isteric sambata noapte a fost ok, nu a plans nu nimic, nu i-am auzit maraielile, dar azi noapte s-a scancit pe la ora 2 dar am stat asa in pat si am ascultat sa vad pana cand se urla si in 2-3 min a tacut si cred ca a adormit ca nu am mai auzit, am adormit si eu la loc imediat si la 7 cand m-am dus sa vad ce face si sa ii dau sa suga era treaza dar nu spunea nimic, numara la degetele si le analiza deci zic eu , misiune indeplinita , chit ca a urlat ea nitel azi noapte, i-a trecut la feld e repede precum a si inceput urlatul

Cami , buna dimineata si tu bei cafeluta ? imi pare rau ca a facut febra Petra, pupam fata sper sa e bine acum


Ally, La multi ani fericiiti inainte si sa va iubiti mult si sa fiti parintii cei mai buni pentru Edy si poate ii mai faceti o fratioara

Delia La multi aniiiiiiii!!! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de comorile tale si iubi Asteptam sampania si feliuta de tort

Am sa va las linkurile pe pozele promise , sa vedeti piscoata in sedinta foto ca o bagasem la fotografiat ca nu prea ii facusem poze de vreo luna ca tot imi cereati poze noi si eu nu aveam , deci a fost necesar si apoi pozele de sambata de la plimbarile la castel si malul marii sa o vedeti si pe mami , grasa si pufoasa de azi am intrat la regim, ca nu se mai poate, trebuie neaparat sa scap de 20 kile pe putin am pus in sarcina mult prea multe kilograme si acum nu stiu cum sa scap de ele.... cand am nascut nu prea am dat jos mai nimic, decta vreo 5-6 kile , cu restul am ramas Deci dupa cum spuneam, pozele mai jos in linkuri


Sedinta foto

La plimbare

Ma duc sa vad ce vrea mofturici, e in patut si se maraie, cred ca vrea sa faca kk si nu poate ca vad ca se screme si nu a mai facut nici un kk de joi cred , daca imi aduc bine aminte

Revin

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami uite acum beau si eu o cafeluta chioara si dulce si am culcat-o pe Anastasia. afara este cam urat si s-a racorit mai tare. vrem sa iesim mai incolo.
trebuie sa fac si felul doi si nu stiu ce....
dar ce a avut Petra? de la curent zici?

strumphitza ce fain ca te-ai plimbat si ati vazut si marea. nasol ca acolo este asa frig, nici eu n-as putea trai acolo, cum ziceau si madutza si simona parca. cu toate ca imi place frigul, iarna, zapada dar nu sa fie asa tot anul bine, la voi nu este zapada este doar frig si umezeala.
la piscotica dulce, cred ca i-a placut plimbarea, nu?

antguess si eu asteptam rezultatul testului, eram curioasa

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed La multi ani! sa fi sanatoasa si sa te bucuri de printesicile frumoase

anaxena La multi ani! sa te bucuri de micile comori. te asteptam pe la noi. de ce nu mai scrii?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

adormit piscoata dar kk tot nu a facut, dar e oricum tare maraita, cred ca din cauza de kk ce nu vrea sa iasa da o sa iasa el pana la urma, ca eu nu mai vreau sa o ajut... ultimele 2 dati a facut ea singurica, deci si azi trebuie si poate sa faca fara ajutorul lui mami, ca e fata mare de acum nu ?

simona pozicile le-am pus cu link spre situl meu pentru ca pe contul de picasa comun nu e loc pentru cate poze i-am facut eu piscoatei

Alexina, nu am cumparat inca nimic, nu pantofi, nu rochie mai e timp, ma uit online dupa unele chestii, dar masuri asa mari ca pentru balene ca mine "nu se egzista " adica sunt dar nu am gasit inca modelul care sa imi placa stau si ma gandesc ca daca ma mai imbrac si in alb o sa arat si mai patrata decat sunt si nu-mi surade ideea ... Ieri ma uitam pe poze de acum 2-3 ani , chiar si de anul trecut de dinainte de a ramane gravi si imi venea sa plang in pumn si sa-mi dau si palme , eram cu 20 kile mai slaba si nu aveam falcile astea de care mi-e cam sila sa mi le mai vad in poze , sincer nu stiu cum sa fac ... intr-o luna jumate cat naiba pot sa scad sa mai scap de kile si de falci ? Am spus de azi stop la rontait, la dulce, paine, biscuiti si mancatul seara tarziu... si poate poate s-o vedea ceva ... la sport nu am cum sa ma duc pentru ca am piscoata mereu dependenta de mine , plus c anu am cu cine s-o las o ora sa merg si eu la sala... nu mama, nu surori, nu soacra... nici prieteni amatori sa stea cu ea ... deci problema-i cam grava dar o rezolvam noi cumva... sper sa nu pierd laptele daca tai din portiile de mancare ca nu as vrea asta, dar sa vedem cum ma prezint zilele astea ce vin
Ai pus pozicile cu Teea? ia sa ma duc sa imi clatesc ochii cu balerina

Roxy, da e cam frigut si umed in UK , dar m-am obisnuit sa zicem asa, mai putin spatele meu care e meteo dependent si ma doare rau de la umezeala si frig, dar nah..acum ce sa facem si noi? cand oi castiga la loto ma mut in spania unde e cald 10 luni pe an din 12

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput